Mundial 2014: globalna gra

Mundial 2014: globalna gra

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014 w Brazylii już się rozpoczęły.  Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, wręcz najpopularniejszy. To międzynarodowy sport, którego mecze kibice oglądają z zapartym tchem w piersiach.

Fot. Wikipedia, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, rok 1974

Fot. Wikipedia, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, rok 1974

Po raz drugi w historii Mistrzostw Świata w piłce nożnej Brazylia jest gospodarzem wydarzenia. Pierwszy raz gościła drużyny piłkarskie w 1950 roku. Mecze będą się rozgrywały aż na 12 różnych stadionach w całym kraju. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozgrywają się co cztery lata i miały miejsce od roku 1930 (za wyjątkiem roku 1942 i 1946).

Trzydzieści dwa różne zespoły będą rozgrywać w sumie 64 mecze, które trwają od 12 czerwca, a zakończą się 13 lipca, 2014.

Puchar Świata jest jednym z najbardziej znanych i powszechnie oglądanych wydarzeń sportowych. Szacuje się, że finałowy mecz Pucharu, który rozgrywał się w 2006 roku w Niemczech obejrzało ponad 715 milionów ludzi.

Mimo, iż Polska drużyna nie zakwalifikowała się, to nadal w Polsce wielu fanów piłki nożnej spotyka się, aby wspólnie przeżywać to sportowe wydarzenie. Bez względu na to komu kibicujesz, Puchar Świata jest wyjątkową okazją dla ludzi z różnych środowisk, krajów itp. do spotkania się, wspólnego świętowania globalnego wydarzenia, patriotyzmu.

Gdzie oglądasz mecze? Której drużynie kibicujesz?