MyHeritage przejmuje Geni.com

MyHeritage przejmuje Geni.com

Cieszymy się mogąc ogłosić, że przejęliśmy Geni.com, sieć społecznościową drzew genealogicznych z Los Angeles. Geni.com jest jedną z wiodących stron internetowych drzew genealogicznych i stworzyło bardzo silną globalną markę od momentu jej powstania w 2007 roku. Jesteśmy naprawdę podekscytowani mogąc powitać utalentowany zespół Geni.com w rodzinie MyHeritage.

To wspaniała wiadomość! Jako większa społeczność, użytkownicy MyHeritage i Geni.com mogą liczyć na znaczne korzyści z tego przejęcia. Użytkownicy każdej ze stron otrzymają teraz dopasowania z drzew genealogicznych z drugiej strony, a z technologii Smart Matching i Record Matching od MyHeritage skorzystają użytkownicy Geni.com, którzy otrzymają dostęp do historycznych rekordów nie dostępnych wcześniej na Geni.com.

To jest nasze ósme i największe przejęcie dotychczas. Pojawia się ono w momencie, kiedy szybko rośniemy dodając większą ilość rekordów i oferując dodatkowe technologie, które pomogą Wam w pokonywaniu trudności w badaniu historii rodziny.

Strony internetowe MyHeritage i Geni.com będą prowadzone oddzielnie, a użytkownicy MyHeritage nie doświadczą żadnych zmian w stosunku do używania MyHeritage. Jeśli posiadacie konta na MyHeritage i Geni.com to wiedzcie, że będą one przechowywane oddzielnie.

Pomyśleliśmy, że może macie jakieś pytania dotyczące tego przejęcia i mamy nadzieje, że ten post odpowie na nie wszystkie. Aby uzyskać więcej informacji, możesz przeczytać oficjalną informację prasową tutaj.

Dyrektor generalny Geni.com, Noah Tutak (od lewej) świętuje z Dyrektorem Generalnym MyHeritage, Giladem Japhetem (po prawej)

Dyrektor generalny Geni.com, Noah Tutak (od lewej) świętuje z Dyrektorem Generalnym MyHeritage, Giladem Japhetem (po prawej)

Dlaczego kupiliśmy Geni.com?

Geni.com został uruchomiony w 2007, cztery lata po tym jak MyHeritage został założony i szybko stał się jednym z głównych graczy w branży drzew genealogicznych. Mimo, że byliśmy dla siebie konkurencją przez te wszystkie lata, zawsze mieliśmy wzajemny szacunek wobec siebie. Kiedy przedstawialiśmy MyHeritage do ludzi, często słyszeliśmy, jak mówią: „Och, ty jesteś jak Geni”. Geni.com wzrosło o bardzo dużą bazę użytkowników do 7 milionów zarejestrowanych użytkowników (w porównaniu z 65 mln użytkowników na MyHeritage), którzy utworzyli ponad 135 milionów profili na stronie Geni.com (w porównaniu do około 1,35 miliarda na MyHeritage). Geni.com było firmą innowacyjną, która opracowała pierwszą możliwą współpracę w drzewie genealogicznym online i jest pionierem w tworzeniu drzewa genealogicznego całego świata – posiada wizję (i potężne narzędzie) do łączenia drzew genealogicznych świata w jedno wspólne drzewie, podobnie jak Wikipedia (w rzeczywistości, pierwotną nazwą Geni.com była Wikigenia).

Kupiliśmy Geni.com, aby rozszerzyć bazę użytkowników i danych na MyHeritage oraz aby dodać utalentowany zespół Geni.com do naszego zespołu. Ponadto, aby dodać technologie zbudowaną do naszych aktywów i móc kontynuować naszą misję pomagania rodzinom na całym świecie w budowie swojego drzewa genealogicznego jak i badania i udostępniania historii rodziny online.

Z naciskiem Geni.com na współpracę podczas badań historii rodziny i fakt, że mają tak jak i my użytkowników z całego świata, będziemy w stanie wnieść jeszcze więcej innowacji i potężne narzędzia i usługi dla miłośników historii rodziny na całym świecie.

W jaki sposób będą działać obydwie strony?

Będziemy prowadzić obydwie strony oddzielnie i nie będziemy przenosić użytkowników z jednej strony do drugiej. MyHeritage pozostanie lasem niezależnych prywatnych drzew genealogicznych, a Geni.com nadal będzie głównie kontynuować budowę jednego drzewa genealogicznego świata. Po pewnym czasie (może to potrwać nawet kilka lat), będziemy szukać drogi do utworzenia większej wartości dla użytkowników obu stron, jak i rozważymy budowę mostu między nimi, aby umożliwić to tym użytkownikom, którzy chcą zarówno mieć drzewo na MyHeritage jak i Geni.com tak, aby zmiany wprowadzone w ich drzewie w jednym miejscu zostały ujęte w drugim.

Jakie są korzyści przejęcia Geni dla użytkowników MyHeritage?

Zakup Geni.com to ogromny zastrzyk dla naszej sieci, historii rodziny poprzez dodanie nowej społeczności z dużą ilością wysokiej jakości treści drzew genealogicznych generowanych przez użytkowników z całego świata. Oznacza to, że użytkownicy MyHeritage otrzymają więcej dopasowań i będą mieli więcej danych do wyszukiwania i znalezienia poprzez Super Wyszukiwarkę. Wyjątkowe projekty Geni.com dyskusje będą dostępne dla użytkowników MyHeritage. Jeśli Twój zaginiony kuzyn buduje swoje drzewo genealogiczne na Geni.com, to teraz będziesz masz okazję go odnaleźć i się z nim skontaktować.

Otrzymacie również korzyści z powiększonego zespołu wysoko wykwalifikowanych programistów i entuzjastów historii rodziny pracujących razem nad rozwijaniem nowych ekscytujących technologii i produktów. Wraz z Geni.com, tworzymy jeden z największych na świecie ośrodków badawczych genealogii, spędzając nasze dnie i noce na myśleniu, w jaki sposób opracować lepsze narzędzie dla miłośników historii rodziny na całym świecie. Zamiast powielać wiele naszych starań będziemy teraz w stanie opracować nowe produkty szybciej i wydajniej z unikalnych obszarów wiedzy, jakie wnosi każdy zespół.

W jaki sposób dane użytkownika będą zachowywały prywatność?

Drzewa genealogiczne na MyHeritage będą przechowywane na MyHeritage. Będziemy przeglądać politykę prywatności Geni.com, aby sprawić, iż będzie ona bardziej prywatna i zgodna z polityką prywatności na MyHeritage. Na przykład, tak jak żyjących osób na MyHeritage nie można wyszukać w Google tak też będziemy robić na Geni.com.

Jak to wpłynie na Geni.com?

Będziemy nadal prowadzić Geni.com jako odrębną stronę internetową z siedzibą w Los Angeles i zachowany nazwę Geni.com. Zamierzamy nadal rozwijać wizję Geni.com, co do drzewa genealogicznego całego świata i zainwestujemy większe środki w nią, aby pomóc jej zrealizować swój potencjał. Wiele korzyści przyjdzie dla użytkowników Geni.com dzięki technologii i wiedzy MyHeritage.com.

MyHeritage oferuje więcej produktów niż Geni.com, takich jak testy DNA, a te będą dostępne wkrótce dla użytkowników Geni.com. Smart Matching i Record Matches opracowane przez MyHeritage będą stopniowo udostępniane na Geni.com. Jesteśmy również podekscytowani możliwością pracy z ponad 100 kustoszami z Geni.com.

Zespół Geni.com wznosi toast z Yuvalem i Giladem

Zespół Geni.com wznosi toast z Yuvalem i Giladem

Jak to wpłynie na rynek historii rodziny?

Połączone MyHeritage+Geni są ważnym graczem w branży historii rodziny. To świetna wiadomość dla szerszej społeczności historii rodziny. Od wprowadzania naszej technologii Record Matching we wrześniu, jesteśmy w stanie zaoferować jeszcze większą wartość – zaangażowanie szerszej społeczności na całym świecie i stworzenie największej i najbardziej zróżnicowanej kolekcji treści historii rodziny.

Jak duże stanie się MyHeritage dzięki przejęciu?

Z Geni.com pod naszym parasolem także wraz z WorldVitalRecords.com i FamilyLink.com i naszymi poprzednimi przejęciami – mamy teraz 1,5 miliarda profili drzew genealogicznych, 72 mln zarejestrowanych użytkowników z 27 milionami drzew genealogicznych. Drzewo genealogiczne całego świata tworzone na Geni.com, wspólne projekty, dyskusje i inne unikalne cechy zapewniają nowe zasoby dla historyków rodziny.

Ilu pracowników dołączy do MyHeritage i którzy z nich to kluczowi gracze?

Cieszymy się mogąc powitać na pokładzie cały zespół z Geni, w tym niektórych niezwykle utalentowanych w dziedzinie inżynierii, badań i rozwoju i doświadczeniu użytkownika. Cały zespół składający się z 20 pracowników Geni.com dołączył do zespołu MyHeritage i teraz razem mamy 130 pracowników na MyHeritage. Geni.com będą nadal zarządzane lokalnie przez byłego Dyrektora Zarządzającego Geni Noaha Tutaka, który od teraz jest Dyrektorem Naczelnym MyHeritage w USA. Dyrektor ds. technologii na Geni.com, Justin Balthrop i Wice Prezydent Inżynierii Mike Stangel zostaną Wice Prezydentami ds. technologii i inżynierii na MyHeritage. Dyrektor ds. technologii na Geni.com Justin Balthrop i Wice Prezydent Inżynierii Mike Stangel zostaną Wice Prezydentami ds. technologii i inżynierii na MyHeritage. David Sacks, założyciel Geni i legendarny wizjoner na rynku historii rodziny, który jest również założycielem i prezesem Yammer, dołącza do Zarządu Dyrektorów MyHeritage. Biuro Geni.com w Los Angeles stanie się nowym centrum badań i rozwoju dla MyHeritage w USA, obok naszych istniejących biur partnerskich do spraw treści w Utah.

Zespół Geni.com

Zespół Geni.com

Ile MyHeritage zapłacił za przejęcie Geni.com?

Ponieważ obie spółki są prywatne nie ujawniamy warunków finansowych przejęcia.

Cieszymy się z nowej zaistniałej sytuacji jako, że zapewniamy większą wartość dla użytkowników MyHeritage i Geni.com.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zapraszamy do pozostawiania pytań i komentarzy pod tym postem.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Piotr Siwinski

  29 listopada, 2012

  Życząc powodzenia całemu zespołowi, bardzo proszę nie robić aglomeratów z Geni i MyHeritage. Wszyscy będziemy wdzięczni

 • Justyna

  29 listopada, 2012

  Dziękujemy! Panie Piotrze, nie zamierzamy łączyć portali, ani przenosić użytkowników. Szczegóły na Blogu. Serdecznie pozdrawiam.

 • Jurek Plieth

  1 grudnia, 2012

  Jest to na pewno sukces biznesowy, ale co z tego wynika dla nas, użytkowników, jeśli nie połączy się baz danych?

 • Tomek

  4 grudnia, 2012

  Witam, mam konta na obu portalach i chciałbym je połączyć. Czy jest to możliwe? W tej chwili nie mogę nawet uzupełnić automatycznie moich danych bo eksport jest płatny…

 • Justyna

  4 grudnia, 2012

  Panie Jurku,

  dziękujemy za zapytanie. Tak jak wspomnieliśmy w powyższym poście cytuję: ” Jakie są korzyści przejęcia Geni dla użytkowników MyHeritage?

  Zakup Geni.com to ogromny zastrzyk dla naszej sieci, historii rodziny poprzez dodanie nowej społeczności z dużą ilością wysokiej jakości treści drzew genealogicznych generowanych przez użytkowników z całego świata. Oznacza to, że użytkownicy MyHeritage otrzymają więcej dopasowań i będą mieli więcej danych do wyszukiwania i znalezienia poprzez Super Wyszukiwarkę. Wyjątkowe projekty Geni.com dyskusje będą dostępne dla użytkowników MyHeritage. Jeśli Twój zaginiony kuzyn buduje swoje drzewo genealogiczne na Geni.com, to teraz będziesz masz okazję go odnaleźć i się z nim skontaktować.

  Otrzymacie również korzyści z powiększonego zespołu wysoko wykwalifikowanych programistów i entuzjastów historii rodziny pracujących razem nad rozwijaniem nowych ekscytujących technologii i produktów. Wraz z Geni.com, tworzymy jeden z największych na świecie ośrodków badawczych genealogii, spędzając nasze dnie i noce na myśleniu, w jaki sposób opracować lepsze narzędzie dla miłośników historii rodziny na całym świecie. Zamiast powielać wiele naszych starań będziemy teraz w stanie opracować nowe produkty szybciej i wydajniej z unikalnych obszarów wiedzy, jakie wnosi każdy zespół.”

  Czy ma Pan jeszcze jakieś pytanie?

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Justyna

  4 grudnia, 2012

  Panie Tomaszu,

  dziękujemy za zapytanie. Nie ma możliwości połączenia kont. Tak jak napisaliśmy powyżej w poście Geni.com – pozostanie osobną stroną – siostrzaną od MyHeriatge. Na MyHeritage.com eksport GEDCOM jest bezpłatny. Na Geni.com jest w pakiecie Premium – i to pozostaje tak jak było.

  Czy ma Pan jeszcze jakiś pytania?

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • G

  Grzegorz

  1 grudnia, 2022

  witam trochę nie w temacie ale już nie wiem co robić my heritage zabrał mi konto 101087361 pp 93351206 przy zmianie hasła teraz nie mam nic a było na nim 830 0sób