Nowa funkcja: Karta w drzewie dla Instant Discovery

Nowa funkcja: Karta w drzewie dla Instant Discovery
W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy, że Instant Discoveries™ jest dostępny dla wszystkich użytkowników, tym samym pozwalając użytkownikom na dodawanie całych gałęzi rodzinnych do ich drzewa genealogicznego, za kilkoma kliknięciami. Wielu z naszych użytkowników cieszy się Błyskawicznymi Odkryciami każdego dnia, i możesz to zobaczyć w czasie rzeczywistym dzięki naszej Światowej Mapie Odkryć.

Dzisiaj przedstawiamy przydatną, nową funkcję, która pozwala zobaczyć Odkrycie dostępne dla Ciebie w samym drzewie genealogicznym, w jej dokładnym kontekście. Na przykład, odkryta gałąź rodzinna „spokrewniona” z Twoją prababcią, zawierająca informacje o jej ojcu i matce (i nie ma tych informacji jeszcze w Twoim drzewie, a MyHeritage odnalazło ją w innym drzewie), spowoduje że w  Twoim drzewie genealogicznym zobaczysz żółtą kartę powyżej profilu Twojej prababci, która będzie oznaczona napisem „Odkrycie!”.
Nowe Karty "Odkrycie!"

Nowe Karty "Odkrycie!"

Najedź myszką na Kartę „Odkrycie!”, abyś mógł dowiedzieć się więcej na ten temat samego Odkrycia: pojawi się okienko, jak na obrazku poniżej, z opisem Odkrycia i określeniem, jak wielu krewnych możesz dodać do drzewa, oraz z podanym źródłem.

Najedź myszką na żółtą kartę Odkrycia, aby wyświetlić informacje o odkryciu

Najedź myszką na żółtą kartę Odkrycia, aby wyświetlić informacje o odkryciu

Kliknij na żółtą kartę, aby zobaczyć wygenerowane Odkrycie. Odkrycia zawsze są oparte na połączeniu, więc najpierw zostaniesz poproszony, aby potwierdzić, czy połączenie jest prawidłowe.

Potwierdzenie połączenia, na którym oparte jest Odkrycie

Potwierdzenie połączenia, na którym oparte jest Odkrycie

Jeśli potwierdzisz, będziesz mógł dodać całą gałąź rodziny za jednym kliknięciem.

Kliknij Dodaj do mojego drzewa, aby zastosować Odkrycie

Kliknij Dodaj do mojego drzewa, aby zastosować Odkrycie

Gratulacje!

Gratulacje!

Możesz również „Odrzucić Odkrycie”, jeśli nie chcesz zaaplikować go do swojego drzewa, lub jeśli sądzisz, że połączenie na którym jest ono oparte jest niepoprawne.
Nowe karty Odkryć są dodatkowym sposobem na dostęp do wygenerowanego Odkrycia, bezpośrednio z Twojego drzewa genealogicznego. Innym sposobem jest przejście do zakładki Discovery Hub w nawigacji głównej, gdzie masz dostęp do wszystkich Odkryć.

W pierwszym wydaniu naszych żółtych Kart Odkryć, przedstawiają one do 50 Odkryć w każdym drzewie, i tylko dla Odkryć, które spowodują dodanie rodzica do istniejącej osoby w drzewie. W kolejnych wydaniach, zwiększymy tę liczbę i wprowadzimy Karty Odkrycia także w sytuacji, kiedy będzie można dodać do drzewa współmałżonka, rodzeństwo lub dziecko.

Jeśli nie jesteś zadowolony z funkcji Kart Odkryć, możesz ją wyłączyć w ustawieniach drzewa, które są dostępne w Menu w kształcie koła.
Konfiguracja Kart Odkryć

Konfiguracja Kart Odkryć

Instant Discoveries (Odkrycia Błyskawiczne) są oparte na technologii połączeń, i dlatego mają bardzo wysoki stopień dokładności. Niemniej jednak zawsze należy używać ich z rozwagą! Nie aplikuj Odkryć do drzewa jeśli nie masz zaufania do źródła informacji, i co do ich prawdziwości. Możesz również skontaktować się z innymi właścicielami drzew na MyHeritage i omówić wygenerowane połączenie do drzewa, zanim dokonasz jakichkolwiek zmian w swoim drzewie.

W nadchodzących miesiącach, będziemy kontynuować ulepszanie doświadczenia wokół Instant Discoveries, dodając nowe funkcje, które sprawią, że odkrywanie będzie jeszcze łatwiejsze.
Życzymy wspaniałych Odkryć!
Zespół MyHeritage

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • luć

  24 maja, 2015

  a u mnie wciąż nie ma instant discovery 🙁

 • Wanda Kmieć

  15 czerwca, 2015

  Pożyjemy to zobaczymy ,jak ta nowa funkcja będzie działać.

 • Hubert

  15 czerwca, 2015

  U mnie też nic nie widziałem a szkoda.

 • Stanisław Bem

  15 czerwca, 2015

  Ja także nie mam w zakładce ODKRYCIA karty „Discovery Hub”. Co jest tego powodem i kiedy to będzie naprawione ???

 • Stanisław Bem

  15 czerwca, 2015

  W opcjach preferencji zakładek brak jest karty „Instant Discowery TM”

 • Gregor

  15 czerwca, 2015

  Witam
  Widze te funkcje tylko na tablecie systemu android. Drzewo otwieram w przegladarce Chrome nie przy pomocy aplikacji.
  Na PC system Vista i Windows7 nie widac tej funkcji, w obu przypadkach przegladarka Chrome.
  Pozdrawiam