Nowość: Powiadomienia SuperSearch

Nowość: Powiadomienia SuperSearch

Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić Wam nową funkcję –  powiadomienia SuperSearch™.

Wyobraź sobie, że dokonujesz poszukiwań w naszej wyszukiwarce SuperSearch i w danym momencie nie otrzymałeś rezultatów. Po pewnym czasie, kiedy jednak dany rekord pojawił się w naszej wyszukiwarce, nagle otrzymujesz o tym powiadomienie.

Wyszukiwarka SuperSearch zawiera ogromne bogactwo treści dot. historii rodziny. W chwili obecnej znajduje się tutaj 6.85 miliardów rekordów historycznych; znajdziesz tutaj drzewa genealogiczne, zdjęcia, akta urodzenia, akta zawarcia małżeństwa, zgonu, rodzinne książki historyczne i wiele więcej. Stale dodajemy treści do wyszukiwarki, a dziennie jest to około 1 miliona rekordów historycznych i 2 miliony profili drzew genealogicznych. Nawet jeśli nie uda Ci się znaleźć tego, czego poszukiwałeś w danym momencie, z dużym prawdopodobieństwem rekord ten znajdzie się w naszej wyszukiwarce prędzej czy później. Jednak tutaj zapewne rodzi się pytanie, skąd masz wiedzieć, że rekord, którego kiedyś poszukiwałeś (czy rekord, o którego istnieniu nie wiedziałeś), czy osoby, które chciałeś dodać do drzewa, a których nie mogłeś znaleźć, zostały dodane? Teraz mamy już odpowiedź na to pytanie. Zamiast wracać do witryny i stale szukać pożądanego rekordu, z myślą, że być może pojawił się już na MyHeritage, nic nie musisz już teraz robić.

Od teraz, automatycznie, co dwa miesiące odtwarzymy Twoje stare próby wyszukiwania, których dokonywałeś w wyszukiwarce SuperSearch. Wykrywamy wyniki, które wcześniej nie były dostępne. Następnie otrzymasz automatyczny email z nowo odnalezionymi dla Ciebie rekordami, wraz z linkami, które do nich prowadzą. Dokładnie tak, jak w przypadku każdego rekordu na SuperSearch, jak tylko go przejrzysz, i uznasz za przydatny, możesz z łatwością dodać go do swojego drzewa rodzinnego (wraz z dodaniem odnośnika do rekordu), wzbogacając informacje na temat już obecnych w Twoim drzewie osób, lub też dodając nowe osoby.

Powiadomienia SuperSearch obejmują każde dokonane przez Ciebie wyszukiwania (od chwili, kiedy zalogowałeś się na MyHeritage), od chwili kiedy MyHeritage zostało założone, a więc od 2012 roku, pokrywając każde możliwe wyszukiwanie przez Ciebie, a więc wyszukiwanie po dacie urodzenia, dacie zgonu, po miejscach, po wspólnych krewnych. Wyszukiwania ekstremalnie podobnych do siebie nazw, są wykluczone z powiadomień SuperSearch, ponieważ kiedy jest zbyt wiele wyników, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyniki te nie pasują do Twojego drzewa, i nie chcemy tracić Twojego czasu.

Tutaj podajemy przykład tego, jak przydatne są powiadomienia SuperSearch: wyobraź sobie, że przez dwa lata szukałeś informacji na temat Twojego dziadka, który opuścił Polskę i wyemigrował do USA w 1925 roku. Nie otrzymałeś żadnych wyników swoich poszukiwań, i co więcej zapomniałeś, że starałeś się go wyszukiwać. Jednak my pamiętamy. Załóżmy, że 28 czerwca dodaliśmy do SuperSearch Spisy Ludności z Polski z 1921 roku, a dwa dni później dodaliśmy Spisy Ludności z 1916 roku. Nowe powiadomienia SuperSearch automatycznie będą powtarzać wyszukiwania Twojego dziadka, i tym razem z nowymi wyszukiwaniami w Spisach Ludności z 1916 i 1921 roku. Jeśli posiadasz drzewo rodzinne na MyHeritage, możesz również otrzymać Record Matches dla wyszukiwań swojego dziadka. Jednak czasem może się zdarzyć, że nie ma połączeń, jeśli w Twoim drzewie nie ma wystarczająco dużo informacji. Możliwe więc, że nie otrzymasz połączenia, ale otrzymasz powiadomienia SuperSearch, które może całkowicie odmienić Twoje dotychczasowe wyszukiwania.

Otrzymywanie powiadomień jest całkowicie bezpłatne. Przeglądanie danych z różnych kolekcji jest również darmowe (np. z Billion graves, kompilacje opublikowanych źródeł itd., jednak przeglądanie innych danych jest już opcją płatną na MyHeritage).

Będziesz otrzymywał emaile z powiadomieniami SuperSearch maksymalnie raz w tygodniu. Na samym dole email zobaczysz opcje, która pozwoli Ci na całkowite wyłączenie funkcji otrzymywania naszych powiadomień. Zobaczysz tam również link z listą Twoich wszystkich wcześniejszych wyszukiwań, gdzie możesz z łatwościa wybrac, które chciałbyś odnowić tymczasowo.

Powiadomienia SuperSearch są stopniowo rozwijane i będą wkrótce wdrożone dla wszystkich użytkowników. W tym momencie są one możliwe dla pierwszej grupy 10 milionów użytkowników, jako test, który pozwoli nam monitorować sprawność funkcji i zadowolenie. Jeśli przez następne kilka tygodni nie będzie otrzymywał powiadomień, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż prawdopodobnie Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane do notyfikacji.

Mamy nadzieję, że nasza nowa funkcja spotka się z Waszym zadowoleniem i przychylnymi komentarzami. Stale ciężko pracujemy, aby móc dostarczać Wam najlepszą z platform.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Tadeusz Tyjeński

    10 października, 2016

    Myślę,że to mi ułatwi poszukiwania