NOWA Aktualizacja dla Teorii Względności Rodzinnej

NOWA Aktualizacja dla Teorii Względności Rodzinnej

Wspaniała wiadomość! Właśnie zaktualizowaliśmy dane dla Teorii Względności Rodzinnej™ (ang. Theory of Family Relativity™), dodając miliony nowych teorii, które pomogą Ci odkryć, w jaki sposób jesteś spokrewniony ze swoimi dopasowaniami DNA.

Theory of Family Relativity™ to przełomowa funkcja, która może zaoszczędzić wiele godzin pracy, próbując zrozumieć swoje powiązania z dopasowaniami DNA. Wykorzystuje ona miliardy punktów danych w 53 milionach drzew genealogicznych i 19,4 miliardach rekordów historycznych w MyHeritage, aby zapewnić wiarygodne teorie na temat tego, w jaki sposób Ty i Twoje Dopasowania DNA jesteście spokrewnieni.

Od ostatniej aktualizacji nasza baza danych DNA wzrosła, podobnie jak liczba profili drzew genealogicznych i historycznych rekordów na MyHeritage. W rezultacie ogólna liczba teorii znacznie wzrosła.

Nie wykonałeś jeszcze testu DNA? Zamów MyHeritage DNA już dziś!

Theory of Family Relativity™ według liczb

Dzięki tej nowej aktualizacji:

  • Całkowita liczba teorii wzrosła do 136 713 021, co stanowi wzrost o 61%.
  • Liczba dopasowań DNA zawierających teorię wzrosła o 78%, do 95 691 486.
  • Całkowita liczba ścieżek wzrosła o 51,2%, osiągając łączną liczbę 998 325 515 ścieżek.
  • Liczba zestawów DNA z co najmniej jedną teorią wzrosła o 23,6%, do 2 353 769 zestawów.
  • Dodatkowe 402 255 użytkowników posiada jedną lub więcej Theories of Family Relativity™.

Odkrywanie Theories of Family Relativity™

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Theory of Family Relativity™:

Aby uzyskać dostęp do Theories of Family Relativity™, odwiedź sekcję Dopasowania DNA (ang. DNA Matches) na stronie internetowej. Jeśli znaleziono nowe teorie, zobaczysz fioletowy baner u góry strony. Kliknij „Wyświetl teorie” (ang. View theories), aby wyświetlić wszystkie dopasowania, które mają teorię.

Możesz również filtrować swoje dopasowania DNA, aby wyświetlać tylko te z Theory of Family Relativity™. Kliknij przycisk „Filtry” (ang. Filters) w prawym górnym rogu strony. Następnie kliknij „Wszystkie szczegóły drzewa” (ang. All tree details) po lewej stronie i wybierz „Ma Teorię Względności Rodzinnej™” (ang. Has Theory of Family Relativity™). Spowoduje to wyświetlenie wszystkich dopasowań DNA, które mają teorię. Znaczek ” NOWE” (ang. NEW) będzie wyświetlany obok teorii na karcie dopasowania DNA przez 30 dni.

Kliknij „Wyświetl teorię” (ang. View theory), aby zobaczyć szczegółową ścieżkę pokazującą, w jaki sposób algorytm doszedł do proponowanego związku. W niektórych przypadkach dla danej teorii może istnieć wiele możliwych ścieżek. Jeśli istnieje więcej niż jedna ścieżka, możesz przełączać się między nimi na stronie. Posiadanie więcej niż jednej ścieżki dla danej teorii zwiększa jej wiarygodność.

Ważne jest, aby przejrzeć ścieżki relacji dla każdej teorii i samemu zdecydować, czy teoria jest wiarygodna. Jeśli teoria wydaje się być poprawna, możesz ją potwierdzić za pomocą przycisku, który pojawia się bezpośrednio nad wykresem ze ścieżką relacji. Jeśli teoria wydaje się niepoprawna, można ją odrzucić.

Confirming or rejecting a theory

Potwierdzanie lub odrzucanie teorii (kliknij, aby powiększyć)

Ulepszona terminologia dotycząca relacji

W marcu 2023 rokuwydaliśmy cM Explainer™, który z większą dokładnością przewiduje relacje między dopasowaniami DNA. W cM Explainer™ odeszliśmy od niejednoznacznych określeń relacji, które często występują w branży, takich jak „pierwszy kuzyn po usunięciu”, i zastąpiliśmy je jasnymi relacjami, takimi jak „kuzyn rodzica” lub „dziecko kuzyna”. Teraz zastosowaliśmy tę samą terminologię na innych stronach DNA w witrynie, w tym na karcie dopasowania DNA i na stronie przeglądu dopasowania DNA. Ponadto, podczas przeglądania Theory of Family Relativity™, zmiana ta umożliwia zobaczenie dokładnego pokrewieństwa dopasowania DNA z tobą, w oparciu o teorię.

Improved relationship terms for DNA Matches

Bardziej precyzyjne, jednoznaczne określenia relacji dla dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Improved relationship terms for a Theory of Family Relativity™

Bardziej precyzyjne, jednoznaczne określenia relacji dla Theory of Family Relativity™ (kliknij, aby powiększyć)

Wskazówki zwiększające szanse na otrzymanie teorii

Jeśli wykonałeś test DNA MyHeritage lub przesłałeś swoje dane DNA do MyHeritage z innego serwisu, kiedy odświeżymy dane dla Theory of Family Relativity™, automatycznie powiadomimy Cię, jeśli zostaną znalezione nowe teorie.

Im bardziej szczegółowe drzewo genealogiczne, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania teorii. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie teorii, kontynuuj rozbudowę swojego drzewa genealogicznego. Im więcej szczegółów dodasz, zwłaszcza na temat pradziadków i innych odległych przodków, tym więcej odkryć otrzymasz. Mogą one doprowadzić algorytm do odkrycia nowych teorii na temat twoich relacji z dopasowaniami DNA. Możesz również zachęcić swoich krewnych do rozbudowania swoich drzew genealogicznych i wykonania testu DNA, aby zwiększyć swoje szanse na nowe odkrycia.

Wszyscy użytkownicy, którzy mają nowe teorie, otrzymają wiadomość e-mail od MyHeritage z informacją, że pojawiła się nowa teoria do sprawdzenia. Theory of Family Relativity™ jest funkcją premium na MyHeritage. Aby wyświetlić pełną teorię, wymagana jest subskrypcja witryny (Premium, PremiumPlus lub Complete). Użytkownicy, którzy przesyłają swoje dane DNA do MyHeritage mogą zapłacić jednorazową opłatę za odblokowanie, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji DNA.

Nie wykonałeś jeszcze testu DNA MyHeritage? Nie ma lepszego momentu niż teraz! Dołącz do wspólnej zabawy i zamów swój zestaw DNA już dziś!