Webinary online w kwietniu

Webinary online w kwietniu

Wesołego Alleluja wszystkim, i spokoju ducha na te “inne” niż do tej pory Święta Wielkanocne! Mówi się, że wiosna to czas nadziei i nowych początków, i mamy nadzieję, że tak się właśnie czujesz w tym sezonie. Jak zawsze, przygotowaliśmy dla Was plan kolejnych webinarów online, tym razem na kwiecień. Są to webinary online Facebook na żywo, nasza seria Zapytaj eksperta, webinar na żywo na Instagramie “webinar webinarów”: drugi, doroczny 24-godzinny webinar – maraton genealogii!

Nasze bezpłatne webinaria na żywo prezentują najlepszych ekspertów w dziedzinie genealogii, historii rodziny i DNA, którzy omawiają wiele istotnych tematów. Dzięki formatowi na żywo, możesz zadawać pytania i wchodzić w interakcję z wykładowcami w czasie rzeczywistym. Nawet jeśli nie możesz dotrzeć na wydarzenia na żywo, nadal możesz cieszyć się wszystkimi nagranymi sesjami Facebook na żywo w sekcji Wideo na stronie MyHeritage na Facebooku, a wiele z sesji Zapytaj Eksperta jest później udostępnionych do darmowego oglądania w Bazie Wiedzy MyHeritage. Wszystkie webinary są prowadzone w języku angielskim.

Jednak najpierw przejdźmy do omówienia najbardziej ekscytującego wydarzenia online w kwietniu:

8-9 kwietnia: Drugi doroczny 24-godzinny maraton webinariów genealogicznych

W zeszłym roku MyHeritage i Legacy Family Tree Webinars były gospodarzami pierwszego w historii 24-godzinnego genealogicznego maratonu webinariów, bezprecedensowego wydarzenia, które „przeniosło” najnowsze i największe osiągnięcia w genealogii prosto do domów użytkowników z każdej strefy czasowej. Po sukcesie tego wydarzenia, jesteśmy podekscytowani mogąc zaprosić Was do udziału w drugim dorocznym 24-godzinnym genealogicznym maratonie webinariów!

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej szczegółów i zarejestrować się.

„Zjazd rodzinny” na Instagramie na żywo

18 kwietnia o godzinie 10 rano, organizujemy spotkanie rodzinne na Instagramie!

Hope Fowler odnalazła swoje przyrodnie rodzeństwo Victorię i Carlosa Belez i jej pierwszą kuzynkę Krystal Baez poprzez MyHeritage DNA. Dołącz do nas, podczas gdy oni będą dzielić się swoją chwytającą za serce historią!

Aby dołączyć, odwiedź konto MyHeritage na Instagramie 18 kwietnia o godzinie 9 rano i przejdź do kanału na żywo. Zacznij nas śledzić na Instagramie już teraz, tak aby otrzymać powiadomienie kiedy wydarzenie się zacznie. 

Sesje na żywo na Facebooku

W celu wzięcia udziału w tych sesjach nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja: można do nich dołączyć bezpośrednio z naszej strony na Facebooku (proszę pamiętać, że wydarzenie to ma miejsce na angielskim Facebooku, nie polskim). Wystarczy wejść na stronę, kiedy sesja ma się rozpocząć, i zwrócić uwagę na transmisję wideo na żywo w górnej części kanału. Zalecamy śledzenie naszej strony na Facebooku, aby otrzymywać powiadomienia, gdy będziemy na żywo. W czasie transmisji będzie można zadawać pytania w komentarzach, a prelegenci odpowiedzą na nie pod koniec sesji.

5 kwietnia, godz. 20

Temat: Gettysburg w kolorze: Ikoniczne zdjęcia, jakich jeszcze nigdy nie widzieliście

Prelegenci: Timothy H. Smith, Sue Boardman & Garry Adelman

Opis: Dołącz do Timothy’ego H. Smitha i Sue Boardman, historyków z Adams County Historical Society, oraz Garry’ego Adelmana, dyrektora ds. historii i edukacji w American Battlefield Trust, i poznaj jedne z najbardziej ikonicznych obrazów w historii USA w zupełnie nowym świetle. Już nigdy nie spojrzysz na amerykańską historię w ten sam sposób.

7 kwietnia, godz. 15

Temat: Dlaczego MyHeritage DNA spełnia wszystkie wymagania?

Prelegent: Dr. Maurice Gleeson

Opis: Dr. Maurice Gleeson, dyrektor Gleeson DNA Research, wyjaśnia, co sprawia, że MyHeritage DNA jest idealnym wyborem dla genealogów genetycznych, którzy chcą badać swoją historię rodziny poprzez DNA.

12 kwietnia, godz. 14

Temat: Czy jesteś spokrewniony z książetami? 

Prelegent: Caroline Gurney

Opis: Któż z nas nie marzy czasem o tym, by być księciem lub księżniczką? Badaczka historyczna Caroline Gurney pokaże Ci, jak sprawdzić, czy w Twoich żyłach rzeczywiście płynie królewska krew.

15 kwietnia, godz. 15

Temat: Poszukiwanie przodków na Ellis Island

Prelegent: Thomas MacEntee

Opis: Na cześć Narodowego Dnia Historii Rodziny na Ellis Island, ekspert genealogii i edukator Thomas MacEntee pokaże jak badać przodków w historii Twojej rodziny, którzy emigrowali z Ellis Island.

26 kwietnia, godz. 20

Temat: DNA Q&A na Dzień DNA

Prelegent: Diahan Southard

Opis: Diahan Southard z Your DNA odpowie na Wasze pytania dotyczące DNA. 

28 kwietnia, godz. 13

Temat: Badanie historii rodziny żydowskich przodków

Prelegenci: Daniel Horowitz i Eli Rabinowitz

Opis: Ekspert Genealogii MyHeritage Daniel Horowitz i genealog Eli Rabinowitz podzielą się swoimi doświadczeniami w poszukiwaniu śladów swoich żydowskich przodków na wszystkich kontynentach i dostarczą zasobów i porad dla tych, którzy chcą zrobić to samo.

Zapytaj Eksperta

Seria bezpłatnych webinariów Zapytaj Eksperta jest prowadzona przez naszego Eksperta Genealogii, Daniela Horowitza w każdy czwartek o 13:00. W każdym tygodniu Daniel skupia się na innym temacie, od wykorzystania przydatnych funkcji MyHeritage do przeszukiwania kolekcji rekordów historycznych i zaprasza użytkowników do zadawania pytań i konsultacji z nim. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na nadchodzące sesje Zapytaj eksperta.