MyHeritage dodaje rekordy ze Skandynawii

MyHeritage dodaje rekordy ze Skandynawii

Z przyjemnością informujemy, że dodaliśmy miliony eksluzywnych rekordów historycznych ze Skandynawii. Większość z tych rekordów nigdy wcześniej nie była indeksowana online.

Rekordy można już przeszukiwać w naszej wyszukiwarce SuperSearch i użytkownicy MyHeritage otrzymają automatycznie wygenerowane połączenia, które są w jakiś sposób powiązane z ich profilami/drzewami rodzinnymi.

Każdy, kto posiada korzenie czy przodków ze Skandynawii będzie mógł odkrywać jeszcze więcej o nich samych, ich życiu. Nowe kolekcje zawierają:

Rekordy duńskie

MyHeritage zawarł partnerstwo z Narodowym Archiwum Danii, w celu zdigitalizowania i zaindeksowania ponad 120 milionów rekordów, a w tym rekordy ze Spisu Powszechnego Danii z lat 1787-1930 i rekordy parafialne z lat 1646 do 1915. Tak więc, cały Narodowy Spis Powszechny Danii 1930 (3.5 milionów rekordów) jest dostępny online. Wyżej wspomniane rekordy ze Spisów Ludności i rekordy parafialne będą udostępnione pomiędzy 2015 a 2016 rokiem. Narodowy Spis Powszechny Danii 1930 jest skarbnicą informacji historycznych, dla każdego kto posiada przodków z tego regionu. Obejmuje on Danię, Grenlandię i Wyspy Owcze.

Księgi gospodarstw domowych w Szwecji, 1880-1920:

Księgi gospodarstw domowych (szw. Husförhörslängder) są podstawowym źródłem informacji o życiu osób i rodzin w parafiach w Szwecji od początków XVII wieku. Księgi były tworzone i przechowywane przez Kościół Luterański Szwecji, którego zadaniem do 1991 roku było utrzymywanie oficjalnych rejestrów ludności Szwecji. Księgi gospodarstw domowych w Szwecji są podstawowym rejestrem Kościoła szwedzkiego, spisem każdego mieszkańca parafii, ich rodzin, i najważniejszych wydarzeń, narodzin, zawarcia małżeństwa, śmierć. Kolekcja zawiera 54 miliony rekordów z 5 milionami kolorowych obrazków, z czego 22 miliony jest już dostępnych online. Reszta wspomnianych rekordów będzie dostępna onlina do końca stycznia 2015. Poniżej znajduje się mapa Szwecji wskazująca na pomarańczowo te części Szwecji, z których rekordy zostały dodane teraz. Tutaj kilka uwag na temat mapy:

 • Västra Götaland: W 1997 ten powiat został utworzony poprzez połączenie trzech hrabstw: Göteborg och Bohus, Älvsborg, i Skaraborg.
 • Dalarna: W 1997 roku został przemianowany z powiatu Kopparberg.
 • Skåne: W 1997 roku ten powiat został utworzony poprzez połączenie dwóch hrabstw: Kristianstad i Malmöhus.

Obecnie staramy się dodać jeszcze więcej rekordów z krajów skandynawkich. Czy masz korzenie skandynawskie? Zacznij przeszukiwać nasze nowe kolekcje i daj nam znać w komentarzach poniżej o swoich odkryciach.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Gerard

  9 marca, 2015

  Witam! W/g przekazów rodzinnych nazwisko „Thrun”jest anglosaskie i pochodzi ze Szwecji,od jakiegoś żołnierza z Bitwy pod Oliwą,który będąc ranny został w Polsce.Nazwisko występuje głównie na pomorzu.Czy mogłaby Pani podać pochodzenie tego nazwiska.
  Serdecznie pozdrawiam
  Gerard Thrun

 • K

  Kasia

  10 marca, 2015

  @Gerard zapraszamy do naszego posta: https://blog.myheritage.pl/2011/04/etymologia-nazwisk-i-spis-nazwisk/#comment-70858 , gdzie Pani Ewa w komentarzach wyjaśnia etymologię nazwisk.

 • Janina Maj

  11 marca, 2015

  Janka
  chciałabym się dowiedzieć skąd wzięło się nazwisko SZYNSZECKA i co ono oznacza,oraz nazwisko HINTZKE .Serdecznie pozdrawiam

 • Wladysław Pękala

  3 października, 2015

  Czy nazwisko PEKALA wiąże się z polskim PĘkALA.Co oznacza w języku szwedzkim nazwisko PEKALA?

 • PAUS

  2 stycznia, 2016

  nazwisko pauś skąd pochodzi czy od paus?skąd się wzięło w Polsce.Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.Moj adres email: mariuszpaus@wp.pl