Widok Przodków drzewa genealogicznego teraz dostepny również w Family Tree Builder

Widok Przodków drzewa genealogicznego teraz dostepny również w Family Tree Builder

Widok przodków jest preferowanym widokiem drzewa genealogicznego dla niezliczonych użytkowników MyHeritage, którzy badają historię rodziny na swoich stronach rodzinnych MyHeritage. Wielu użytkowników, którzy używają Family Tree Builder, naszego popularnego oprogramowania do zachowywania historii rodziny, poprosiło nas o zaoferowanie tej samej funkcjonalności w naszym oprogramowaniu. Z przyjemnością informujemy, że wypełniliśmy tę potrzebę i wydaliśmy Widok Przodków dla drzew genealogicznych w Family Tree Builder! 

Widok przodków obejmuje osobnika z korzeniami i jego lub jej przodków. Nie pokazuje on rodzeństwa, małżonków, ani nikogo innego, kto nie jest bezpośrednim przodkiem. W tym widoku można przejść do innych osób w drzewie i zobaczyć ich rodowód.

Drzewo rodzinne w oprogramowaniu w widoku przodków

Drzewo rodzinne w oprogramowaniu w widoku przodków

Widok przodków nie zastępuje aktualnego widoku rodziny drzewa genealogicznego, lecz jest dodatkową opcją. Można więc przełączać się między widokiem rodziny, a widokiem przodków. Dostęp do widoku listy jest możliwy po lewej stronie drzewa. 

Ogólne informacje

W celu wybrania widoku przodków, przejdź do swojego drzewa genealogicznego i wybierz „Widok przodków” w prawym górnym rogu.

Pole wyboru widoku drzewa

Pole wyboru widoku drzewa

Kliknij na „Widok rodziny”, aby powrócić do swojego pełnego drzewa genealogicznego. Twoje drzewo genealogiczne zostanie otwarte w widoku przodków, jeśli był to ostatni widok, który zapisałeś.

Nazwiska osób w widoku przodków zostaną pokazane dokładnie tak, jak zostały skonfigurowane w Twoich ustawieniach i tak, jak są pokazane w zwykłym widoku drzewa genealogicznego. 

Widok przodków zawiera wiele z tych samych funkcji drzewa genealogicznego, do których jesteś przyzwyczajony. Na przykład, możesz wyszukiwać osoby w swoim drzewie. Ikony wskazujące na Smart Matches™ oraz Record Matches pojawiają się w widoku przodków i można w nie kliknąć, aby zobaczyć odpowiednie dopasowania.

Osoba w drzewie, wraz z wyświetloną ikoną Smart Matches i Record Matches

Osoba w drzewie, wraz z wyświetloną ikoną Smart Matches i Record Matches

Podczas gdy ikona Smart Matches będzie zawsze wyświetlana, bez względu na to jeśli tylko oczekujesz na Smart Matches, jeśli wszystkie Record Matches zostały odrzucone, ponieważ uznałeś je za nieprawidłowe, brązowa ikona Record Matches zniknie. Pozwala to na łatwe rozpoznanie, który z profili Twoich przodków wymaga Twojej uwagi.

Widok przodków wyświetla 6 pokoleń – wybrany korzeń osobnika i 5 generacji przodków – przedstawia naturalne relacje z linią z kropkami oraz relacje adopcyjne z linią przerywaną.

Jeśli wybrany osobnik ma więcej niż 5 generacji przodków, przy pokoleniu ostatniego przodka, po prawej stronie pojawi się strzałka.

Strzałka pozwalająca wyświetlić kolejne pokolenia

Strzałka pozwalająca wyświetlić kolejne pokolenia

Klikając na strzałkę, osoba, która znajduje się po lewej stronie strzałki, staje się teraz osobnikiem „korzenia”, a więc głównym, od którego będą odchodzić kolejne pokolenia. 

Wybór nowego osobnika „korzenia” – osobnika, od którego będą „odchodzić” kolejne pokolenia

Możesz wybrać imię z listy osobników po lewej stronie drzewa genealogicznego lub wyszukać konkretne imię na pasku wyszukiwania w lewym górnym rogu, aby wybrać nowego osobnika „korzenia” dla widoku przodków. 

Lista osób w drzewie genealogicznym, z paskiem wyszukiwania

Lista osób w drzewie genealogicznym, z paskiem wyszukiwania

Edycja w Widoku Przodków

W ramach widoku przodków można dodać do drzewa genealogicznego nowe osoby, w tym rodzeństwo, małżonków, dzieci i rodziców. Możesz również usuwać osoby, które są widoczne w drzewie. 

Dodawanie osoby do drzewa

Dodawanie osoby do drzewa

Dodawanie karty osoby

Dodawanie karty osoby

Możesz edytować informacje o danej osobie w taki sam sposób, jak to zrobiłeś w drzewie genealogicznym. Po dwukrotnym kliknięciu w kartę danej osoby otworzy się okno „edytuj szczegóły”.

Edytowanie karty osoby

Edytowanie karty osoby

W tym widoku możesz również zarządzać osobistymi zdjęciami, oraz łatwo dodawać lub usuwać zdjęcia.

Edycja Twojego drzewa w Family Tree Builder jest jeszcze łatwiejsza dzięki opcjom usunięcia lub cofnięcia dokonanych zmian, które pozwalają odwrócić Twoje działania związane z edycją.

Opcja usunięcia wprowadzonych zmian

Opcja usunięcia wprowadzonych zmian

Podsumowanie

Family Tree Builder jest używany przez miliony ludzi na całym świecie jako główne oprogramowanie do badania historii rodziny. Cieszymy się, że możemy Wam przedstawić Widok Przodków w oprogramowaniu Family Tree Builder i mamy nadzieję, że pomoże Ci on badać historię Twojej rodziny, tworzyć drzewo genealogiczne i dodawać zdjęcia, zapisy historyczne i inne.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Sławomir

  24 grudnia, 2020

  Mam problem z synchronizacją. Komunikat nie uzyskano połączenia.

 • Zbigniew

  17 stycznia, 2021

  Dzień dobry,
  Mam aktualnę wersję Family Tree Builder, a niem widoku przodków. Co trzeba zrobić.
  Zbigniews Jarosz

 • Volodymyr

  18 stycznia, 2021

  Witam,
  Nie mam takiej funkcji w mojej programie: Family Tree Builder.
  Wersja programy: 8.0.0.8530 i jest najnowszą!

  Co mam zrobić żeby ta funkcja się pojawiła?