Aktualizacja Teorii Względności Rodziny – Theory of Family Relativity™

Aktualizacja Teorii Względności Rodziny – Theory of Family Relativity™

Mamy wspaniałą wiadomość! Niedawno odświeżyliśmy dane dla Teorii Względności Rodziny, dodając miliony nowych teorii, które mogą pomóc Ci objaśnić Twoje pokrewieństwo z dopasowaniami DNA.

Funkcja Teorii Względności Rodzinnej jest potężnym narzędziem dla genealogii genetycznej, które usprawnia badania poprzez wyjaśnienie, w jaki sposób ty i twoje dopasowania DNA możecie być ze sobą spokrewnieni. Korzysta ona z ogromnej bazy danych MyHeritage, która zawiera 46 milionów drzew genealogicznych i 19,8 miliarda rekordów historycznych, oferując wiarygodne teorie na temat tego, w jaki sposób jesteś spokrewniony ze swoim dopasowaniem DNA.

Liczba profili drzew genealogicznych i zapisów historycznych znaczenia wzrosła od czasu naszej ostatniej aktualizacji bazy danych DNA-MyHeritage. Doprowadziło to do znacznego wzrostu ogólnej liczby teorii.

Nie wykonałeś jeszcze testu DNA? Teraz jest idealny czas, aby zamówić test DNA!

Teoria Względności Rodzinnej w liczbach

Wraz z tą aktualizacją:

  • Całkowita liczba teorii wzrosła o 22%, do 166 168 357.
  • Liczba dopasowań DNA zawierających teorię wzrosła do 116 865 576, co stanowi wzrost o 22%.
  • Całkowita liczba poszlaków wzrosła o 21%, do 1 204 841 247.
  • Liczba zestawów DNA z co najmniej jedną teorią wzrosła o 7%, do 2 528 969.

Przeglądanie nowych teorii

W przypadku znalezienia nowych teorii na górze strony dopasowań DNA pojawi się fioletowy baner. Kliknij „Wyświetl teorie”, aby wyświetlić wszystkie dopasowania, które zawierają teorię.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Teorii względności rodziny.:

Jeżeli dopasowanie DNA zawiera teorię, zostanie to wskazane na karcie dopasowania DNA. Dopasowania DNA można również filtrować, aby wyświetlić tylko te z Teorią Względności Rodzinnej. Kliknij ikonę „Filtry” w prawym górnym rogu strony. Wybierz „Wszystkie szczegóły drzewa” po lewej stronie, a następnie wybierz ” Posiada Theory of Family Relativity™”. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich dopasowań DNA, które zawierają teorię. Oznaczenie „NOWE” będzie wyświetlane obok teorii na karcie dopasowania DNA przez 30 dni.

Po kliknięciu przycisku „Wyświetl teorię” zostanie wyświetlona szczegółowa ścieżka pokazująca, w jaki sposób algorytm dotarł do sugerowanej relacji. Niektóre przypadki mogą obejmować wiele możliwych ścieżek dla danej teorii. W przypadku istnienia więcej niż jednej ścieżki można przełączać się między nimi na stronie. Występowanie więcej niż jednej ścieżki dla teorii zwiększa jej wiarygodność.

Bardzo ważne jest, aby przejrzeć ścieżkę (ścieżki) relacji dla każdej teorii i samemu zdecydować, czy teoria jest wiarygodna. W przypadku, gdy teoria wydaje się być prawidłowa, można ją potwierdzić za pomocą przycisku, który pojawia się bezpośrednio nad wykresem przedstawiającym ścieżkę relacji. Jeżeli natomiast teoria wydaje się niepoprawna, można ją odrzucić.

Confirming or rejecting a theory

Potwierdzanie lub odrzucanie teorii (kliknij, aby powiększyć)

Wskazówki pozwalające zwiększyć szanse na otrzymanie teorii

W celu zwiększenia swoich szans na otrzymanie teorii, należy kontynuować tworzenie drzewa genealogicznego. Czym więcej szczegółów dodasz, szczególnie na temat pradziadków i innych dalszych przodków, tym więcej wyników otrzymasz. Może to prowadzić algorytm do odkrycia nowych teorii na temat twoich relacji z dopasowaniami DNA. Warto również zachęcać swoich krewnych do rozbudowywania swoich drzew genealogicznych i wykonywania testów DNA, aby zwiększyć swoje szanse na nowe odkrycia.

W chwili, gdy pojawią się nowe teorie, otrzymasz wiadomość e-mail od MyHeritage z informacją, że pojawiła się nowa teoria do zweryfikowania. Teoria Względności Rodziny jest funkcją premium na MyHeritage. Dostęp do pełnej teorii wymaga subskrypcji strony (Premium, PremiumPlus lub Kompletnej). Dla użytkowników, którzy przesyłają swoje dane DNA do MyHeritage, istnieje możliwość uiszczenia jednorazowej opłaty za odblokowanie, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji DNA.

Nie wykonałeś jeszcze testu DNA MyHeritage? Dołącz do grona entuzjastów i zamów swój test DNA już dziś