TOP 50 Strony Genealogiczne 2010 premiowane przez MyHeritage.pl

TOP 50 Strony Genealogiczne 2010 premiowane przez MyHeritage.pl

Tak jak wspominaliśmy wcześniej na Blogu – kilka ostatnich tygodni spędziliśmy na wyszukiwaniu i ocenianiu wartościowych stron o tematyce genealogicznej. W końcu mamy finał!

Jak to zrobiliśmy? Chcieliśmy zidentyfikować i uznać wartościowe strony internetowe, które oferuje wysokiej jakości treści, są innowacyjne jeśli chodzi o projekt i wzór. Również skupiliśmy się na stronach, które mają stosunkowo niewielką publiczność, ale są warte docenienia. Istnieje dużo stron, które są niezauważalne a mimo wszystko warto o nich wspomnieć i sprawić, by inni również zwrócili na nie uwagę.

Wyró?nienie dla najlepszych stron genealogicznych

Poza tymi wytycznymi, strony są bardzo zróżnicowane. Od tych co posiadają sporo treści po takie, które imponują interesującym wzorem i pomysłowością. Istnieje również kilka innych stron o tematyce genealogicznej np. Baza danych małżeństw z Wielkopolski, w której znajduje się Indeksowanie małżeństw z dawnej Prowincji Poznańskiej dla lat 1820-1889. Warte również zauważenia są strony Towarzystw Genealogicznych, które skupiają miłośników genealogii. Dużo by tutaj jeszcze przyszło wymieniać, jednakże w głównej mierze skupiliśmy się na stronach genealogii osób prywatnych.

Aby Wam pomóc i oszczędzić Wasz czas, pragniemy przedstawić listę 50 najlepszych polskich stron o tematyce genealogicznej. Wybrane zostały strony internetowe, rodzinne strony genealogiczne oraz towarzystwa genealogiczne, które dotyczą genealogii, heraldyki oraz poszukiwań.

Lista linków do nagrodzonych polskich stron znajduje się TUTAJ

Ponadto możecie zobaczyć wyróżnione strony: hiszpańskie, angielskie, niemieckie, portugalskie oraz francuskie.

Nagrodzonym Stronom Serdecznie Gratulujemy!