Nowość: Przedstawiamy Photo Discoveries™

Nowość: Przedstawiamy Photo Discoveries™

W MyHeritage stale staramy się ulepszać nasze technologie dopasowań, tak aby sprawić by odkrywanie historii rodziny stawało się łatwiejsze i bardziej dostępne. Jednym z naszych głównych celów jest ułatwienie badań historii rodziny i umożliwianie naszym użytkownikom korzystania z ich owoców- tak, aby mogli dzielić się, uczyć się od siebie i zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku, nie musząc powtarzać badań, które już zostały wykonane przez innych użytkowników.

Dziś jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić wprowadzenie Photo Discoveries™, które ułatwia dodawanie zdjęć do profili Twojego drzew nie posiadających żadnych fotografii. Zaledwie za kilkoma kliknięciami, na podstawie pracy wykonanej przez innych użytkowników! Dla wielu z nas chwila odnalezienia zdjęcia przodka czy krewnego jest zapewne ekscytująca. Photo Discoveries™ sprawi, że przeżyjesz te momenty szybciej, niż Ci się to wydaje.

O tym, jak ważne są zdjęcia

Zdjęcia przywarcają drzewa rodzinne do życia! Ilustracja poniżej doskonale to obrazuje.

Drzewo rodzinne bez zdjęć:

To samo drzewo rodzinne, po dodaniu zdjęć z Photo Discoveries:

Drzewo rodzinne jest teraz o wiele bardziej interesujące i wygląda lepiej! Do drzewa zostały dodane nie tylko osobiste zdjęcia, ale i pełnego rozmiaru oryginalne zdjęcia, z których zostały wycięte portrety ukazujące się na profilach osób.

Polega to na współpracy

Photo Discoveries™ to genealogiczna współpraca w najlepszym wydaniu. Wielu użytkowników ma trudności z uzyskaniem historycznycg zdjęć swoich przodków. Często jednak przodkowie przekazują zdjęcia kuzynom, prakuzynom, czy dalszym krewnym. W związku z tym, jest całkiem możliwe, że zdjęcia które chciałbyś tak bardzo mieć, są w posiadaniu Twoich krewnych, którzy z ogromna chęcią podzielą się nimi z Tobą. Z Photo Discoveries™ wprowadziliśmy udoskonaloną metodą i łatwy sposón na to, aby ludzie mogli wymieniać się historycznymi zdjęciami przodków nawzajem.

Jak to działa?

Przez wiele lat, nasi użytkownicy korzystali z Smart Matches™. Są to dopasowania pomiędzy drzewami. Jednakże, przeglądanie pojedynczych Smart Matches i dodawanie informacji do drzew, dla jednej osoby w danym czasie, może być bardzo czasochłonne – dlatego też wprowadziliśmy Instant Discoveries™ – możliwość dodania całej gałęzi rodziny do Twojego drzewa, na podstawie Smart Match. Teraz chcieliśmy rozwinąć ten dodatek do Smart Matches, jednak tym razem koncentrując uwagę na zdjęciach.

Z Photo Discoveries, wzięliśmy technologię Instant Discoveries pod warsztat, i poszliśmy o krok dalej, nie koncentrując się tym razem na dodawaniu zdjęć czy faktóe, ale na zdjęciach. W tej technologii, przeglądamy wszystkie Smart Matches (niekiedy tysiące) i wyodrębniamy te dopasowania z innych drzew, które zawierają fotografie, do tych profili, które nie posiadają zdjęć. Następnie organizujemy te odkrycia w małe „foldery“ – do 10 zdjęć i nazywamy je Photo Discovery. Każde Photo Discovery to kolekcja osobistych zdjęć, które będą pochodzić z różnych drzew rodzinnych; każdy jest oparty na pojedycznym Smart Match. Możesz dodać cały Photo Discovery do swojego drzewa za pomocą jednego kliknięcia.

Photo Discoveries są bardzo łatwe w użyciu. Za jednym kliknięciem możesz dodać 10 osobistych zdjęć dla dziesięciu różnych osób w swoim drzewie; dla osób, które dotychczas nie posiadały zdjęć. Następnego dnia, będziesz mógł dodać kolejne Photo Discoveries, i tak dalej. Z tą funkcją, nie tylko otrzymasz osobiste zdjęcie. Z chwilą, kiedy fotografie są kopiowane z powiazązanych drzew, oryginalne zdjęcie w pełnym rozmiarze, nie tylko wycięta do profilu drzew miniatura, zostaje skopiowana do Twojego drzewa, wraz ze wszystkimi metadanymi fotografii, takimi jak tagi zdjęcia (dla osób, które już masz w swoim drzewie), datami i nazwami miejsc. W chwili, kiedy zdjęcie jest kopiowane, źródło jest dodawane automatycznie dla danej osoby, wraz z informacją, z którego drzewa ono pochodzi. Zdjęcia do Photo Discoveries będą kopiowane jedynie z drzew, w których ustawienia prywatności zezwalają na kopiowanie zdjęć. Zanim pojawiło się Photo Dicoveries, mogłeś przeglądać Smart Matches ręcznie, zwracając uwagę na zdjęcia, których nie masz, jednak to zajmowało bardzo dużo czasu; tygodnie, czy miesiące. Photo Discoveries robi to za Ciebie Automatycznie.

Ważnym aspektem Photo Discoveries jest ich dokładność. Ze względu na to, że funkcja Photo Discoveries opieraja się na naszej technologii Smart Matching ™, możemy odfiltrować większość błędnych meczów automatycznie. Możesz mieć pewność, że dostarczamy Ci zdjęcia osób, które naprawdę istnieją. Mimo wszystko, możesz zawsze przeglądać Photo Discovery i odrzucać zdjęcia, których nie chcesz, zanim je dodasz. Dzięki temu będziesz miał pełną kontrolę nad tym, co dodajesz do swojego drzewa.

Dostęp do Photo Discoveries 

Wejdź w zakładkę Odkrycia, nastpęnie w Instant Discoveries, gdzie odnajdziesz funkcję Photo Dicoveries.

Po kliknięciu w zakładkę Instant Discoveries, zostanie wyświetlona lista z Odkryciami dla osób (odkrycia, które mogą dodać nowe osoby do Twojego drzewa), i Photo Discoveries (odkrycia, które mogą dodać zdjęcia do osób w drzewie). W celu przejrzenia wyłącznie Photo Discoveries, kliknij na filter „Photo Discoveries“, tak jak pokazujemy poniżej.

Photo Discoveries (Kliknij, aby powiększyć)

Kliknij na pomarańczowy przycisk „Obejrzyj odkrycie“, aby zobaczyć jakie zdjęcia znaleźliśmy dla Ciebie, tak jak pokazujemy poniżej:

Przeglądanie Photo Discovery (Kliknij, aby powiększyć)

Przeglądanie Photo Discovery (Kliknij, aby powiększyć)

Dla każdego zdjęcia, które pojawia się w funkcji Photo Discovery, zobaczysz nazwę drzewa, z którego ono pochodzi, i nazwisko managera strony. Otrzymasz również dodatkowe informacje na temat zdjęcia, jak tytuł, data, miejsce, opis, oraz dodatkowe informacje o osobie, które się na nim znajduje.

Przesunięcie myszki na nazwę managera strony spowoduje otwarcie specjalnego okna, dzięki któremu będziesz mógł się skontaktować z nim bezpośrednio. Być może zechcesz podziękować danej osobie za udsostępnianie zdjęć.

Kontaktowanie managera strony (Kliknij, aby powiększyć)

Kontaktowanie managera strony (Kliknij, aby powiększyć)

Kliknij na „Obejrzyj oryginalne zdjęcie“, aby zobaczyć fotografie w oryginalnym rozmiarze, i zobaczyć kto jeszcze został oznaczony na zdjęciu.

Przeglądanie oryginalnego zdjęcia w Photo Discovery (kliknij, aby powiększyć)

Przeglądanie oryginalnego zdjęcia w Photo Discovery (kliknij, aby powiększyć)

Przeglądanie oryginalnego zdjecia (Kliknij, aby powiększyć)

Przeglądanie oryginalnego zdjecia (Kliknij, aby powiększyć)

Dodawanie Photo Discovery

Domyślnie, wszystkie zdjęcia w Photo Discovery będą kopiowane do Twojego drzewa, kiedy otrzymasz odkrycie. Jeśli chciałbyś wykluczyć konkretne zdjęcia, których nie chcesz, kliknij na ikonę odhaczenia. Jeśli chcesz dodać wszystkie zdjęcia z Photo Discovery, kliknij na pomarańczowy przycisk „Dodaj“, który znajduje się w prawym górnym rogu.

Dodawanie wszystkich zdjęć z danego Photo Discovery do swojego drzewa (Kliknij, aby powiększyć)

Dodawanie wszystkich zdjęć z danego Photo Discovery do swojego drzewa (Kliknij, aby powiększyć)

W celu odrzucenia wszystkich zdjęć z danego Photo Discovery, kliknij na pomarańczowy przycisk „Odrzuć to odkrycie“, który znajduje się na samym dole strony.

Odrzucenie Photo Discovery (Kliknij, aby powiększyć)

Odrzucenie Photo Discovery (Kliknij, aby powiększyć)

Po dodaniu Photo Discovery, jeśli posiadasz mniej niż 50 osób w swoim drzewie, zostaniesz przekierowany spowrotem do swojego drzewa, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia, które dodałeś. Jeśli posiadasz więcej niż 50 osób w swoim drzewie, zostaniesz przekierowany do Sekcji zdjęć, gdzie będziesz mógł przejrzeć zdjęcia, które dodałeś.

Notyfikacje email

Jeśli zostało odkryte dla Ciebie nowe Photo Discovery, powiadomimy Cię o tym mailowo. Otrzymasz najwięcej jedną taką notyfikacje tygodniowo.

Notyfikacja email dla Photo Discovery (Kliknij, aby powiększyć)

Notyfikacja email dla Photo Discovery (Kliknij, aby powiększyć)

Jakie są koszty korzystania?

Odkrywanie zdjęć jest dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy posiadają drzewo na MyHeritage. Darmowo można otrzymywać zdjęcia jedynie w małym formacie. Dodawanie tych zdjęć bezpośrednio do drzewa i otrzymanie oryginalnego rozmiaru zdjęcia wymaga subskrypcji PremiumPlus lub kompletnej subskrypcji.

Jeśli posiadasz PremiumPlus lub kompletną subskrypcję, będziesz mógł dodawać jedno Photo Discovery dziennie. Po dodaniu odkrycia, zorganizujemy sekcję tak, że będziesz mógł wrócić następengo dnia po kolejne Photo Discovery.

Połączenie Odkryć dla Osób i Photo Discoveries

Wraz z wprowadzeniem tego nowego rodzaju odkrycia o nazwie Photo Discoveries chcemy zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje odkryć: Odkrycia dla osób i Odkrycia dla Zdjęć (Photo Discoveries). Możesz wprowadzić Odkrycie dla Osób (Person Discovery) w celu dodania całej gałęzi dla swojej rodziny, a następnie wprowadzić Photo Discovery, aby dodać zdjęcia dla tych osób (i dla innych) z innych drzew rodzinnych. Możesz powtarzać ten proces tak długo, jak tylko pojawiają się odkrycia.

Podsumowanie

Photo Discoveries to unikalna funkcja, niedostępna w żadnym innym serwisie genealogiczny.

Miliony użytkowników już teraz posiada Photo Discoveries, które czekają na zaakceptowanie i wdrożenie do drzew. Jeśli sprawdziłeś, i nie wyświetlają Ci się żadne Photo Discoveries, sugerujemy rozbudowanie drzewa, dodając więcej osób i faktów (takich jak, daty urodzenia i śmierci). Zwiększy to liczbę dopasować, które otrzymasz, i wykreuje więcej możliwości do otrzymania Photo Discoveries.

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ta nowa funkcja, dzięki której po raz pierwszy w życiu będziesz mógł zobaczyć danego przodka na zdjęciu. Współpraca bardzo ułatwia odrycia genealogiczne; mamy nadzieję, że będziesz miał satysfkację z tego, że inny użytkownik wdroży zdjęcie Waszego wspólnego przodka do swojego drzewa.

Życzymy wspaniałych odkryć,
Wasz zespół MyHeritage