Kolekcje rekordów historycznych dodane w lipcu 2022 r.

Kolekcje rekordów historycznych dodane w lipcu 2022 r.

W lipcu dodaliśmy 11 kolekcji z 15,4 mln rekordów historycznych. Kolekcje pochodzą z Australii, Austrii, Białorusi, Belgii, Chile, Francji i Szwecji. Większość z tych kolekcji zawiera wysokiej jakości obrazy oryginalnych rekordów. Jeśli szukasz swoich korzeni w którymś z tych miejsc, te kolekcje mogą pomóc Ci dowiedzieć się ważnych szczegółów o Twoich przodkach.

Oto więcej szczegółów o każdej z kolekcji:

KolekcjaOpisLiczba rekordówLink do kolekcji

Australia, Adelaide, Pochówki
Indeks rejestrów pochówków z Adelajdy, stolicy Australii Południowej od 1873 roku.282,623 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Austria, Wiedeń, wnioski żydowskich emigrantów, 1938-1939
Ekskluzywna kolekcja z Wiednia, Austria, która zawiera zapisy związane z emigracją z gminy żydowskiej w Wiedniu, Austria z lat 1938-1939, ze zdjęciami.228,241 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Białoruś, żydowskie akty małżeństwa
Indeks żydowskich aktów małżeństwa z Białorusi.111,998 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Belgia, Antwerpia, cywilna rejestracja małżeństw
Indeks cywilnych rejestracji małżeństw z prowincji Antwerpia w Belgii z lat 1800-1910, ze zdjęciami.259,644 rekordów

Przeszukaj kolekcję teraz

Belgia, Flandria Wschodnia, cywilna rejestracja małżeństw
Indeks cywilnych rejestracji małżeństw z prowincji Flandrii Wschodniej w Belgii, w latach 1796-1961, ze zdjęciami.213,377 rekordów
Przeszukaj kolekcję teraz

Belgia, Liège, cywilna rejestracja małżeństw

Indeks cywilnych rejestracji małżeństw z prowincji Liège w Belgii, w latach 1774-1900, ze zdjęciami.331,822 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Belgia, Namur, cywilna rejestracja małżeństw
Indeks cywilnych rejestracji małżeństw z prowincji Namur w Belgii z lat 1800-1912, ze zdjęciami.460,034 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Chile, rejestracja ludności
Indeks urodzeń, małżeństw, zgonów i innych zapisów z urzędów rejestracji cywilnej w Chile z lat 1885-2018, ze zdjęciami.10,618,507 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Francja, diecezja Coutances i Avranches, katolickie małżeństwa parafialne
Indeks aktów małżeństwa z katolickiej diecezji Coutances we Francji, od 1692 roku, ze zdjęciami.493,733 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Francja, protestanckie małżeństwa kościelne
Indeks protestanckich rejestrów kościelnych dotyczących małżeństwa dla różnych parafii w całej Francji w latach 1561-1894, ze zdjęciami.173,006 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Szwecja, akta urodzenia
Indeks aktów urodzenia ze Szwecji w latach 1850-1920, ze zdjęciami.2,262,865 rekordów Przeszukaj kolekcję teraz

Australia, Adelaide, Pochówki

Ta kolekcja zawiera indeks rekordów pochówku z miasta Adelaide w Południowej Australii, od 1873 roku. Większość zapisów dotyczy pochówków na cmentarzu West Terrace, Enfield Memorial Park, Cheltenham Cemetery i Smithfield Memorial Park. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę urodzenia, datę śmierci, datę i miejsce pochówku oraz informacje o lokalizacji grobu.

Zapisy w tej kolekcji zostały upublicznione przez Rząd Południowej Australii.

Search Australia, Adelaide Burials

Austria, Wiedeń, wnioski żydowskich emigrantów, 1938-1939

Ta ekskluzywna kolekcja z Wiednia w Austrii zawiera zapisy związane z emigracją, pochodzące od społeczności żydowskiej w Wiedniu w latach 1938-1939. Kolekcja, która zawiera zeskanowane obrazy oryginalnych dokumentów, została wydana we współpracy z Centralnym Archiwum Historii Narodu Żydowskiego.

W maju 1938 r. Żydzi mieszkający w Austrii rejestrowali się w wydziale emigracyjnym Israelitische Kultusgemeinde (organizacja gminna Żydów w Wiedniu), jeśli zamierzali opuścić kraj i uciec przed prześladowaniami nazistów.

Akta zawierają nazwisko wnioskodawcy, adres, datę urodzenia, miejsce urodzenia, stan cywilny, narodowość, status pobytu w Wiedniu i jeśli wnioskodawca mieszkał gdzie indziej, informacje o zawodzie i ostatnio zajmowanym stanowisku zawodowym, ewentualnie nowo wyuczone zawody, znajomość języka, sytuację ekonomiczną i miesięczne dochody. Zawierają również cel emigracji, osobiste plany za granicą, środki finansowe na emigrację, krewnych i przyjaciół za granicą, zwłaszcza w kraju docelowym (w tym nazwisko, adres i stopień pokrewieństwa), referencje i informacje paszportowe. Oprócz informacji o wnioskodawcy, akta zawierają informacje o wszelkich osobach pozostających na jego utrzymaniu, w tym o stopniu pokrewieństwa, nazwisku, miejscu urodzenia, dacie urodzenia i zawodzie. W niektórych przypadkach akta zawierają również informacje o rodzicach wnioskodawcy.

Te „arkusze emigracyjne” tworzą jeden z najbardziej informacyjnych zbiorów dotyczących austriackich Żydów z lat 1938-39. Formularze są często uzupełniane dodatkowymi dokumentami, takimi jak listy, zaświadczenia, dokumenty urzędowe i korespondencja, a także pieczątki i odręczne notatki, które zostały dodane w ramach opracowywania akt. Więcej o kolekcji można przeczytać we wpisie MyHeritage i Centralne Archiwum Historii Narodu Żydowskiego publikują ekskluzywną kolekcję żydowskich zapisów z Wiednia.

Przeszukaj Austria, Wiedeń, wnioski o emigrację żydowską, 1938-1939

Białoruś, żydowskie akty małżeństwa

Ta kolekcja od JewishGen zawiera żydowskie rekordy małżeńskie z Białorusi. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko pary młodej, datę i miejsce ślubu, imiona rodziców, rabina i świadków, którzy uczestniczyli w ślubie, oraz miejsce, w którym został on złożony.

Przeszukaj Białoruś, żydowskie rekordy małżeńskie

Belgia, Antwerpia, cywilna rejestracja małżeństw

Ta kolekcja zawiera indeks i obrazy rejestracji małżeństw cywilnych z Archiwum Narodowego Belgii w prowincji Antwerpia w Belgii w latach 1800-1910. Rekordy zazwyczaj zawierają imię pana młodego i panny młodej, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Przeszukaj Belgia, Antwerpia, Cywilna Rejestracja Małżeństw

Belgia, Flandria Wschodnia, cywilna rejestracja małżeństw

Ta kolekcja zawiera indeks i obrazy rejestracji małżeństw cywilnych z Archiwum Narodowego Belgii w prowincji Flandrii Wschodniej w Belgii w latach 1796-1961. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko panny młodej i pana młodego, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Przeszukaj Belgia, Flandria Wschodnia, Cywilna rejestracja małżeństw

Belgia, Liège, cywilna rejestracja małżeństw

Ta kolekcja zawiera indeks cywilnych rejestracji małżeństw i obrazów z Archiwum Narodowego Belgii w prowincji Liège w Belgii między 1774 a 1900 rokiem. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko panny młodej i pana młodego, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Przeszukaj Belgia, Liège, cywilna rejestracja małżeństw

Belgia, Namur, cywilna rejestracja małżeństw

Ta kolekcja zawiera indeks i obrazy rejestracji małżeństw cywilnych z prowincji Namur w Belgii między 1800 a 1912 rokiem. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko panny młodej i pana młodego, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Przeszukaj Belgia, Namur, Cywilna Rejestracja Małżeństw

Chile, rejestracja ludności

Ta kolekcja 10 milionów rekordów zawiera indeks i obrazy aktów urodzeń, małżeństw, zgonów i innych rekordów utworzonych przez biura rejestracji cywilnej w Chile w latach 1885-2018. Rekordy zawierają datę i miejsce urodzenia, chrztu, małżeństwa i śmierci, a także mogą zawierać imiona rodziców. Ta kolekcja jest nadal indeksowana – dodatkowe rekordy będą publikowane w miarę ich udostępniania.

Przeszukaj Chile, Rejestracja ludności

Francja, diecezja Coutances i Avranches, katolickie małżeństwa parafialne

Ta kolekcja zawiera indeks i obrazy aktów małżeństwa z katolickiej diecezji Coutances we Francji od 1692 roku. Zapisy zazwyczaj zawierają imię pana młodego i panny młodej, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Przeszukaj Francja, diecezja Coutances i Avranches, katolickie małżeństwa parafialne

Francja, protestanckie małżeństwa kościelne

Ta kolekcja zawiera indeks i obrazy protestanckich rejestrów kościelnych małżeństw dla różnych parafii w całej Francji między 1561 i 1894. Zapisy zazwyczaj zawierają imię pana młodego i panny młodej, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Search France, Protestant Church Marriages

Szwecja, akta urodzenia

Ta kolekcja 2 milionów rekordów zawiera zapisy i obrazy urodzeń ze Szwecji w latach 1850-1920. Począwszy od 1858 roku, zapisy były tworzone przez szwedzki Statistiska centralbyrån, najstarszy urząd statystyczny na świecie. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę i parafię urodzenia, imiona rodziców i miejsce zamieszkania.

Dodatkowo informacja może zawierać datę urodzenia matki i ojca oraz numer strony aktu urodzenia.

Przeszukaj Szwecja, Akta urodzenia

Przykłady

Kolekcja Szwecja, Urodzenia zawiera akt urodzenia córki znanego szwedzkiego artysty i pisarza Johana Augusta Strindberga, Grety.

Birth record of Greta Strindberg [Credit: MyHeritage Sweden, Birth Records]

Akt urodzenia Grety Strindberg [Credit: MyHeritage Sweden, Birth Records]

Kolekcja Belgia, Namur, Cywilna Rejestracja Małżeństw zawiera akt małżeństwa belgijskiego odkrywcy i żołnierza Louisa Josepha Royaux. Poślubił on Berthę Tharcile Louise Ghislaine Marot 19 lutego 1905 roku w Celles, Hainaut, Belgia. Akt zawiera również imiona rodziców panny młodej i pana młodego.

Marriage record of Louis Joseph Royaux & Bertha Tharcile Louise Ghislaine Marot [Credit: MyHeritage Belgium, Namur, Civil Registration of Marriages]

Akt małżeństwa Louisa Josepha Royaux & Bertha Tharcile Louise Ghislaine Marot [Credit: MyHeritage Belgia, Namur, Cywilna rejestracja małżeństw]

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te cenne kolekcje otwierają nowe ścieżki dla Twoich badań historii rodziny. Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby wyświetlić rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji kompletnej lub na dane.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tych kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Następnie będziesz mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nową informację do swojego drzewa genealogicznego.

Ciesz się nowymi rekordami historycznymi!