Wydarzenia online w MyHeritage w lipcu!

Wydarzenia online w MyHeritage w lipcu!

Zapraszamy do naszych webinarów online na żywo o tematyce genealogii, DNA i historii rodzinnej (w języku angielskim). Poniżej prezentujemy wykaz wydarzeń w tym miesiącu.

Dostęp do sesji, które już się odbyły znajduje się w naszej sekcji FB LIVE, w sekcji wideo na naszej angielskiej stronie Facebook MyHeritage, a wiele z tych webinarów jest dostępnych za darmo na naszej stronie MyHeritage Baza Wiedzy

Sesje na żywo na Facebooku

Możesz uczestniczyć w tych sesjach bezpośrednio z naszej strony na Facebooku – nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja! Wystarczy odwiedzić stronę na Facebooku, gdy sesja ma się rozpocząć i obejrzeć transmisję wideo na żywo na górze kanału. Będziesz mógł zadawać pytania w komentarzach, a prelegenci będą odpowiadać na nie na żywo.

 

6 lipca, 14.00 polskiego czasu

Temat: Genealogia Pytania i odpowiedzi

Mówca: Daniel Horowitz

Opis: Masz jakieś pytania dotyczące genealogii? Nasz ekspert ds. genealogii, Daniel Horowitz, będzie do Państwa dyspozycji, odpowiadając na Państwa pytania na żywo.

 

8 lipca o godzinie 20.00 polskiego czasu

Temat: Nowe sposoby na odkrywanie zagadek na zdjęciach na MyHeritage

Mówca: Maureen Taylor

Opis: Poznaj zupełnie nowy sposób patrzenia na historyczne zdjęcia za pomocą narzędzi MyHeritage od genealogistki Maureen Taylor – nazwanej przez The Wall Street Journal „głównym detektywem historycznym narodu”.

 

13 lipca o godzinie 20.00 polskiego czasu

Temat: Wgląd we wschodnioeuropejskie rekordy historyczne na MyHeritage

Mówca: Michelle Chubenko

Opis: Michelle Chubenko z zespołu Genealogists Legacy Tree pokaże, jak najlepiej wykorzystać wschodnioeuropejskie zbiory rekordów historycznych MyHeritage.

 

15 lipca o godzinie 20.00 polskiego czasu

Temat: Brakująca część historii: Siostry zjednoczone dzięki MyHeritage DNA

Mówca: Christine Pennell i Kim Haelen

Opis: Zapoznaj się z poruszającą historią pierwszego w historii filmu dokumentalnego MyHeritage, The Missing Piece od samych gwiazd: Christine Pennell i Kim Haelen. Porzucone jako niemowlęta i adoptowane przez rodziny z odległych zakątków świata, życie tych sióstr zmieniło się na zawsze dzięki  dopasowaniu DNA na MyHeritage.

 

22 lipca o godzinie 20 polskiego czasu

Temat: Zachowywanie starych listów rodzinnych

Mówca: Melissa Barker

Opis: Melissa Barker, znana jako The Archive Lady pokaże ci, jak zachować stare listy rodzinne, aby mogły być odczytywane i używane przez kolejne pokolenia.

 

27 lipca o godzinie 20.00 polskiego czasu

Temat: DNA PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mówca: Diahan Southard

Opis: Czy masz jakieś pytania dotyczące DNA MyHeritage? Dołącz do webinaru Diahana Southarda z Przewodnika DNA, wiodącego głosu w konsumenckich badaniach DNA, w otwartej sesji pytań i odpowiedzi, gdzie będzie odpowiadał na Twoje pytania na żywo.

W tym miesiącu będziemy kontynuować darmową serię webinarów prowadzonych przez naszego eksperta od genealogii, Daniela Horowitza – ale tym razem powitamy również kilku gości!

Sesje Ask the Expert  (zapytaj eksperta) odbywają się w czwartki o godzinie 19.00. Poniżej znajdują się tematy nadchodzących sesji. Po prostu kliknij na link i wypełnij formularz, aby się zarejestrować.

 

Czwartek, 9 lipca, 19.00 czasu polskiego

Temat: Cytaty źródłowe na stronie internetowej MyHeritage

Opis: Dodanie cytatów źródłowych jest kluczem do zachowania dokładnego, w pełni szczegółowego drzewa genealogicznego. Dowiedz się, jak pracować z cytatami źródłowymi na twoim drzewie online MyHeritage.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się do webinaru: Cytaty źródłowe na stronie MyHeritage.

 

Czwartek, 16 lipca, 19 polskiego czasu

Temat: Żydowskie zasoby na MyHeritage

Gościnny mówca: Ellen Kowitt

Opis: Ellen Kowitt, weteranka badań nad dokumentacją żydowską, pokaże Ci najlepsze zasoby MyHeritage, na których możesz skoncentrować się podczas poszukiwania żydowskich przodków.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się w Żydowskich Zasobach na MyHeritage.

 

Czwartek, 23 lipca, 19.00 polskiego czasu

Temat: Rekordy wojskowe na MyHeritage

Gościnny mówca: David Lambert

Opis: David Allen Lambert, Główny Genealogista New England Historic Genealogy Society AmericanAncestors.org, pokaże Ci, jak wykorzystać zbiór wojskowych rekordów MyHeritage do dokonania odkryć na temat historii Twojej rodziny.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się dla Military Records na MyHeritage.

 

Czwartek, 30 lipca, 19.00 polskiego czasu

Temat: Katalog kolekcji MyHeritage

Gościnny mówca: Lisa Louise Cooke

Opis: Lisa Louise Cooke z Genealogy Gems Podcast pokaże Ci, jak korzystać z katalogu kolekcji rekordów historycznych MyHeritage, aby znaleźć nowe informacje o Twoich przodkach.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się do webinaru: Katalog Kolekcji MyHeritage.

 

Serdecznie zapraszamy!