Długowieczność: 6 rad, 104-letniego, japońskiego lekarza

Długowieczność: 6 rad, 104-letniego, japońskiego lekarza

Jak żyć w zdrowiu? Jak żyć dłużej? Czy jednak chcemy dożyć bardzo sędziwego wieku?

Fot. 4.bp.blogspot.com

Fot. 4.bp.blogspot.com

Jak żyć w zdrowiu? Jak żyć dłużej? Czy jednak chcemy dożyć bardzo sędziwego wieku?

Poniżej przedstawiamy Wam 6 rad, 104-letniego, japońskiego lekarza, Shigeaki Hinohara. Hinohara jest obecnie najstarszym lekarzem nie tylko w Japonii, ale i na świecie. Pracuje w szpitalu w Tokio – St Luke’s International Hospital. Jak sam twierdzi, dobre samopoczucie jest podstawą, i to z niego bierze się energia.

Oto jego 6 rad na długie i szczęśliwe życie:

  1. Najważniejsze jest nie mieć nadwagi – jak twierdzi doktor Hinohara, wszystkie osoby, które żyją długo, niezależnie od płci, rasy czy narodowości, łączy jedna cecha – nie mają
  2. Zawsze patrz naprzód i bądź zajęty.
  3. Chcąc być zdrowy, wybieraj schody, a nie windę.
  4. Ból jest zagadką – Ból najlepiej jest pokonać, nie myśląc o nim i zapominając o nim. Doktor poleca bardzo terapię ze zwierzętami i muzykoterapię, które, jak uważa, mogą zdziałać więcej, niż nie jeden lekarz.
  5. Odnajdź wzór do naśladowania – dla 104-latka takim wzorem jest jego ojciec. W trudnych chwilach, odpowiada sobie na pytanie, co ojciec zrobiłby w takiej sytuacji.
  6. Cudownie jest żyć długo – jego zdaniem, przez pierwsze 60 lat życia dążymy do osiągania swoich celów i pracujemy na rodzinę, później według niego warto się oddać pracy wolontaryjnej, z której można czerpać mnóstwo radości!

Na zakończenie niesamowity cytat M. Eliade, traktujący o długowieczności:

Długowieczność staje się znośna, a nawet interesująca,
tylko wtedy, gdy wpierw opanujemy umiejętność cieszenia się najprostszymi rzeczami.

– Mircea Eliade

Co sądzicie o tych poradach? W jakim wieku jest najstarsza osoba w Waszej rodzinie? Jakim jest człowiekiem, pogodnym, uśmiechniętym? Zachęcamy do dzielenia się komentarzami poniżej!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Jozef

    25 stycznia, 2017

    Najlepiej mnie ubawily wpisy.

    A osobiscie, to akurat prawie wszystkie ponkty ,procz dlugowiecznosci moich przodkow, ja je posiadam.A jestem dopiero po 70 , po osmiu opercjach, w tym jedna na raka jelita grubego.Nadal jestem aktywnie fizycznie, pracujac po 8 godz.dziennie.Rozrywki z wnukami nie sa mi obce , jak rowniez i wojaze zagraniczne do krajow z trudnymi warunkami.