Załaduj wyniki testu DNA do witryny rodzinnej na MyHeritage: Dlaczego warto?

Załaduj wyniki testu DNA do witryny rodzinnej na MyHeritage: Dlaczego warto?

W każdej chwili możesz przesłać wyniki testu DNA od innych dostawców do MyHeritage i cieszyć się dostępem do wszystkich funkcji DNA – bez potrzeby zakupu zestawu DNA MyHeritage.

Jeśli Ty lub którykolwiek z członków Twojej rodziny wykonał test DNA u innego dostawcy, wówczas możesz skorzystać z opcji przesłania wyników do swojej witryny rodziny na MyHeritage. Dlaczego warto? 

Jest to bezpłatne 

MyHeritage jest jedną z niewielu baz danych dopasowujących DNA, która pozwala Ci przesłać swoje surowe dane DNA za darmo. Nie masz więc nic do stracenia! Kiedy załadujesz swoje dane, zdobędziesz bezpłatny dostęp do swojej listy dopasowań DNA na MyHeritage i będziesz mógł bezpłatnie skontaktować się ze spokrewnionymi osobami.

Jeśli nie masz opłaconej subskrypcji MyHeritage, będziesz musiał zapłacić jednorazową opłatę za odblokowanie, w wysokości 29 USD, tak aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji DNA, takich jak Szacunkowa Ocena Pochodzenia Etnicznego. Jeśli jednak posiadasz subskrypcję, będziesz mógł uzyskać dostęp do tych funkcji bez dodatkowych kosztów.

To szybki „proces”

Wykonanie testu DNA wiąże się z następującymi czynnościami: czekaniem na zestaw do badania, czekaniem na otrzymanie zestawu z laboratorium, czekaniem na przetworzenie próbki przez laboratorium itd. Jeśli już to wszystko zrobiłeś, nie ma powodu, by robić to ponownie.

Kiedy załadujesz swoje surowe dane DNA do MyHeritage, Twoje wyniki dopasowania i przynależności etnicznej zostaną obliczone w ciągu kilku dni – często w przeciągu 24 godzin.

Pomoże Ci to „zarzucić sieć jeszcze dalej”

Nawet jeśli znalazłeś wartościowe informacje w innych bazach danych DNA, zawsze możesz dowiedzieć się jeszcze więcej. Wiele adoptowanych osób poszukujących swojej biologicznej rodziny wykonywało test u innych dostawców bez powodzenia, a kiedy w końcu przysłali swoje wyniki do MyHeritage, natychmiast znaleźli informacje, których szukali. 

MyHeritage jest wiodącą usługą dopasowania DNA w Europie, a nasz zasięg jest globalny. Nasza platforma jest dostępna w 42 językach – to więcej niż jakakolwiek inna usługa badania DNA.

Może to zwiększyć ilość danych, z którymi możesz pracować dalej

Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś w Twojej rodzinie wykonał test DNA w przeszłości. Jeśli odbyło się to za pomocą testu MyHeritage, prawdopodobnie odnalazłeś już tę osobę w swoich Połączeniach DNA i możesz wykorzystać te informacje do ekstrapolacji wskazówek na temat tego, jak inne Połączenia DNA mogą być z Tobą spokrewnione.

Dzięki funkcji MyHeritage DNA, nadal możesz w pełni wykorzystać dane od innych dostawców testu, tak by mogły one pomóc Ci w dalszych odkryciach. Zwyczajnie poproś krewnych o ściągnięcie surowych wyników DNA ze strony poprzez którą wykonali testy, i przesłanie ich do Ciebie. Następnie, możesz załadować ich wyniki do swojego konta na MyHeritage i zarządzać ich zestawami DNA.

Korzystanie z innych unikalnych funkcji MyHeritage

MyHeritage ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko listę Dopasowań DNA. Nasze zaawansowane funkcje DNA, takie jak Theory of Family Relativity™ – Teorie względności rodziny – mogą pomóc Ci dowiedzieć się, w jaki sposób Twoje dopasowania są z Tobą spokrewnione. Integracja z platformą drzewa genealogicznego pozwala również dowiedzieć się znacznie więcej o wspólnych przodkach.

Dokładniejszy wynik dopasowań DNA

Usługi badania DNA nie analizują całego Twojego genomu. 99,9% ludzkiego DNA jest identyczne, więc sekwencjonowanie tych danych ma niewielką wartość. Pozostałe 0,1% zawiera wiele informacji i nie wszystkie z nich są przydatne lub konieczne do określenia zgodności DNA, czy oszacowania pochodzenia etnicznego. Dlatego większość usług badania DNA bada tylko część z pozostałych 0,1% – to które SNPs (markery genetyczne) analizują, jest zależne właśnie od dostawcy.

Dlatego też, wyniki DNA MyHeritage mogą zawierać informacje, których nie zawierają wyniki innego dostawcy i odwrotnie. Oznacza to, że jeśli wykonałeś już test z wieloma firmami i przesłałeś wszystkie swoje wyniki do MyHeritage, baza danych będzie miała bardziej kompletny obraz Twojego genomu i będzie w stanie produkować wyższej jakości Dopasowania DNA.

Ograniczenia przesłanych wyników DNA

Wszystko już zostało powiedziane, a jeśli jeszcze nie zakupiłeś testu DNA i nadal rozważasz swoje opcje, zachęcamy do wykonania testu z MyHeritage, w szczególności jeśli prowadzisz badania nad historią rodziny, i chciałbyś dowiedzieć się, skąd “pochodzą” Twoje korzenie!

Przede wszystkim: Poza korzyściami, jakie płyną ze zrobienia jakiegokolwiek testu na rynku, testowanie z MyHeritage DNA daje Ci również dostęp do Twojego Szacunku Etniczności bez dodatkowych kosztów i bez potrzeby płatnej subskrypcji.

Wyniki testu DNA od innego dostawcy możesz przesłać TUTAJ.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • A

  Anna

  18 stycznia, 2022

  Witam.
  Proszę o wyjaśnienie pochodzenia nazwiska Fitak.
  Pozdrawiam serdecznie.

 • B

  Beata

  20 maja, 2022

  Wgrałam plik RAW DNA córki wybrałam imię i nazwisko, ale plik przyporządkował się do drugiej córki. W zakładce przyporządkuj do innej osoby niemożliwe jest dokonanie zmiany ponieważ można wszystko wprowadzić i kliknąć opcję ZAPISZ, ale nic się nie zmienia z

 • E

  Ewa

  30 września, 2022

  Witam 🙂

  Moskalewicz – od Moskal ‘mieszkaniec Moskwy; Rosjanin’, od staropolskiego moskal ‘żarłok; rodzaj placka’.

  Piktus – od gwarowego piktować ‘malować’.

  Źródło:Kazimierz Rymut, 'Nazwiska Polaków. Słownik historyczno – etymologiczny, Wydawnictwo Naukowe DWN, Kraków 2001