Konkurs: Najstarsze zdjęcie ślubne w mojej rodzinie

Konkurs: Najstarsze zdjęcie ślubne w mojej rodzinie

Już niedługo zacznie się sezon ślubny w Polsce i potrwa on mniej więcej do końca października, później będzie nieco luźniej. W maju br. roku czeka mnie ślub kuzyna. A czy Wy wybieracie się na ślub kogoś z rodziny w tym roku? A jak śluby wyglądały kiedyś?

W lutym na naszej stronie fanów na Facebooku opublikowaliśmy Wam zdjęcie ślubne z 1932 roku, które należy do jednego z naszych użytkowników. Pytaliśmy Was ’Z którego roku pochodzi najstarsze zachowane zdjęcie ślubne w Twojej rodzinie?’ Zarówno zdjęcie jak i pytanie cieszyło się ono ogromną popularnością i zdecydowaliśmy się z tej okazji zorganizować dla Was konkurs. Jesteśmy ciekawi z którego roku otrzymamy najstarsze zdjęcie ślubne :-).

Zaczęłam sama też przypominać sobie jak to było u moich rodziców w czasach PRL-u. Pamiętam jak mama opowiadała mi, że materiał na sukienkę na ślub musiała kupić w sklepie i zlecić jej uszycie krawcowej, gdyż gotową było ciężko dostać, a jak już coś było to były one bardzo drogie. Tak samo było w przypadku moich babć  – również zamówiony materiał i szycie na zlecenie. Co do garnituru taty to niestety nie znam jego historii.

Do wygrania: 1. roczna subskrypcja PremiumPlus oraz 1 roczna subskrypcja na dane. A oto co trzeba zrobić:

Chcielibyśmy Was zaprosić do przesyłania nam zdjęć ze ślubów waszych przodków z oznaczeniami roku, w którym miał miejsce ślub jak również z opisem relacji kto znajduje się na zdjęciu – np. mama, babcia, ciocia czy prababcia, najstarsze i zarazem najbardziej ciekawe zdjęcia ślubne zostaną opublikowane u nas na Blogu w specjalnym poście i wezmą udział w głosowaniu przez naszych użytkowników. Osoba, która zwycięży otrzyma 1 roczną subskrypcję PremiumPlus oraz 1 roczną subskrypcję na dane od MyHeritage.

Zachęcamy Was do przesyłania starych zdjęć ślubnych z opisem i datą ślubu na stories@myheritage.com! Zdjęcia można przesyłać do 20 marca. Rozwiązanie konkursu nastąpi w marcu przed Wielkanocą o czym będziemy informować w kolejnym poście.

PS. Prosimy przesyłać tylko te zdjęcia, na których macie zgodę na wykorzystanie. Prosimy nie przesyłać zdjęć, które nie są Państwa własnością. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za zdjęcia, które zostaną przesłane bez zgody rodziny i z nieznanych źródeł. W konkursie mogą wziąć udział tylko zarejestrowani użytkownicy MyHeritage.com.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Michał

    11 marca, 2013

    My czekamy w grudniu ( Ślub Wuja Mateusza ) 😀 Pozdrawiam serdecznie …Te zdjęcia ślubne mam strasznie dużo 🙂

  • wesele

    24 marca, 2013

    A ja mam zdjęcie ślubne z przed lat, o którym nie mam pojęcia kto to jest. Najstarsza z rodu -ciocia Pelasia-, a tym bardziej ja nie rozpoznajemy nikogo. Próbowałam się dowiadywać się Zakładzie fotograficznym „Foto Feige” w Ostrzeszowie. Istnieje, ale nic się nie dowiedziałam. Zamieszczałam je na różnych forach, bez rezultatu. A szkoda.