Search Connect™: Narzędzie do nawiązywania kontaktów z innymi badaczami

Search Connect™: Narzędzie do nawiązywania kontaktów z innymi badaczami

Search Connect™ jest funkcją MyHeritage zaprojektowaną tak, aby pomóc Ci znaleźć inne osoby, które badają tych samych przodków co Ty.

Nie ma to jak porównywanie notatek z innym genealogiem w rodzinie. Czasami, gdy wyczerpałeś już wszystkie inne zasoby, daleki kuzyn z dostępem do dodatkowych informacji może doprowadzić Cię do kolejnego przełomu w Twoich badaniach.

Search Connect™ zawiera miliony wyszukiwań dokonanych przez użytkowników MyHeritage. Pozwala Ci znaleźć innych użytkowników, którzy szukali osób, których i Ty szukasz i przeglądać pełne dane ich wyszukiwania, takie jak daty, miejsca, krewni i podobne wyszukiwania, które przeprowadzili.

Jak korzystać z Search Connect™?

Search Connect™ ukazuje się jako kolekcja rekordów historycznych na MyHeritage w kategorii Drzewa genealogiczne. Kiedy użytkownik wyszukuje osobę za pomocą wyszukiwarki MyHeritage, wszystkie odpowiednie wyniki Search Connect™ zostaną włączone do wyników wyszukiwania. Możesz również przeszukać Search Connect™ bezpośrednio klikając tutaj.

Poniżej możesz zobaczyć wyniki wyszukiwania Search Connect™ dla 3 różnych użytkowników, którzy szukali osoby o nazwisku Joseph Kennedy.

Oto, co zobaczysz, jeśli wybierzesz wynik u samej góry:

Pełne wyniki zawierają listę pierwszego inicjału i nazwiska osoby, która dokonywała tych poszukiwań, jej płeć, lokalizację, przybliżony wiek, jak długo jest aktywna na MyHeritage i strony rodzinne, które posiada.

Pod „Powiązane wyszukiwania” znajdziesz wyszukiwania, które użytkownik ten przeprowadził dla członków rodziny lub osób o podobnych nazwiskach, a pod „Inne wyszukiwania” znajdziesz dodatkowe wyszukiwania przeprowadzone w ciągu kilku minut od wyszukiwań wspomnianych wcześniej. Możesz kliknąć na hiperlinkowane nazwiska w szczegółach wyszukiwania, aby powtórzyć wyszukiwanie użytkownika z tymi samymi parametrami, których on użył.

Na dole strony zobaczysz pomarańczowy przycisk, który zaprasza Cię do kontaktu z użytkownikiem. Kliknięcie go przeniesie Cię do strony Wysłania wiadomości w systemie komunikatów MyHeritage, gdzie możesz wysłać użytkownikowi bezpieczną wiadomość. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o kontaktowaniu się z innymi użytkownikami MyHeritage w celu ulepszenia Twoich badań.

Search Connect™ a prywatność 

Prywatność użytkownika jest dla MyHeritage najważniejsza. Domyślnie, Search Connect™ ujawnia tylko publiczne informacje: inicjał imienia, nazwisko, przybliżony wiek, lokalizację i szczegóły wyszukiwań, które przeprowadziłeś. Tylko ktoś, kto szukał przodka o takim samym imieniu i nazwisku jak Twoje, znajdzie te informacje.

Jeśli nie chcesz, aby inni użytkownicy widzieli te informacje, możesz zawsze dostosować swoje ustawienia prywatności i wyłączyć funkcję Search Connect™. Aby to zrobić, kliknij swoje imię i nazwisko na pasku użytkownika u góry ekranu i wybierz z menu „Moja prywatność”.

W sekcji „Preferencje mojego członkostwa” możesz wybrać, czy chcesz zezwolić innym na znajdowanie i oglądanie Twojego profilu publicznego, pokazywanie swojego prawdziwego imienia i nazwiska członkom spoza Twojej rodziny, pokazywanie swojego wieku, komentowanie Twojego profilu, czy chcesz otrzymywać powiadomienia o komentarzach członków oraz czy chcesz włączyć funkcję Search Connect™ i Powiadomienia SuperSearch™. Odznacz dowolne z tych ustawień i kliknij „Zapisz”, aby zastosować zmiany.

Czy usługa Search Connect™ jest bezpłatna?

Wyszukiwanie i przeglądanie wyników Search Connect™ jest bezpłatne. Aby skontaktować się z użytkownikami, których znalazłeś za pomocą Search Connect™, musisz jednak posiadać subskrypcję danych lub subskrypcję kompletną. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o subskrypcjach MyHeritage.