MyHeritage publikuje Spis Powszechny Kanady z 1931 roku z nowym indeksem

MyHeritage publikuje Spis Powszechny Kanady z 1931 roku z nowym indeksem

Z wielką radością informujemy o publikacji naszej kolekcji kanadyjskich spisów powszechnych z 1931 roku, która zawiera kompletny nowy indeks stworzony przez MyHeritage. Ta kolekcja, która zawiera informacje o 10,4 milionach osób mieszkających w Kanadzie w 1931 roku, jest najnowszym dodatkiem do naszej ogromnej kolekcji kanadyjskich dokumentów historycznych, obejmującej obecnie 175 kolekcji z 113,7 milionami rekordów.

Przeszukaj spis ludności Kanady z 1931 roku na MyHeritage

Kanadyjski spis powszechny z 1931 r. został ostatecznie upubliczniony 1 czerwca 2023 r., dokładnie 92 lata po jego zakończeniu. Oferuje on fascynujący wgląd w życie w Kanadzie na początku lat trzydziestych XX wieku: zaledwie kilka lat przed Wielkim Kryzysem i w okresie masowej migracji, rozwoju technologicznego i zmian społecznych. Podobnie jak Spis ludności 1930. USA, Był to pierwszy spis powszechny, w którym zapytano, czy rodzina posiadała odbiornik radiowy – co pokazuje zmianę w sposobie, w jaki ludzie otrzymywali informacje w tym czasie. Kwestionariusz zawierał łącznie 40 pytań, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych spisów powszechnych w historii Kanady.

Co można znaleźć w kanadyjskim spisie ludności z 1931 r.

Kolekcja Spisu Powszechnego Kanady 1931 MyHeritage zawiera pięknie zeskanowane obrazy licencjonowane przez Bibliotekę i Archiwa Kanady oraz kompletny nowy indeks stworzony przez MyHeritage. Zawiera on następujące informacje o każdej wyliczonej osobie:

  • Imię i nazwisko
  • Powiązanie z “głową rodziny”
  • Stan małżeński
  • Wiek śmierci
  • Miejsce urodzenia
  • Narodowość
  • Rok imigracji
  • Rok naturalizacji
  • Religia

Nasze spisy powszechne grupują członków tego samego gospodarstwa domowego, ułatwiając przeglądanie zapisów dotyczących członków rodziny i innych osób mieszkających w tym samym miejscu zamieszkania. Listę dodatkowych członków gospodarstwa domowego można znaleźć pod zeskanowanym rekordem w sekcji „Gospodarstwo domowe” na dole strony:

List of household members below a 1931 Canada census record

Lista członków gospodarstwa domowego pod spisem ludności Kanady z 1931 r. (kliknij, aby powiększyć)

Kliknij nazwisko członka rodziny, aby przejść do jego spisu ludności.

Formularze spisowe były drukowane zarówno w języku angielskim, jak i francuskim, a rachmistrzowie zapisywali odpowiedzi w lokalnym języku. Osoby były rejestrowane w ich zwykłym miejscu zamieszkania, nawet jeśli nie były fizycznie obecne tego dnia. W pierwszej kolejności spisywano głowę gospodarstwa domowego, a następnie pozostałych jego członków.

Formularze używane na tych terytoriach były uproszczoną wersją zwykłego harmonogramu, zawierającą tylko 17 pytań. Ankieterzy przydzieleni do Terytorium Jukonu i Terytoriów Północno-Zachodnich mogli rozpocząć pracę przed 1 czerwca.

Z powodu Wielkiego Kryzysu wiele osób zostało przesiedlonych w tym okresie, ponieważ szukali pracy w całym kraju. Stanowiło to dodatkowe wyzwanie dla wysiłków związanych z enumeracją. Niektóre osoby, które mieszkały w Kanadzie, mogą być nieuwzględnione z powodu tej komplikacji.

Przykładowe rekordy

Kanadyjski spis powszechny z 1931 roku zawiera dane Maurice’a Richarda, zawodowego hokeisty, który jako pierwszy zawodnik w historii National Hockey League zdobył 50 bramek w jednym sezonie. Spis powszechny z 1931 roku wykazał, że w wieku 9 lat mieszkał z rodzicami Onésime i Alíce oraz jego 4 rodzeństwa: Georgette, René, Rolland i Jacques. Jego pochodzenie odnotowano jako francuskie; jego religię jako rzymskokatolicką; a jego miejsce zamieszkania jako Ahuntsic Ward, Jacques-Cartier, Quebec.

Record for Maurice Richard in the 1931 Canada Census collection on MyHeritage

Rekord Maurice’a Richarda w kanadyjskim spisie powszechnym z 1931 roku na MyHeritage (kliknij, aby powiększyć)

Innym fascynującym zapisem z tej kolekcji jest zapis Nellie L. McClung, autorki, działaczki społecznej i polityk oraz jednej z najbardziej znanych sufrażystek w Kanadzie. W 1931 roku Nellie miała 57 lat i mieszkała w Calgary, Calgary West, Alberta, Kanada z mężem Robertem. Mieszkało z nimi dwóch jej synów, Horace i Mack, a także pomoc domowa o nazwisku Grefftigeff Randl z Norwegii. Pochodzenie Nellie odnotowano jako szkockie, a jej religię jako Kościół Zjednoczony.

Record for Nellie L. McClung in the 1931 Canada Census collection on MyHeritage

Rekord dla Nellie L. McClung w zbiorze Spisu Powszechnego Kanady z 1931 roku na MyHeritage (kliknij aby powiększyć)

Podsumowanie

Kanadyjski spis powszechny z 1931 roku jest bogatym źródłem pełnym fascynujących informacji dla każdego, kto bada przodków żyjących w Kanadzie we wczesnych latach 30-tych XX wieku. W połączeniu z wieloma dodatkowymi cennymi kolekcjami MyHeritage z Kanady – od spisów powszechnych i życiorysów po rejestry wojskowe i imigracyjne – te rekordy mogą pomóc nakreślić pełniejszy obraz życia przodków i doprowadzić do ważnych odkryć w historii rodziny.

Przeszukiwanie tej kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby wyświetlić rekordy lub zapisać rekordy w swoim drzewie genealogicznym, będziesz potrzebować subskrypcje na dane lub kompletną.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching automatycznie powiadomi Cię, jeśli rekordy z tej kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Przeszukaj spis ludności Kanady z 1931 roku na MyHeritage