Konkurs z okazji Dnia Ojca: Ojciec nauczył mnie…

Konkurs z okazji Dnia Ojca: Ojciec nauczył mnie…

Wspominam mojego ojca jako wspaniałego, życzliwego, rodzinnego człowieka, który potrafił sprawić, że każda okazja jest dobra do spotkania się z całą rodziną, wujkami, ciotkami, babciami i kuzynostwem.

Ojcowie, dziadkowie czy przybrani ojcowie uczą nas wielu rzeczy. Niezależnie od tego, czy jest to ważna lekcja życia, czy też nauka tańca, jazdy na rowerze bądź też bycie źródłem mądrości; wszystko to jest ważne dla naszego rozwoju i wychowania.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Z tej okazji chcemy uhonorować ojców i wszystko to, czego nas nauczyli. Czy jest lepszy sposób na uczczenie dziedzictwa ojca, od stworzenia drzewa genealogicznego?

Jeden szczęśliwiec – czytelnik tego bloga będzie miał możliwość zachowania dziedzictwa ojca wraz ze skorzystaniem z rocznej subskrypcji Premium Plus i subskrypcji na dane z dostępem do miliardów rekordów historycznych.

Czy jesteś gotowy, aby skorzystać z szansy na wygraną? Więc podziel się z nami w komentarzach poniżej tym, jaki wpływ miał na Ciebie Twój tata. Czego Cię nauczył? Jakie mądrości życiowe przekazał Ci, które nadal trzymasz w pamięci?

Skomentuj w komentarzach poniżej poprzez dokończenie tej sentencji: „Ojciec nauczył mnie…”. Czekamy na odpowiedzi do 26 czerwca. Zwycięzca zostanie ogłoszony w komentarzach poniżej 30 czerwca.

Z niecierpliwością czekamy na zapoznanie się z Waszymi wspomnieniami, przemyśleniami i być może radami dla innych! Jak spędzasz Dzień Ojca?

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Halina Bulas

  23 czerwca, 2014

  Mój ojciec,chociaż zostawił moją mamę i mnie kiedy byłam w wieku 13 lat.Pokazał mi pózniej swoim życiem,że zawsze nalezy ponosić konsekwencje swoich wyborów czy dobrych czy złych.Kiedy ciężko i nieuleczalnie zachorowała jego nowa towarzyszka życia .Opiekował się nią do końca.Zmarł 6 tygodni po niej.Miałam dla niego wielki szacunek,że tak się nią przez tyle lat opiekował.Ja opiekowałam się natomiast mamą.Ale on mnie często wspierał dobrym słowem i to było ważne.Trzeba wiedzieć,że kiedy otrzymali lekcję od losu byli jeszcze młodzi.Bardzo go za to szanowałam,że jednak dał rady i wytrwał.Ja też jestem z moim męzem już 56 lat i chociaż bywały czasem trudne dni i pewnie jeszcze będą jak też dam rady.Serdecznie pozdrawiam.

 • DanKam

  23 czerwca, 2014

  Mój tato nauczył mnie mówić KOCHAM Cię! Nigdy się nie wstydził wymawiać tych słów. Nawet jak się spieraliśmy, co robimy do dnia dzisiejszego, mówi… I tak Cię kocham. Nauczył mnie że mężczyzna to przede wszystkim partner, który ugotuje obiad dla dzieci gdy żona jest w pracy. Przygotuje drugie śniadanie do szkoły i zrobi kitki swoim ukochanym córkom. Poodkurza mieszkanie, wyniesie śmieci, przyniesie ogórki z piwnicy. Mój tato nauczył mnie KOCHAĆ!!! Dziękuję Ci tato, Twoja najmłodsza córka.

 • Anna Jankowska

  24 czerwca, 2014

  Tato nauczył mnie
  – pokonywać przeciwności losu
  – dzielić się radością
  – cieszyć się drobiazgami
  – szanować miłość
  – pomagać potrzebującym i w razie potrzeby prosić o pomoc
  – być szczęśliwym człowiekiem
  – słuchać ludzi

  Mój tato jest dla mnie autorytetem w dziedzinie – JAK ŻYĆ I BYĆ SZCZĘŚLIWYM (mimo różnych przeciwności)

 • mariusz9050

  26 czerwca, 2014

  Ojciec nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do celu, żeby się nie poddawać i nie żałować, że się czegoś nie zrobiło, żeby do spraw podchodzić z rozwagą i przemyśleć z wyprzedzeniem to co się ma zrobić. Pamiętam jak z tatą uczyliśmy się do mojego pierwszego sprawdzianu z matematyki w 4 klasie podstawówki. Moim nauczycielem matematyki w podstawówce był dyrektor szkoły. Z tego sprawdzianu dostałem 6. Widać było, że był ze mnie dumny i ucieszony, że praca się opłaciła. Pamiętam też jak specjalnie dla mnie wyciął z tektury zegarek ze wskazówkami i uczyliśmy się, która jest godzina. Niby małe rzeczy, a cieszą i do dziś się je pamięta.

  • K

   Kasia

   30 czerwca, 2014

   Wyniki konkursu! Dziękujemy za podzielenie się z nami pięknymi wspomnieniami i słowami. Zdecydowaliśmy się nagrodzić DanKam! Prosimy o e-mail na poland@myheritage.com w celu odebrania nagrody! Zwycięzcy gratulujemy, a Państwa zapraszamy do kolejnych konkursów!

 • DanKam

  30 czerwca, 2014

  WOW!!! Bardzo się Cieszę! Dzięki wielkie.