Nowa Funkcja: Przenieść Informacje z Rekordu

Nowa Funkcja: Przenieść Informacje z Rekordu

MyHeritage z przyjemnością informuje o wprowadzeniu nowej znaczącej funkcji do przenoszenia informacji z historycznych rekordów i zapisywania ich prosto do drzewa genealogicznego.

Funkcja Record Matches od MyHeritage została wydana w zeszłym roku i zdobyła uznanie co do swojej użyteczności i poprawności. Jednakże do tej pory użytkownicy na własną rękę przenosili cenne informacje z każdego Record Match do swoich drzew genealogicznych. To musiało być zrobione ręcznie dla każdego Record Match. Wielu użytkowników po prostu potwierdzało prawidłowe dopasowania bez przenoszenia informacji do drzewa genealogicznego w oparciu o nowe informacje zdobyte dzięki każdemu dopasowaniu. Niektórzy przenosili informacje, ale bez dodawania cytatów, które pomóc innym genealogom śledzić źródło z tej części informacji.

Nowa funkcja, Przenieść Informacje z Rekordów jest bardzo potrzebnym rozwiązaniem dla powyższych problemów. Pozwala ona łatwo wyodrębnić dane znajdujące się w każdym potwierdzonym Record Match, a następnie skopiować je – za pomocą jednego kliknięcia – do odpowiedniego profilu w drzewie genealogicznym. Ta nowa funkcja wygodnie wyświetla informacje znajdujące się w historycznych rekordach i porównuje je do informacji w Twoim drzewie, strona po stronie. Podkreśla dla Ciebie informacje w rekordzie, które są nowe i lepsze niż te informacje zawarte w drzewie. Teraz możesz bez problemu korzystać z pełnej mocy Record Matches i możesz dodawać nowe i użyteczne źródła informacji prosto do drzewa, w ten sposób dowiesz się więcej o swoich przodkach i wzbogacisz swoją historię rodziny.

Znalazłeś Record Matches w naszej kolekcji kanadyjskich nagrobków? Nowa strona "Przenieść Informacje" umożliwia przenoszenie nowych i ulepszonych informacji bezpośrednio do Twojego drzewa genealogicznego (kliknij, aby powiększyć)

Znalazłeś Record Matches w naszej kolekcji kanadyjskich nagrobków? Nowa strona "Przenieść Informacje" umożliwia przenoszenie nowych i ulepszonych informacji bezpośrednio do Twojego drzewa genealogicznego (kliknij, aby powiększyć)


Każde pole z informacjami w rekordzie, która jest nowsze i lepsze niż to w Twoim drzewie można skopiować do swojego drzewa, klikając odpowiedni [>>] przycisk . To sprawia, że jesteś odpowiedzialny za informacje, które chcesz przenieść. Możesz też kliknąć przycisk [>>>] na samym dole, jeśli chcesz przenieść wszelkie dostępne informacje na drzewie. Na koniec kliknij przycisk OK, aby je zapisać. Poprzez „lepsze informacje” odnosimy się do przypadków, w których historyczny rekord zawiera więcej informacji, niż opracowane informacje w drzewie. Na przykład pełny dzień/miesiąc/ urodzin, przeciwko samemu rokowi, który masz w swoim drzewie, lub pełnemu adresowi przeciwko samej nazwie kraju, który masz wpisany jako miejsce urodzenia lub też pierwsze imię i drugie imię przeciwko braku drugiego imienia w drzewie genealogicznym.

Domyślnie, źródło i cytat będą tworzone za każdym razem, gdy skorzystasz z funkcji Przenieść Informacje zgodnie z najlepszymi praktykami genealogicznymi. Przekonasz się, że szybko Twoje drzewo genealogiczne stanie się profesjonalnym źródłem bez żadnego wysiłku, a mając wszystko pod kontrolą możesz to zawsze wyłączyć, jeśli nie chcesz dodawać cytatów. Możesz także edytować wszystkie szczegóły domyślnego cytatu, który jest Tobie sugerowany.

Strona Przenieść Informacje automatycznie dostosowuje się do każdego historycznego rekordu, pokazując tylko te informacje, które posiada i wyświetlając równoważne informacje o tej samej osobie w drzewie genealogicznym. Istnieją dziesiątki różnych rodzajów historycznych rekordów na MyHeritage, a więc dlatego też strona Przenieść Informacje występuje w wielu różnych odmianach.

Spis Powszechny USA zapewnia ulepszone i inne informacje niż te znajdujące się w drzewie genealogicznym. Możesz wybrać, które dane chcesz dodać do drzewa genealogicznego (kliknij, aby powiększyć)

Spis Powszechny USA zapewnia ulepszone i inne informacje niż te znajdujące się w drzewie genealogicznym. Możesz wybrać, które dane chcesz dodać do drzewa genealogicznego (kliknij, aby powiększyć)

Znalazłeś odpowiedni artykuł w gazecie poprzez Record Matches? Zapisz te informacje do profilu drzewa genealogicznego. Cytat obejmie odpis z artykułu oraz link do pełnego rekordu. Możesz także edytować cytat i możesz go udoskonalić. Często jest to potrzebne, ponieważ technologia OCR (oprogramowanie służącego do rozpoznawania znaków) znajduje zastosowanie na zeskanowanych artykułach prasowych, przekształcając je w tekst jednak często posiada błędy, które może chciałbyś poprawić.

Przenieść Informacje z gazety - Record Match (kliknij, aby powiększyć)

Przenieść Informacje z gazety - Record Match (kliknij, aby powiększyć)

Funkcja Przenieść Informacje idzie w parze z zaawansowanym trybem (poprzez link „Pokaż więcej opcji” w prawym górnym rogu) możesz wykorzystać je do powiązania cytatu z konkretnym wydarzeniem w życiu człowieka (np. narodziny, ślub, śmierć lub innym), a nie tylko z osobami. To podejście jest preferowane przez wielu profesjonalnych genealogów. W trybie zaawansowanym można również edytować notatki biograficzne dla osób w drzewie, a dla niektórych faktów można stworzyć alternatywną wersję zamiast modyfikowania aktualnej wersji (np. możesz utworzyć dwa różne wydarzenia urodzeń według dwóch różnych teorii). Na przykład, poniższy rekord małżeństwa dla Nanette Bronfmana pokazuje datę ślubu i miejsce, które możesz zapisać do swojego profilu drzewa genealogicznego i możesz stworzyć cytat specjalnie dla wydarzenia małżeństwa w trybie zaawansowanym.

Przenieść Informacje: tryb zaawansowany (kliknij, aby powiększyć)

Przenieść Informacje: tryb zaawansowany (kliknij, aby powiększyć)

Należy pamiętać, że wszelkie informacje, które zdecydujesz się przenieść do swojego drzewa możesz zmienić klikając przycisk [>>], aby móc je cofnąć. Możesz także najechać na dowolne pole w Twoim drzewie (po prawej stronie Twojej witryny) i możesz kliknąć na ikonkę Ołówka, aby edytować każde pole i wprowadzić dodatkowe dane ręcznie jeśli tego sobie życzysz.

Instrukcja: Jak Przenieść Informacje z Record Matches

1) Przejrzyj swoje Record Matches i kliknij na przycisk znacznika wyboru, aby potwierdzić prawidłowe dopasowanie. Błędne dopasowania powinny być odrzucone za pomocą przycisku X. Możesz potwierdzić Record Match na stronie, która wyświetla listę kilku dopasowań lub na stronie Przeglądu, który pokazuje je bardziej szczegółowo (ostatnia jest lepsza, bo pokazuje pełny rekord).

2) Po potwierdzeniu Record Match nowe jednorazowe pop-up okno poinformuje Cię, że rekord został pomyślnie potwierdzony. Kliknij przycisk Kontynuuj, aby przejść do Przenieść Informacje. Zaleca się, aby kliknąć przycisk „Nie pokazuj tego okna ponownie”, tak, że to pop-up okno zostanie pominięte w przyszłości. Możesz również przeglądać Record Matches, które już potwierdziłeś w przeszłości, a kliknięcie przycisku „Przenieść informacje do drzewa” wywoła stronę Przenieść Informacje. Poniżej zaznaczyliśmy to na czerwono.

Przejście od strony rekordu do przenoszenia informacji (kliknij, aby powiększyć)

Przejście od strony rekordu do przenoszenia informacji (kliknij, aby powiększyć)

3) Na stronie Przenieść Informacje, kliknij przycisk strzałek [>>], aby przenieść informacje, które chcesz dodać do swojego drzewa genealogicznego lub przycisk [>>>] na dole, aby przenieść wszystkie nowe i ulepszone informacje na raz.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

4) Jeśli to konieczne możesz dodać notatki, edytować dowolne pole, edytować cytat i wiele więcej.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

5) Kiedy skończysz kliknij zielony przycisk OK, aby zapisać informacje w drzewie genealogicznym.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Nowy pasek dla rekordów na stronie profilowej

Na stronie profilowej dla każdej osoby z Twojego drzewa genealogicznego, dla której istnieją Record Matches zobaczysz teraz pasek pokazujący rekordy, wraz ze wskazaniem, czy są one potwierdzone (zielony znacznik) lub tez oczekują potwierdzenia (znak zapytania). Najedź kursorem na dowolny rekord, aby wyświetlić więcej informacji. Graficzny element (chmurka) pozwali Ci także potwierdzać prawidłowe Record Matches z tego punktu i przenosić z nich informacje, abyś mógł przenieść informacje ponownie z rekordów, które już potwierdziłeś w przeszłości, a nawet cofać potwierdzenia jeśli zmienisz zdanie.

Nowy pasek dla rekordów w stronie profilowej (kliknij, aby powiększyć)

Nowy pasek dla rekordów w stronie profilowej (kliknij, aby powiększyć)

Postęp (harmonogram)

Jak mówi znane przysłowie „Nie od razu Rzym zbudowano”. Nowa funkcja Przenieść Informacje jest wspaniałym dodatkiem, ale nadal nie obejmuje wszystkich potrzeb, ale zamierzamy to ulepszyć w nadchodzących miesiącach. Brakuje następujących aspektów i zamierzamy je dodać:

1. Możliwość Przenoszenia Informacji dla dowolnego rekordu, który znajdziesz w SuperSearch lub dostarczonym przez Record Detective, nie tylko dla Record Matches, które potwierdzisz. Najpierw zostanie wyświetlony monit z prośbą o wybranie, które osobę przenieść.

2. Rozszerzenie to na krewnych. Na przykład rekordach spisu powszechnego, Przenoszenie Informacji nie tylko dla głównej osoby, ale także dla innych krewnych w gospodarstwie domowym; dodanie brakujących ludzi do drzewa z tej samej strony.

3. Funkcja Przenieść Informacje także dla Smart Matches (dopasowań w innych drzewach), a nie tylko dla Record Matches (historycznych rekordów).

Pozostałe wskazówki i sugestie

Jeśli już potwierdziłeś niektóre Record Matches w przeszłości prześledź je ponownie i użyj opcji Przenieść Informacje. Możesz ustawić opcje filtrowania na stronie Record Matches, aby pokazać tylko potwierdzone dopasowania i możesz przejść je systematycznie. Następnie możesz zmienić z powrotem filtrowanie w celu wyświetlenia dopasowań tylko oczekujących potwierdzenia.

Jeśli używasz oprogramowania Family Tree Builder, pamiętaj, aby ją zaktualizować do najnowszej wersji 7.0. Pozwoli to na korzystanie z nowej funkcji Przenieść Informacje, aby zebrać wartość ze wszystkich Record Matches, używając publikowania drzewa genealogicznego w Twojej witrynie rodziny, a następnie użyj nową funkcję synchronizacji Family Tree Builder 7,0, aby zsynchronizować wszystkie informacje, które przeniosłeś z powrotem do komputera.

Podsumowanie

Funkcja Przenieść Informacje pomaga funkcji Record Matches na MyHeritage w byciu bardziej użyteczną poprzez pozwolenie wzięcia nowych i ulepszonych informacji z dowolnego historycznego rekordu bezpośrednio do Twojego drzewa za pomocą kilku kliknięć. Pamiętaj, aby potwierdzić swoje Record Matches i wykorzystaj tę wspaniałą, nową funkcję w celu rozwinięcia swojej historii rodziny.

Powodzenia!