Kolekcje rekordów historycznych dodane i zaktualizowane w pierwszej połowie lipca 2023 r.

Kolekcje rekordów historycznych dodane i zaktualizowane w pierwszej połowie lipca 2023 r.

Pierwsza połowa lipca 2023 r. zaowocowała dodaniem 11 milionów rekordów historycznych poprzez aktualizację 3 istniejących kolekcji i dodanie 6 nowych kolekcji z Francji, Szkocji i Stanów Zjednoczonych. Wszystkie francuskie spisy powszechne zawierają obrazy.

Oto kilka szczegółów na temat kolekcji.

KolekcjaOpis Liczba zasobówLink do kolekcji
Spis ludności Francji z 1911 r., aktualizacjaIndeks spisów powszechnych z 1911 r. z różnych departamentów Francji wraz ze zdjęciami.4,786,156 nowych rekordów, 15,544,473 ogółemPrzeszukaj kolekcję teraz
Spis ludności Francji z 1921 r., aktualizacjaIndeks spisów powszechnych z 1921 r. z różnych departamentów Francji wraz ze zdjęciami.5,148,578 nowych rekordów, 16,611,232 ogółemPrzeszukaj kolekcję teraz
Szkocja, rejestry zakładów karnychIndeks rejestrów więźniów z różnych więzień w Szkocji w latach 1791-1965.103,105 nowych rekordów, 318,924 ogółemPrzeszukaj kolekcję teraz
Nekrologi z hrabstwa Cook w stanie IllinoisIndeks rekordów nekrologów z Cook County, Illinois, Stany Zjednoczone od roku 1933.246,504 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Pochówki w stanie Iowa, Polk, Des MoinesIndeks rekordów pochówku z miasta Des Moines w hrabstwie Polk, Iowa, Stany Zjednoczone od roku 1792.143,888 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Kansas, roszczenia z tytułu rekompensaty za I wojnę światowąIndeks rejestrów poboru wojskowego złożonych przez osoby z Kansas, które ubiegały się o premię stanową.84,786 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Pochówki Ohio, Lucas, ToledoIndeks rejestrów pochówków z miasta Toledo w hrabstwie Lucas w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych od roku 1753.96,218 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Ohio, hrabstwo Montgomery - nekrologiIndeks rekordów nekrologów z hrabstwa Montgomery, Ohio, Stany Zjednoczone od roku 1850.679,561 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Waszyngton, hrabstwo Spokane Nekrologi i zawiadomienia o zgonachIndeks zapisów nekrologów i zawiadomień o zgonach z hrabstwa Spokane w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych od roku 1883.146,124 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Spis ludności Francji z 1911 r., aktualizacja

Ta kolekcja zawiera zapisy i obrazy spisu powszechnego z 1911 r. z różnych departamentów Francji. Rekordy zazwyczaj zawierają imiona i nazwiska, rok i miejsce urodzenia, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania. Dodatkowe szczegóły można znaleźć na powiązanym obrazie każdego rekordu.

Od 1836 r. do 1936 r. narodowy spis ludności był przeprowadzany we Francji co pięć lat, z wyjątkiem 1871 r. (który został opóźniony o rok i przeprowadzony w 1872 r.) i 1916 r. (który został pominięty). Zapisy spisu powszechnego stanowią doskonałe źródło do znalezienia członków rodziny przodków, którzy mieszkali razem i zidentyfikowania ich relacji, lat urodzenia i miejsc urodzenia.

Przeszukaj Spis ludności Francji z 1911 r., aktualizacja

Spis ludności Francji z 1921 r., aktualizacja

Ta kolekcja zawiera zapisy i obrazy spisu powszechnego z 1921 r. z różnych departamentów Francji. Rekordy zazwyczaj zawierają imiona i nazwiska, rok i miejsce urodzenia, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania. Dodatkowe szczegóły można znaleźć na powiązanym obrazie każdego rekordu.

Od 1836 r. do 1936 r. narodowy spis ludności był przeprowadzany we Francji co pięć lat, z wyjątkiem 1871 r. (który został opóźniony o rok i przeprowadzony w 1872 r.) i 1916 r. (który został pominięty). Zapisy spisu powszechnego stanowią doskonałe źródło do znalezienia członków rodziny przodków mieszkających razem i zidentyfikowania ich relacji, lat urodzenia i miejsc urodzenia.

Przeszukaj Spis ludności Francji z 1921 r.

Szkocja, Rejestry więzienne, Aktualizacja

Kolekcja ta zawiera akta więźniów z różnych więzień w Szkocji, z lat 1791-1965. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko więźnia, rok i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz rok i miejsce osadzenia.

Więzienia w Szkocji w XIX i na początku XX wieku były przepełnione, a warunki w nich panujące często były kiepskie. Od więźniów często wymagano ciężkiej pracy, a kary bywały surowe. W więzieniach przetrzymywano także dzieci i kobiety, a szczególnie surowe warunki panowały także wśród dzieci. Jednak w tym okresie pojawiły się również wezwania do reform, które doprowadziły do poprawy warunków w więzieniach i zmian w systemie sądownictwa karnego.

Przeszukaj Szkocję, rejestry więzienne

Nekrologi z hrabstwa Cook w stanie Illinois

Ta kolekcja zawiera rekordy nekrologów z hrabstwa Cook, Illinois, Stany Zjednoczone, począwszy od roku 1933. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce śmierci, datę publikacji nekrologu oraz nazwę gazety, w której opublikowano oryginalny nekrolog.

Większość nekrologów w tej kolekcji pochodzi z następujących gazet: Daily Southtown, Oak Lawn Independent, Oak Lawn Star, Southtown Economist, SouthtownStar, Oak Lawn Reporter i Southwest News Herald.

Przeszukaj Nekrologi z hrabstwa Cook w stanie Illinois

Pochówki w stanie Iowa, Polk, Des Moines

Ta kolekcja zawiera zapisy pochówku z miasta Des Moines w hrabstwie Polk, Iowa, Stany Zjednoczone, począwszy od 1792 roku. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce pochówku oraz lokalizację grobu na cmentarzu.

Przeszukaj Pochówki w stanie Iowa, Polk, Des Moines

Kansas, roszczenia z tytułu rekompensaty za I wojnę światową

Kolekcja ta zawiera rejestry poboru wojskowego złożone przez osoby z Kansas, które ubiegały się o premię stanową. Premia taka była przyznawana żołnierzom I wojny światowej lub wdowom i sierotom po nich. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, jej miejsce urodzenia, oddział wojskowy, numer usługi i numer wniosku.

Przeszukaj Kansas, roszczenia z tytułu rekompensaty za I wojnę światową

Pochówki w Ohio, Lucas, Toledo

Ta kolekcja zawiera zapisy pochówku z miasta Toledo w hrabstwie Lucas, Ohio, Stany Zjednoczone, począwszy od 1753 roku. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę śmierci, datę i miejsce pochówku oraz lokalizację grobu na cmentarzu.

Przeszukaj Pochówki w Ohio, Lucas, Toledo

Ohio, hrabstwo Montgomery – nekrologi

Ta kolekcja zawiera rekordy nekrologów z hrabstwa Montgomery w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych od 1850 roku. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę śmierci, wiek w chwili śmierci, datę opublikowania nekrologu oraz nazwę gazety, w której opublikowano oryginalny nekrolog.

Przeszukaj nekrologi w Ohio, hrabstwo Montgomery

Waszyngton, hrabstwo Spokane – Nekrologi i zawiadomienia o zgonach

Ta kolekcja zawiera zapisy nekrologów i zawiadomień o śmierci z hrabstwa Spokane w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych od roku 1883. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę publikacji nekrologu i nazwę gazety, w której opublikowano oryginalny nekrolog.

Większość nekrologów znalezionych w tej kolekcji pochodzi z następujących gazet: Spokane Review i Spokane Daily Chronicle.

Przeszukaj Waszyngton, hrabstwo Spokane – Nekrologi i zawiadomienia o zgonach

Przykłady

Spis ludności Francji z 1911 r. zawiera dane Jeana Pierre’a Moulina, bohatera francuskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Dane obejmują rok urodzenia 1899 i miejsce urodzenia: Béziers, Hérault, Occitanie, Francja. Zawiera również jego miejsce zamieszkania w 1911 r., Béziers, Hérault, Occitanie, Francja; imię ojca, Emile; matka, Blanche; i siostra, Laure Moulin.

1911 census record of Jean Pierre Moulin [Credit: MyHeritage 1911 France Census]

Spis ludności z 1911 roku Jeana Pierre’a Moulina [Credit: Spis ludności MyHeritage 1911 Francja]

Spis ludności Francji z 1921 r. zawiera dane znanego francuskiego pisarza i lotnika Antoine’a Saint Exupéry’ego. Rekord zawiera rok urodzenia Antoine’a, 1900 i miejsce urodzenia, Lyon, Rhône, Auvergne-Rhône-Alpes, Francja. Rekord zawiera również lokalizację jego miejsca zamieszkania w 1921 roku, Saint-Maurice-de-Rémens, Ain, Auvergne-Rhône-Alpes, Francja, oraz imię jego matki, Andrée Louise Marie Fonscolombe, i rodzeństwa Gabrielle, Marguerite, Marie Madeleine i Simone.

1921 census record of Antoine Saint Exupéry [Credit: MyHeritage 1921 France Census]

Spis ludności z 1921 roku Antoine Saint Exupéry [Credit: Spis ludności MyHeritage 1921 Francja]

PODSUMOWANIE

Mamy nadzieję, że te cenne kolekcje pomogą Ci dokonać nowych odkryć w badaniach nad historią rodziny. Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby przeglądać rekordy lub zapisywać rekordy w swoim drzewie genealogicznym, będziesz potrzebować subskrypcji na dane lub kompletnej.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching automatycznie powiadomi Cię, jeśli rekordy z tych kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Życzymy wspaniałych odkryć!