Korzystanie ze Skrzynki odbiorczej w Aplikacji mobilnej MyHeritage

Korzystanie ze Skrzynki odbiorczej w Aplikacji mobilnej MyHeritage

Przy pomocy aplikacji mobilnej MyHeritage można łatwo badać i udostępniać historię swojej rodziny w podróży, robić i udostępniać rodzinne zdjęcia oraz wspomnienia bezpośrednio z urządzenia mobilnego, jak i aktualizować swoje drzewo podczas spotkań rodzinnych oraz zapraszać członków rodziny do współtworzenia drzewa genealogicznego. Aplikacja mobilna MyHeritage jest dostępna za darmo na iOS oraz Android i działa znakomicie na smartfonach jak i na tabletach. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zachęcamy do zainstalowania aplikacji mobilnej już teraz.

Z funkcją skrzynki odbiorczej w aplikacji mobilnej, można w łatwy sposób komunikować się z członkami witryny rodzinnej, a także z innymi użytkownikami, z którymi mamy dopasowane DNA lub Smart Matches™. Można jej używać do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, do badania swoich połączeń z innymi członkami MyHeritage jak i wspólnego odkrywania historii swojej rodziny. Możesz kontynuować korespondencję ze swoimi Dopasowaniami DNA lub innymi członkami MyHeritage gdziekolwiek jesteś poprzez mobilną skrzynkę odbiorczą, nawet jeśli swoją rozmowę rozpocząłeś przy użyciu komputera. Kontaktowanie się z Twoim Dopasowaniem DNA jest bezpłatne we wszystkich kontekstach.

Dostęp do Skrzynki odbiorczej

Aby przejść do skrzynki odbiorczej, należy dotknąć ikony koperty w prawym górnym rogu ekranu aplikacji mobilnej. Jeśli posiadasz nieprzeczytane wiadomości, na kopercie pojawi się znaczek informujący, ile nieprzeczytanych wiadomości znajduje się w skrzynce odbiorczej.

Kliknij na kopertę na ekranie głównym aplikacji, aby otworzyć Skrzynkę odbiorczą

Kliknij na kopertę na ekranie głównym aplikacji, aby otworzyć Skrzynkę odbiorczą

Do skrzynki odbiorczej można również przejść z menu aplikacji mobilnej:

Kliknij na „Skrzynkę odbiorczą” w menu głównym, aby otworzyć Skrzynkę odbiorczą (ang. Inbox)

Kliknij na „Skrzynkę odbiorczą” w menu głównym, aby otworzyć Skrzynkę odbiorczą (ang. Inbox)

Dotknięcie ikony koperty lub Skrzynki odbiorczej w menu przeniesie Cię do Skrzynki odbiorczej.

Skrzynka odbiorcza

Na stronie głównej Skrzynki odbiorczej znajduje się lista wątków e-mailowych, które prowadzisz z innymi osobami. Najnowsze wątki są wyświetlane jako pierwsze. Wątki z nieprzeczytanymi wiadomościami będą wyświetlane pogrubioną czcionką. Jest to ta sama lista, którą zobaczysz w komputerowej wersji Skrzynki odbiorczej. W mobilnej Skrzynce odbiorczej można rozpoczynać wątki z członkami swojej rodzinnej strony i kontynuować Smart Matches™. Nie można wyszukiwać lub kontaktować się z innymi członkami MyHeritage w sposób losowy. Jest to zabezpieczenie w celu ochrony członków MyHeritage przed spamem.

Aby rozpocząć nowy wątek, dotknij ołówka w prawym dolnym rogu strony głównej Skrzynki odbiorczej.

Skrzynka odbiorcza: Strona główna

Skrzynka odbiorcza: Strona główna

W urządzeniach z systemem iOS naciśnij znak plusa w polu „Do”. W urządzeniach z systemem Android naciśnij pole „Do” i wpisz nazwę użytkownika drzewa, z którym chcesz się skontaktować.

Dodawanie odbiorców podczas tworzenia nowej wiadomości

Dodawanie odbiorców podczas tworzenia nowej wiadomości

Zacznij wpisywać nazwę odbiorcy, a następnie wybierz z wyświetlonej listy odpowiednią osobę. Możesz wybrać do sześciu odbiorców na wypadek, gdybyś chciał rozpocząć wątek grupowy.

Zacznij tworzyć wiadomość i naciśnij „Wyślij” (w systemie iOS) lub ikonę strzałki (w systemie Android), gdy skończysz.

Kliknij przycisk „Wyślij”, aby wysłać swoją wiadomość

Kliknij przycisk „Wyślij”, aby wysłać swoją wiadomość

Kiedy wiadomość jest utworzona i wysłana, MyHeritage wysyła e-mail do odbiorcy, ale Twój adres nie będzie widoczny dla odbiorcy – wiadomość jest wysyłana z MyHeritage w Twoim imieniu, a odbiorca może odpowiedzieć na nią poprzez MyHeritage, który następnie wyśle e-mail do Ciebie z powiadomieniem.

W systemie iOS przesuń palcem po dowolnym wątku w lewo, aby oznaczyć go jako przeczytany lub nieprzeczytany, albo naciśnij przycisk „Więcej”, aby odpowiedzieć, zarchiwizować lub usunąć wątek. W systemie Android przytrzymaj dłużej, aby wyświetlić menu, w którym możesz wybrać dowolną z tych opcji.

Jeśli chcesz wyczyścić skrzynkę odbiorczą bez usuwania wątków, możesz je archiwizować. Kiedy archiwizujesz wątek, zostaje on przeniesiony z Twojej głównej skrzynki odbiorczej do osobnej sekcji archiwum.

Aby filtrować wątki wiadomości, naciśnij ikonę filtrowania w prawym górnym rogu ekranu – jest to ikona przypominająca wyglądem lejek. Po prawej stronie ekranu otworzy się panel, w którym możesz wybrać, czy chcesz oglądać tylko wiadomości nieprzeczytane, zarchiwizowane, czy wysłane.

Aby zobaczyć najnowszą wiadomość, dotknij dowolnego wątku. Możesz również nacisnąć poprzednie wiadomości w wątku, aby je rozwinąć i przeczytać.

Odpowiedz na wiadomość, dotykając strzałki w prawym dolnym rogu ekranu. Naciśnij menu z elipsą (…) w prawym górnym rogu, aby odpowiedzieć, zarchiwizować, oznaczyć wiadomość jako nieprzeczytaną lub ją usunąć.

Nie ujawniamy adresów e-mail, ale podajemy nazwę strony rodzinnej, którą zarządza Twój rozmówca.

O nowych wiadomościach zostaniesz powiadomiony bezpośrednio na ekranie głównym swojego urządzenia mobilnego.

Powiadomienia na ekranie głównym smartfona pokazujące 1 nową wiadomość

Powiadomienia na ekranie głównym smartfona pokazujące 1 nową wiadomość

Użytkownik może zrezygnować z powiadomień typu push, jeśli nie chce być powiadamiany w ten sposób, choć zalecamy pozostawienie ich włączonych, ponieważ przychodzące wiadomości od innych użytkowników mogą być bardzo ważne. Aby zrezygnować z powiadomień push na iOS, przejdź do menu ustawień na swoim urządzeniu, wybierz „Powiadomienia”, dotknij aplikacji MyHeritage i wyłącz opcję „Zezwalaj na powiadomienia”. W systemie Android, przejdź do ustawień urządzenia i kontynuuj zgodnie z procesem specyficznym dla urządzenia, aby zrezygnować z takich powiadomień.

Podsumowanie

Mobilna Skrzynka odbiorcza jest świetnym sposobem na przechowywanie Twojej genealogicznej współpracy w jednym miejscu. Została ona zbudowana tak, aby była bardzo przyjazna dla osób, które są przyzwyczajone do pracy z aplikacjami e-mail, jednocześnie zachowując Twoją prywatność poprzez nieujawnianie Twojego osobistego adresu e-mail nikomu, z kim korespondujesz na MyHeritage. Aplikacja mobilna Skrzynka odbiorcza sprawia, że współpraca z innymi użytkownikami MyHeritage z całego świata staje się łatwiejsza i przyjemniejsza.