Nowość: Kontrola spójności drzewa online

Nowość: Kontrola spójności drzewa online

Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić Wam nowość – Kontrolę spójności dla drzew genealogicznych online na MyHeritage. To nowe narzędzie skanuje Twoje drzewo genealogiczne i identyfikuje błędy i niespójności w danych, tak aby można było wprowadzić niezbędne zmiany w Twoim drzewie, poprawić jego ogólną jakość i dokładność.

Kontroler spójności wykorzystuje 36 różnych kontroli danych drzewa genealogicznego, począwszy od tych najbardziej oczywistych (np osoba urodziła się przed rodzicem lub gdy rodzic był zbyt młody, by być rodzicem), aż po błędy trudniejsze do odkrycia (np. osoba została oznaczona na zdjęciu, podczas gdy zdjęcie jest datowane – powstało przed jej/jego urodzeniem). Niektóre z problemów stwierdzają błędy zeczowe (np zła data urodzenia), niektóre to złe praktyki (rok urodzenia został wpisany jako 22 zamiast 1922, czy prefiks wprowadzony w imię, a nie w miejsce gdzie ma być prefiks ), niektóre wskazują na możliwie źle wprowadzone dane (np. nazwisko ślubne kobiety zostało podane zamiast jej nazwiska panieńskiego, czy też miejsce zostało wprowadzone zamiast daty) i inne niespójności, które być może będziesz chciał naprawić, jak na przykład te same imiona, ale przeliterowane inaczej. Jeśli jednak uważasz, że któraś z odnalezionych przez kontroler spójności kwestia nie jest warta uwagi, możesz ją łatwo oznaczyć, tak aby została zignorowana, i nie będziemy jej ponownie raportować.

Podobny kontroler spójności przez długi czas był już dostepny w naszym oprogramowaniu Family Tree Builder, z którego korzystają miliony osób. Teraz wprowadzamy to narzędzie dla 37.1 miliona użytkowników, którzy używają drzewa genealogicznego w naszej witrynie online. Genealodzy, którzy przywiązują dużą wagę do dokładności informacji, zapewne pokochają tę funkcję, która im w tym pomoże. Skorzystak z naszego kontrolera spójności! Większość błędnych kwestii jest łatwa do naprawy, i jesteśmy przekonani, że spodoba Ci się praca z tym narzędziem.

Dostęp do kontrolera spójności

Przejdź do kontrolera spójności, który znajduje się w górnej nawigacji, w zakładce Drzewo – następnie wejdź w zakładkę „Kontrola drzewa“.

Uruchomienie Kontrolera spojności

Kiedy przejdziesz do Kontroli drzewa, Twoje drzewo genealogiczne w witrynie rodziny zostanie przeskanowane, wyświetlając pasek postępu. Otrzymasz równiez informację, jak dużo czasu zajmie jeszcze skanowanie.

Za pierwszym razem, skanowanie może zająć chwilę, w zależności od rozmiaru Twojego drzewa. Rozwiązaniem może być przeprowadzenia skanowania w osobnym oknie, podczas gdy Ty możesz korzystać z witryny w innej przeglądarce. Zapewne dla większości z Was czas oczekiwania nie przekroczy 10 minut.

Wyniki kontroli są przechowywane w celu szybkiego pobierania, więc kolejne „wizyty“ na stronie kontrolera będą o wiele szybsze i automatycznie będą ładować wcześniejszy raport, chyba że zdecydujesz ponownie uruchomić nową kontrolę.

Gdy pojawi się lista zagadnień, przejść przez wszystkie nieścisłości znalezione jeden po drugim, i naprawić je tak, że dane staną się czyste i wolne od błędów. Następnie uruchom ponownie sprawdzania spójności i radujcie, jeśli nie zostaną znalezione żadne dodatkowe problemy. Powtórz tę czynność od czasu do czasu po dokonaniu wielu zmian i uzupełnień w drzewie; i oczywiście nie zapomnij, aby to zrobić, jeśli nie otrzymał drzewo genealogiczne z innego krewnego i importować je do witryny rodziny jako plik GEDCOM.

Kiedy tylko otrzymasz listę błędnych kwestii, przejrzyj wszystkie nieścisłości jedno po drugim, i napraw je. Następnie uruchom kontroler spójności ponownie – jeśli nie wykazał on żadnych błędów – odniosłeś sukces. Powtarzaj sprawdzania spójności drzewa z kontrolerem od czasy do czasu. Za każdym razem, kiedy połączysz się z drzewem krewnego, lub zaimportujesz go do swojej witryny jako plik GEDCOM, upewnij się, że uruchomiłeś nową kontrolę spójności.

Przeglądanie błędnych kwestii

Kontroler spójności wyświetla listę wszystkich odnalezionych kwestii, zorganizowanych w kategorie. Na samej górze listy, zobaczysz liczbę odnaleziowych błędnych kwestii. Wyświetlona zostanie również liczba kwestii w każdej kategorii.

Kontroler spójności (Kliknij, aby powiększyć)

Kontroler spójności (Kliknij, aby powiększyć)

Odnalezione, błędne kwestie są pogrupowane według trzech kategorii. Najpierw pokazują się błędy, potem ostrzeżenia, a na końcu notki.

Błędy wskazują na problem, który jest oczywiście błędny. Są one wyświetlane ikoną czerwonego wykrzyknika. Są to najważniejsze kwestie, które powinny być rozpatrywane w pierwszej kolejności. Oto przykłady:

Przykłady błędów (Kliknij, aby powiększyć)

Przykłady błędów (Kliknij, aby powiększyć)

Ostrzeżenia wskazują na przypadek, gdy dane wydają się być nietypowe i mogą być nieprawidłowe. Są one przedstawione w okrągłej, pomarańczowej ikonie z wykrzykniem. Zobacz przykłady poniżej:

Przykłady ostrzeżeń (Kliknij, aby powiększyć)

Przykłady ostrzeżeń (Kliknij, aby powiększyć)

W powyższym przykładzie widzimy, że różnica wieku pomiędzy małżonkami jest abnormalna. Tak więc, możesz przeanalizować każdą z kwestii osobno i zdecydować, czy są one błędne czy też nie (100-letnia różnica wieku pomiędzy małżonkami jest zdecydowanie błędna, podczas gdy różnica 38 lat może rzeczywiście się wydarzyć).

Próg ostrzeżenia takie jest konfigurowalny i można go zmienić poprzez ustawienia, jak wyjaśniono poniżej. Na przykład, jeśli istnieje wiele przypadków, w drzewie, gdzie różnica wieku między małżonkami wynosiła 49 lat lub mniej, można ustawić próg do 50 lat, a tylko być powiadamiani o przypadkach, który z pewnością są błędem.

Zawiadomienia/ notki wskazują na potencjalny problem, ale prawdopodobieństwo błędu jest mniejsze. Są one wyświetlane w szarym kwadracie z wykrzyknikiem. Poniżej znajduje się grupa zawiadomień dla rodzeństwa z tej samej rodziny, które mają takie samo imię. Jest to tylko komunikat, ponieważ, w zależności od kultury, może się zdarzyć, że w rodzeństwie są takie same imiona. Bądź też po śmierci dziecka, rodzice nadali takie samo imię nowonarodzonemu. Pomimo to, nadal istnieje ryzyko, że wstawiłeś tę samą osobę do drzewa genealogicznego dwa razy, a szara flaga oznajmi Ci to.

 

<br srcset=Zawiadomienia/ notki o prawdopodobnym błędzie (Kliknij, aby powiększyć)" width="826" height="472" />


Zawiadomienia/ notki o prawdopodobnym błędzie (Kliknij, aby powiększyć)

Poniższa informacja jest wyświetlana dla każdego zgłoszonego problemu:

 1. Prywatne zdjęcia (portret) osoby zaangażowanej. Jeśli problem dotyczy 2 rodzeństwa lub 2 małżonków, wyświetlane są wówczas dwa portrety. Przesuń kursor na portret, aby zobaczyć imię i nazwisko osoby, relacje z Tobą, rok urodzenia i śmierci.
 2. Opis problemu: w opisie, imiona osób są linkami, które przekierowują do odpowiedniej strony z edytowaniem, którą pozwalają naprawić kwestię.
 3. Wskazówka: zalecenie o tym, jak rozwiązać ten problem, wraz z przydatnymi linkami, które są podkreślone.
 4. Komentarz: Czasami pojawia się komentarz z dodatkowymi informacjami.
 5. Zdjęcie: Czasami załączone jest zdjęcie.

Naprawianie błędów

Każde imię na liście (jak w przykładzie zaznaczonym na czerwono poniżej) zawiera również link, po którego kliknięciu zostaniejsz przekierowany do strony, gdzie możesz edytować daną osobę, mogąx szybko naprawić wykryte błędy.

Można także skorzystać z dogodnych linków we wskazówce, aby przejść bezpośrednio do właściwego miejsca, aby poprawić błędne dane.

Niektóre z kwestii mogą być naprawione bezpośrednio z pozycji Kontrolera spójności, za kliknięciem w zielony przycisk. Na przykład, jeśli otrzymałeś ostrzeżenie, że prababka nie jest oznaczony jako zmarła w rodzinie (149 lat), użytkownik ma możliwość szybkiego poprawienia tej informacji. Najedź myszką na tę kwestię, a pojawi się zielony przycisk, który pozwoli Ci na oznaczenie jej jako osoby zmarłej.

Przykład kwestii, która może być poprawiona bezpośrednio z kontrolera spójności (Kliknij, aby powiększyć)

Przykład kwestii, która może być poprawiona bezpośrednio z kontrolera spójności (Kliknij, aby powiększyć)

Poniżej prezentujemy kolejny przykład, który może zostać naprawiony bezpośrednio z kontrolera spójności. W tym przykładzie, prefiks Dr. Został błędnie wprowadzony, jako część imienia Dr. Georga Warrena Eastmana. Kliknięcie w zielony przycisk spowoduje, że prefiks Dr. zostanie automatycznie przeniesiony z pola imienia to pola z prefiksem. Podobna usługa jest proponowana w przypadku błędnego wprowadzenia przyrostka (jak Jr. Czy III) na środku pierwszego imienia, czy nazwiska, zamiast skorzystania z pola przyrostka.

Naprawianie błędu z przyrostkiem (Kliknij, aby powiększyć)

Naprawianie błędu z przyrostkiem (Kliknij, aby powiększyć)

Dla wielu kwestiach, nie może być więcej niż jeden sposób, aby naprawić problem, a wymagana jest Twój osąd lub wejście. Jest to często miejsce w przypadku kwestii dotyczących więcej niż jednej osoby w drzewie. Na przykład, błąd może oznaczać, że data urodzenia dziecka jest błędna, albo że data urodzenia rodzica jest niepoprawna, lub obu. Kwestie te nie mogą być korygowane za pomocą jednego kliknięcia przycisku. W takich przypadkach, należy kliknąć nazwisk osób zaangażowanych, które są dogodnie podanych w opisie problemu, a zostaniesz przeniesiony do swoich profili drzew rodzinnych, gdzie można ręcznie skorygować problem. W każdym przypadku najbardziej odpowiednia strona zostanie otwarty do edycji pozwala rozwiązać ten problem w najkrótszym liczbie kroków.

Dla wielu kwestii, może być więceh niż jedno rozwiązanie problemu, dlatego potrzebny jest Twój wkład. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadkach, kiedy jedna błędna kwestia wpływa na więcej niż jedną osobę. Na przykład, błąd może wskazywać, że data urodzenia dziecka jest błędna, lub też data urodzenia rodzica jest błędna, lub też oba przypadki. Te kwestie nie mogą być naprawione za pomocą jednego kliknięcia. W takich przypadkach, kliknij na imiona osób, które błąd dotyczy, których dane są podane w opisie kwestii, a następnie zostaniesz przekierowany do ich profili drzew, gdzie ręcznie możesz naprawić kwestię. W każdym z takich przypadków, zostaniesz przekierowany do strony edycji, gdzie będziesz mógł naprawić dane kwestie.

Zarządzanie wieloma drzewami genealogicznymi

Kontroler spójności sprawdza jedno drzewo w jednym czasie. Jeśli posiadasz więcej niż jedno drzewo w swojej witrynie, skorzystaj z selektora drzew genealogicznych, na samej górze strony, aby móc wybrać drzewo genealogiczne, które chcesz poddać skanowaniu; jak pokazane na zdjęciu poniżej:

Wskazanie kwestii spójności na profilu

Dla każdej osoby w Twoim drzewie, dla której zostały odnalezione błędne kwestie, możesz przejść do tych błędnych kwestii bezpośrednio z profilu danej osoby w drzewie, jak pokazano na zdjęciu powyżej.

Dodatkowe funkcje

Jeśli błędna kwestia nie jest dla Ciebie jasna, kliknij na okrągłą ikonę z informacją, jak pokazane poniżej, tak aby otrzymać więcej szczegółów dotyczących kwestii.

Możesz zignorować daną kwestię, jeśli sądzisz, że nie ma w niej żadnego błędu, poprzez nakierowanie myszki na daną kwestię. Mały znak „X“ pojawi się w prawym, górnym rogu. Kliknij na X, aby zignorować kwestię. Zignorowane kwestię nie zostaną nigdy więcej raportowane.

Ignorowanie kwestii (Kliknij, aby powiększyć)

Ignorowanie kwestii (Kliknij, aby powiększyć)

Jeśli cała kategoria zgłoszonych kwestii nie jest Ci przydatna, możesz anulować te kwestie w całości. Dokonasz anulacji całej kwestii poprzez kliknięcie w „X“, który znajduje się w tym samym rzędzie, co tytuł danej kwestii, jak pokazane poniżej. Możesz również ponownie włączyć ją w ustawieniach.

Wyłączanie całej kwestii (Kliknij, aby powiększyć)

Wyłączanie całej kwestii (Kliknij, aby powiększyć)

W górnym, prawym rogu strony, zobaczysz trzy dodatkowe opcje.

Dodatkowe opcje (Kliknij, aby powiększyć)

Dodatkowe opcje (Kliknij, aby powiększyć)

Przycisk strzałki nakierowującej na prawo to przycisk ponownej kalkulacji. Kliknij w przycisk, aby uruchomić kontroler spójności. To jest przydatne, kiedy dokonałeś poprawek w swoich danych, i chcesz jeszcze raz go uruchomić go i przygotować nową listę błędnych kwestii. Kontroler spójności da Ci również opcję uruchomienia go ponownie, jeśli wykryje że dokonałeś zmian w swoim drzewie, po tym jak ostatnio dokonałeś przeskanowania go.

Kliknij na ikonę drukarki, aby wydrukować efekty skanowania kontrolera spójności.

Kliknij w ikonę ustawieć, aby edytować ustawienia kontrolera spójności. Tutaj możesz wyłączyć wszystkie kwestie, które chcesz wykluczyć z raportu. Można również skonfigurować próg dla niektórych ostrzeżeń. Na przykład, możesz ustawić wiek, do którego chcesz być informowany, o tym że dana osoba może już nieżyć i powinna zostać oznaczona w drzewie, jako że już nie żyje, zamiast na przykład dotychczasowego ustawienia do 100 lat życia, które miałeś podane w dotychczasowych ustawieniach.

Ustawienia kontrolera spójności (Kliknij, aby powiększyć)

Kliknij przycisk „Przywróć domyślne”, jeśli chcesz przywrócić wszystko do ustawień domyślnych. Ustawienia są przechowywane oddzielnie dla każdej strony rodziny, którą zarządzasz.

Czy to kosztuje?

Kontroler spójności jest płatną funkcją, dostępny dla użytkowników, którzy posiadają subskrypcję PremiumPlus lub kompletną subskrypcję. Jeśli nie posiadasz wcześniej wymienionych subskrypcji, nadal otrzymasz wyniki dla jednej błędnej kwestii z 36 wszystkich sprawdzeń i nadal otrzymasz dużo wartości z tej funkcji za darmo. Reszta kwestii zostanie wyświetlona dla Ciebie po wykupieniu wyżej wymienionych subskrypcji.

Przyszłe ulepszenia

W przyszłości, chcemu wprowadzić wiele sprawdzanie drzewa pod względem błędów w czasie rzeczywistym, jak tylko dodasz jakąkolwiek nową informację do swojego drzewa czy jakąkolwiek edycję do swojego drzewa.

Kiedy tylko wprowadzimy te ulepszenia, kiedykolwiek wprowadzisz jakąkolwiek błędną informację do swojego drzewa, kontroler spójności wykryje ją automatycznie, i da Ci ostrzeżenie, tak abyś mógł wprowadzić poprawkę od razu.

Istnieje jeszcze kilka dodatkowych ulepszeń, które planujemy dodać w przyszłości do kontrolera spójności, takie jak możliwość przeszukiwania listy problemów po imieniu danej osoby oraz wysyłanie użytkownikom okresowych powiadomień na email, z podsumowaniem otwartych kwestii w kontrolerze spójności.

Podsumowanie

Zapytaj genealogów, i powiedzą Ci jak wiele drzew genealogicznych zawiera błędy. Błędy są jednak nieodłączną częścią naszego życia. Musimy jednak starać się eliminować je, kiedy jest to tylko możliwe. Wiele błędów można uniknąć poprzez staranną dbałość o szczegóły i poprzez podążanie za najlepszymi praktykami genealogicznymi – nie biorąc wszystkich informacji jako pewnych, i poprzez weryfikowanie wszelkich przypuszczeń, powołując się na źródła, tak aby inni mogli skorzystać z tych informacji w przyszłości.

W MyHeritage staramy się, aby dokładość była na pierwszym miejscu. Ktoś powie, że dopiero teraz, ale cieszymy się mogąc wporawdzić funkcję sprawdzania dokładności drzewa genealogicznego. Poświęciliśmy wiele czasu na dopracowanie tej funkcji, sprawiając by wykrywała typowe błędy, które napotykaliśmy w drzewach genealogicznych. W wielu serwisach online tego typu funkcja nie istnieje. Mimo tego, iż funkcja nie wykryje wszystkich błędów w Twoim drzewie, i nie może nie wykryć sytuacji, kiedy dodałeś błędną osobę do swojego drzewa, jednak wykryje wiele innych błędów, które wprowadziłeś do swojej pracy nad historią rodziny. Za pomocą tego narzędzia możesz zwiększyć dokładność swojego drzewa i całego badania, dzięki czemu Twoje drzewo rodzinne stanie się również lepszym źródłem informacji dla innych. Zachęcamy wszystkich naszych użytkowników do korzystania z naszego kontrolera spójności, jak najcześciej się tylko da.

Kontroler spójności jest ważnym narzędziem dla historyków rodziny na każdym poziomie umiejętności. Jest to kolejny krok naprzód w dążeniu do innowacji i do udostępniania ekscytujących technologie do badań nad historią rodziny. Mamy nadzieję, że przyczyni się do podniesienia jakości genealogii ogółem. Czekamy na Twoją opinię, którą weźmiemy pod uwagę przy wprowadzaniu kolejnych ulepszeń do naszego kontrolera spójności.

Wszystkiego najlepszego!

Wasz zespół MyHeritage

Zespół MyHeritage

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Piotrek

  27 lutego, 2017

  A Czy jest możliwość aby tą funkcję w pełni wprowadzić po polsku? Bo niektóre rzeczy nie są w naszym jężyku i ciężko zrozumieć nie znając języka :/

 • Wiesław

  24 czerwca, 2019

  Jezeli chodzi o pisownię nazwisk w języku polskim to funkcja ta ma się nijak do rzeczywistości. W języku polskim nazwiska w rodzaju męskim są zakończone na -ski, -cki a w rodzaju żeńskim na -ska, -cka. Także nieważne, że raz występuje jako męski rodzaj a kilka razy jako żeński i zalecana jest poprawa. Wtedy tworzy się błędy. Funkcja ta raczej dostosowana jest to warunków amerykańskich

 • Andrzej

  2 lipca, 2019

  Jak usunąc pomyłkowo wpisane pokrewienstwa lub zdublowane osoby

 • Stefan

  4 sierpnia, 2019

  Super, kontrola wykazała błąd, że data pochówku jest późniejsza niż data śmierci looool. Niby fakt, bo jak nas pochowają za życia to raczej umrzemy (chyba, że mamy siłę się rozkopać)

 • Marek

  4 sierpnia, 2019

  Jak tu ktoś wspomniał, w języku polskim osoby męskie mają końcówki nazwisk -ski, osoby żeńskie -ska i nie jest to żadna niespójność!!!

 • Maciej

  23 sierpnia, 2019

  Błędy spójności w moim drzewie polegają na tym że program nie odróżnia żeńskich i męskich form nazwiska. Program jest świetny ale poległ w starciu z językiem polskim i odmianą nazwisk przez osoby.

 • Anna

  27 sierpnia, 2019

  Czy jest możliwość aby subskrypcję opłacać miesięcznie? To by ułatwiło wielu osobom korzystanie z niej.. Pozdrawiam…

  • K

   Kasia

   27 sierpnia, 2019

   Dopytam w tej sprawie, ale na ten moment nie jest to możliwe

 • Anna

  1 września, 2019

  Powinno się poprawić opcje usuwania osoby z drzewa. Szukałam tego godzinę. Podobnie jak wygląd drzewa w przypadku byłych partnerów. Ważniejszy jest obecny partner,więc to jego tabelka powinna być obok, a nie byłego,mimo że są wspólne dzieci. I też kwestia osób, które nie są w związku a nigdy nie były małżeństwem, jednak mają dziecko. Nie ma w drzewie takiej opcji, jest albo rozwiedziony, albo każda inna opcja która stawia osobę w pozycji partnera.Nie ma „były partner” ani brak związku (np. tylko rodzice dziecka,bez zaznaczenia partnerstwa). Gdy w niewłaściwej kolejności dodamy dziecko (po partnerze), staję się ono z automatu dzieckiem pary ( opcja samotna matka lub ojciec znika) i trzeba usuwać wszystko i robić to na nowo. Masa błędów do poprawy. Już nie wspomnę i braku wsparcia w języku polskim. A wy się chwalicie jakim wykrywaniem bzdurnych literówek, które jak już inni tu napisali- do niczego się nie nadaje w przypadku języka polskiego i także czeskiego.

 • Wiesław

  3 września, 2019

  Dlaczego program nie przyjmuje daty 29 lutego?

 • Tomek

  20 września, 2019

  Program nie ogarnia sytuacji tego typu:

  Siostra bierze za męża PAN1
  Jej Brat bierze za żonę PANI1
  Rodzeństwo umiera i PAN1 żeni się z PANI1

  Mam takich sytuacji w drzewie (dosyć dużym) przynajmniej dwie.

 • Kamil

  25 grudnia, 2019

  Jak wylaczyc te powiadomienia o Błędach spójności? Moge tylko wylaczyc powiadomienia w drzewie rodzinnym, a tego nie chce robic. Przeciez to jest jakis absurd, dla jezyka polskiego ta spojnosc to bzdura bo jak widac nikt w myheritage.pl nie ogarnal ze w j. polskim on to Kowalski a ona to Kowalska…

 • LILIANA

  24 stycznia, 2020

  wasza strona nie jest dla mnie dostepna zapomnialam password I probowalam zmienic.

  wasza strona nie akceptuje robilam wszystko wg instrukcji e-maila.

  • K

   Kasia

   28 stycznia, 2020

   Pani Liljano, proszę o kontakt na , pozdrawiam Panią ciepło, Kasia z MH

 • Romek

  28 marca, 2020

  Witam,
  Kontrola spójności to pomocna funkcja, ale dla języka polskiego i innych języków słowiańskich ma błąd związany z różnymi formami nazwiska dla kobiet i mężczyzn.
  Funkcja proponuje by Pani Trabczyńskiej zmienić nazwisko z Trąbczyńska na Trąbczyński.
  Wyjaśniam.
  Pan Kowalski ma żonę i jej nazwisko pisze się Kowalska. Także jego córki mają nazwiska Kowalska.
  Ta zasada jest uniwersalna dla języka polskiego, ukraińskiego, białoruskiego i rosyjskiego.
  Oczywiście tam gdzie używana jest cyrylica literki są inne, ale zasada taka sama.

 • Zbigniew

  12 maja, 2020

  Nie mogę wnieść poprawek, ponieważ dotyczą odległych gałęzi, co do których nie mam żadnego odniesienia (nic nie wiem o poszczególnych osobach)

  • K

   Kasia

   15 maja, 2020

   Panie Zbigniewie, proszę o kontakt na

 • Stella Nazieblo

  24 czerwca, 2020

  Macie prawie same bledy w moim drzewie. Trudno chyba Wam zrozumiec, ze moja babka i matka mialy te same imiona i nazwiska przez jakis czas, Honorata Solarska , jedna urodzona ok. 1877 r. w Lutkowce pod Warszawa (na wakacjach) wyszla zamaz za Wardzynskiego i miala corke tez Honorate Wardzynska ktora wyszla za maz w 1935 r. w Wie za mego ojca Adama Rozlatowskiego z Kluczkowic (lubelskie). Bbka zmarla chyba w 1950 r. a mama w 1984 i obie leza w tym samym grobie na cmentarzu na Brodnie w Wwie, jedna pochowana w 1950 a druga w 1984 r. Matka i corka, moja babka i mama jedna z Solarskich Wardzynska a druga z Wardzynskich ROZLATOWSKA jak ja z domu dzis Nazieblo. Wczesniej Rozlatowska-Nazieblo Stanislawa dzis Stella Nazieblo tylko.

 • Włodzimierz

  27 czerwca, 2020

  Wskazujecie na błąd (niespójność) w przypadku nazwisk. W Polsce obowiązuje zasada. Nazwisko mężczyzny kończące się na „i” (Rubiński), kobiety nazwisko kończy się na „a” (Rubińska).
  Druga niespójność dotyczy „ekshumacji” . Jak może być ekshumacja przed śmiercią i pogrzebem❓‼️
  Czy tego po tylu latach funkcjonowania w Polsce nie wiecie❓

 • Aleksander

  14 lipca, 2020

  Ciągle otrzymuję uwagi o niespójności nazwisk np. dlaczego raz jest nazwisko Kubacki a raz Kubacka albo dlaczego raz jest Józefa Dubiel a raz Józefa Kubacka Dubiel. Widać że autorzy MyHeritage nie mają pojęcia że w niektórych językach nazwiska i imiona są odmieniane w zależności od płci lub czynności jakie te osoby wykonują. Dodanie drugiego nazwiska lub imienia pozwala odróżnić jedną osobę od innej o tym samym imieniu i nazwisku. Amerykanie tego nie rozumieją a przecież mogli by się zapytać np. jakiegokolwiek obywatela USA z polskim pochodzeniem.

 • Alicja

  7 września, 2020

  W 9. Linii tekstu jest błąd ortograficzny :
  sformułowanie „ błędy zeczowe” powinno być „błędy rzeczowe”.
  W powiadomieniach o podobieństwach występuje też błąd ortograficzny :
  sformułowanie „ w twoim dżewie” powinno być „ w twoim drzewie”.
  Korekta tych „ortografiaków” mile widziana.
  Pozdrawiam
  Alicja D-S

 • Magdalena

  19 lutego, 2021

  Kontrola jakości na obszarze języka, o którym nie ma się zielonego pojęcia, np. nie ma świadomości oboczności forma nazwisk związanych z rodzajem gramatycznym, nie ma sensu. Strata czasu waszego i odbiorców.
  A sugerowanie niespójności w przypadku dzieci u 68-latka czy „dużej różnicy wieku” w przypadku 41 lat różnicy można potraktować jak ageizm 😛

 • Maria

  28 lutego, 2021

  Już kiedyś zostawiłam u Was komentarz na temat „błędu” w nazwisku.
  Jestem kobietą więc w polskim zwyczaju jest pisownia mojego nazwiska panieńskiego (i nie tylko) z „a” na końcu ale „i” w nazwisku mężczyzny.
  Np. pani Kowalska ale pan Kowalski, Wiśniewska i Wiśniewski, jedynie Nowak czy Biedroń pisane są identycznie w obu (mężczyzny i kobiety) przypadkach (moje obecne nazwisko również)
  Pozdrawiam.

 • Arkadiusz

  5 kwietnia, 2021

  Powinna być opcja
  Jeśli jest drugie małżeństwo to powinna być taka usługa bo ciężko jest zbudować jak jest matka (wdowa) i wychodzi kolejny raz za mąż i ma kolejne dzieci z nowym mężem i ciężko to zrobić w drzewie.

 • K

  Kazimierz

  30 października, 2021

  Nie ma tu żadnej niespójności. Mój wujek Alojzy ożenił się z moją kuzynką Jadwigą.
  My oncle Alojzy married my cousin Jadwiga. That’s all.

 • P

  poo

  21 marca, 2022

  Kto to ma poprawić?

 • M

  M.alina

  25 kwietnia, 2023

  Moja babcia zmarla przy drugim porodzie ,jej coreczka tez.Dziadek zostal z rocznym synkiem i ozenil sie po raz drugi,z mlodsza siostra babci . Mieli wspolnie jeszcze czterech chlopcow .Moje drzewo ,podwoilo sie przez to malzenstwo ..Probowalam to naprawic ale chyba musze usunac cala galaz dziadka .Co dziwne nie znaleziono w tym niespojnosci.Mam dwoch dziadkow; jeden ma dwoje dzieci a ten sam jako drugi ma ich czworo. W ogole ,bardzo sie ciesze ze mozna sobie takie drzewo stworzyc.Wciagam w to pomalutku ,po cichutku mojego 8 letniego wnuka. Dziekuje bardzo!

 • D

  Dorota

  26 maja, 2023

  Czy te opcje poprawiania błędów są dostępne tylko w wersji na komputerze? Ja niestety nie mam takiej opcji w telefonie.

 • T

  Tomasz

  3 października, 2023

  People have been pointing out for years, that many Slavic surnames change their endings depending on gender – e.g. the endings of men’s surnames „-ski”, „-cki” change to „-ska”, „-cka” in women’s surnames. Years pass, and the myHeritage algorithm does not take this into account, but only informs Polish users that their mother, grandmother or great-grandmother had a surname ending in „-ski”, although in reality it always ended in „-ska”.

 • C

  Czeslawa

  14 listopada, 2023

  moje drzewo z powodu utraty loginu ,wszystko przepadło zdjęcia daty całe drzewo i nie mam nic

 • P

  Przemysław

  12 grudnia, 2023

  Szanowni Państwo,
  przez pomyłkę pojawił się wpis mojego brata w moim drzewie dwa razy. Teraz Wasz algorytm zwraca mi uwagę na niespójność występującą w moim drzewie, ale niestety nie znalazłem sposobu aby po prostu usunąć ten jeden nadmiarowy wpis? Jakiś sugestie?
  Pozdrawiam
  Przemysław Stolarski

 • A

  Agnia

  17 grudnia, 2023

  Kontrola spójności nie bierze pod uwagę różnych końcówek męskich i żeńskich w nazwiskach słowiańskich. Poza tym ciągle wysyłane są mi monity o tym, że 14-latka była zbyt młoda, żeby wyjść za mąż… A co ja na to poradzę, że tak było, bo TAKIE BYŁY REALIA?! Albo ten cały kontroler przyczepił się, że 68-letni facet jest za stary, by być ojcem… A to niby niemożliwe? XDDD
  Żenada z tą waszą 'kontrolą spójności’ od siedmiu boleści.

 • K

  Kaja

  7 lutego, 2024

  W jaki sposób można edytować, żeby małżeństwo oznaczyć jako rozwiedzione? Moi rodzice są rozwiedzeni odkąd miałam 5lat, a od wprowadzenia ich profili do drzewa figurują jako małżeństwo. Jak mogę to zmienić?

 • K

  Kaja

  7 lutego, 2024

  Jak można edytować, żeby małżeństwo oznaczyć jako rozwiedzione? Moi rodzice są rozwiedzeni odkąd miałam 5 lat, a od wprowadzenia ich profili do drzewa figurują jako małżeństwo. Jak mogę to zmienić?

 • A

  Anna

  15 lutego, 2024

  Od dłuższego czasu nie mogę zalogować się do swojego drzewka. Bo link jaki przychodzi Ustaw nowe hasło nie działa. Jeżeli są jakieś błędy to jak mam je wyprostować. Nie znam maila do Kontroli Spójności Myheritage bym to wyjaśniła.

 • A

  Anna

  15 lutego, 2024

  Kontrolo Spójności proszę wziąć pod uwagę końcówki nazwisk męskich i żeńskich. Kobieta będzie miała końcówkę -ska a mężczyzna – ski. Poza tym równica 9 m-cy i 27 dni między rodzeństwem może się zdarzyć. To nie jest powód by Kontrola Spójności czepiała się tego.
  Powodem tego najprawdopodobniej jest to, że nie mogę zalogować się bo link przy zmianie hasła jak klikam Ustaw nowe hasło nie działa.

 • A

  Anna

  15 lutego, 2024

  dlaczego nie ma mojego wpisu?

 • A

  Anna

  15 lutego, 2024

  Proszę o pomoc w zalogowaniu się do mojego drzewka. Zapomniałam hasła . link który otrzymuję na pocztę nie działa

 • A

  Ania

  15 lutego, 2024

  Dzień dobry. Czy ten blog jest aktywny? Jeżeli tak to kto może mi pomóc w odzyskaniu hasła.

 • B

  Barbara

  10 marca, 2024

  W Polsce odmienienia się nazwiska i np. Szczerbowski to mężczyzna a Szczerbowska to kobieta.

 • M

  Marek

  21 maja, 2024

  Mój prapradziadek żył 114 lat i opiekował się moim dziadkiem Emilianem, którego ojciec zmarł w dość młodym wieku (ok. 40 lat) więc uwaga „Śmierć w zbyt podeszłym wieku” to niestosowne.

 • G

  Grzegorz

  11 czerwca, 2024

  Te spójności mnie wkurzają. Bo jeżeli jest to moje drzewo genealogiczne to kogo to obchodzi co i jak wpisuję. Jeżeli np wystąpiło nazwisko Kowalski i również Kowalska to nie oznacza że są spokrewnione, lub poprzez małżeństwo ale mogą to być dwie różne obce osoby o podobnie brzmiącym nazwisku. Inny przykładem jest że jeden z członków rodziny miał małżonka lub żonę, ale nie znam w chwili obecnej jego danych to nie musicie mi tej osoby wycinać, bo to też w waszym mniemaniu jest niespójnością.

 • A

  Albert

  14 lipca, 2024

  Wpisuję świadków ślubu. Rekordy te giną, znikają gdy wypełniam dane dla kolejnego współmałżonka, muszę wpisać kolejny raz i dopiero wtedy zostają na stałe.

 • M

  Marek

  20 lipca, 2024

  Dzień dobry,
  mój prapradziadek Maciej Borko miał rzeczywiście 114 lat jak zmarł i nie ma tutaj żadnej niespójności. Opiekował się moim dziadkiem Emilianem po przedwczesnej śmierci jego ojca. Dziadek Emilian zmarł mając 105 lat i też nie jest to niespójność.
  Pozdrawiam serdecznie
  Marek Mulica