2014: podsumowanie roku MyHeritage

2014 był wypełniony nowymi funkcjami, nową porcją rekordów historycznych, i nowymi sposobami na sprawianie, by odkrywanie historii rodziny było jeszcze łatwiejsze.

Część zespołu MyHeritage podczas wydarzenia genealogicznego

Część zespołu MyHeritage podczas wydarzenia genealogicznego

Przełomowe technologie MyHeritage sprawiają, że użytkownicy w jeszcze łatwiejszy sposób mogą odkrywać historię swoich rodzin. W styczniu, dodaliśmy funkcję przeszukiwania rekordów historycznych za pomocą lokalizacji; sprawiliśmy, że przeszukiwanie miliardów rekordów w wyszukiwarce SuperSearch stało się jeszcze szybsze. W chwili, kiedy znajdziesz odpowiedni rekord historyczny, teraz możesz dodać nowe profile do Twojego drzewa genealogicznego bezpośrednio z tego odnalezionego rekordu. Na przykład, powiedzmy, że wyszukałeś swoją prababcie w Spisie Ludności i odkryłeś istnienie siostry, o którym wcześniej nie miałeś pojęcia; dodaj więc siostrę (nie masz jej jeszcze w swoim drzewie) do swojego drzewa bezpośrednio z rekordu.
Stale pracujemy nad digitalizacją większej ilości treści histroycznych.

W lutym, rozpoczęliśmy partnerstwo z BillionGraves, w celu utworzenia inicjatywy globalnego crowdsoucingu – zachowywania cmentarzy z całego świata online. Pracownicy MyHeritage przyłączyli się do inicjatywy poprzez digitalizację Cmentarza Segula –  jednego z najstarszych w Izraelu, i również największego z ponad 200 tysiącami nagrobków – cmentarza Holon.
CEO MyHeritage fotografujący nagrobki

CEO MyHeritage fotografujący nagrobki

W kwietniu, zrobiliśmy olbrzymi krok w kierunku wzbogacania naszej bazy danych, przekraczając liczbę 5 miliardów rekordów historycznych; dane różnego rodzaju i z różnych krajów. Zawierają akta urodzenia, małżeństwa, zgonu, imigracji i wiele innych, jak również artykuły z gazet, fotografie i profile z drzew genealogicznych. Dane te pozwolą rodzinom na całym świecie odkrywać dziedzictwo, wnosząc wartość dla milionów użytkowników na całym świecie.

Dodaliśmy również kolekcje rekordów z różnych stron świata, a w tym milion rekordów z Polski.  W tym, księgi metrykalne diecezji Kościoła Rzymskokatolickiego z Tarnowa z przedziału 1612-1900 – w sumie dodaliśmy 1 002 155 rekordów! Ponadto dodaliśmy księgi metrykalne Kościoła Rzymskokatolickiego z przedziału 1784-1964 z Lublina – ogółem 121 201 rekordów! W październiku dodaliśmy miliony rekordów pochodzących z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Południowej Afryki, Niemiec, Rosji i z innych krajów.

Te znaczące zwiększanie liczby rekordów jest częścią celu MyHeritage, aby dodawać treści historyczne do SuperSearch, które będą służyć całemu społeczeństwu. Rekordy historyczne zapewniają naszym użytkownikom możliwość zaczerpnięcia informacji o życiu ich przodków, i by sprawić by ich doświadczenia genealogiczne były jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

W lipcu, zaktualizowaliśmy naszą bezpłatną aplikację mobilną, w tym udoskanalając funkcję zarządzania i przesyłania zdjęć w ruchu bezpośrednio do witryny rodziny.

W sierpniu, przedstawliśmy nowe doświadczenie załączania zdjęć, aby sprawić by dodawanie zdjęć i filmów odbywało się szybciej; dzięki temu teraz nasi użytkownicy mogą chwytać i upuszczać zdjęcia z jakiegokolwiek miejsca na komputerze.

W listopadzie przedstawiliśmy ulepszony edytor drzewa genealogicznego on-line. Niektóre jego nowe funkcje to: panel szczegółów, dostęp do Record Matching bezpośrednio z drzewa genealogicznego, lepsza nawigacja i jej funkcjonalność szczególnie dla drzew o dużych rozmiarach.
Nowy edytor drzewa (kliknij, aby powiększyć)

Nowy edytor drzewa (kliknij, aby powiększyć)

W listopadzie, MyHeritage ogłosiło partnerstwo z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie;  w ramach partnerstwa zapewniając odwiedzającym muzeum dostęp do bazy danych rekordów historycznych MyHeritage w Centrum Informacyjnym muzeum.

Grudniowe przedstawienie nowego doświadczenia Instant Discoveries™ pokazało nasze zaangażowanie w ulepszanie technologii, tak aby sprawiać by historia rodzin była dostępna dla każdego. W ciągu sekund, nowo zarejestrowani użytkownicy otrzymają drzewo genealogiczne wypełnione odkryciami, wraz z krewnymi, zdjęciami i więcej.

Chcieliśmy sprawdzić reakcję ludzi na nasze nowe doświadczenie i zaprezentowaliśmy Instant Discoveries™ przechodniom na ulicach Nowego Jorku. Zobacz ich emocjonalne rekacje na wideo poniżej:

W ciągu całego roku, na naszym blogu prezentowaliśmy wiele genealogicznych wskazówek. Był to dla nas ekscytujący (i pełen pracy) rok, który pozwolił nam przedstawić Wam tak wiele nowych narzędzi do odkrywania historii Waszych rodzin.

Mamy wiele planów na 2015 i nie możemy się doczekać, aby przedstawić Wam, co przygotowaliśmy. Jesteśmy zaangażowani w rozwój nowych technologii, które sprawią iż odkrywanie historii rodzin będzie łatwiejsze, bardziej ekscytujące i satysfakcjonujące. Chcemy również digitalizować większą liczbę globalnych treści historycznych.

Od nas wszystkich w MyHeritage, życzymy Wam Szczęśliwego Nowego Roku 2015 przepełnionego nowymi, ekscytującymi odkryciami! Zostańcie na bieżąco!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Paulina

    8 lipca, 2015

    A czy jest w planach aplikacja mobilna dla Windows Phone? Używam MyHeritage już od kilku lat i nie ukrywam, że bardzo ułatwia odkrywanie i gromadzenie informacji o swoich korzeniach. Natomiast w dzisiejszych czasach, urządzenia mobilne wiodą prym i strasznie odczuwalny jest brak dostępności Państwa aplikacji na platformę Windows Phone. Rozumiem, że Android zdominował rynek ale rzesza użykowników Windows Phone także nie jest mała. Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację w tym temacie.

  • Jacek

    16 sierpnia, 2015

    Paulina ma swieta racje, program na WM potrzebny od zaraz