MyHeritage dodaje 11 milionów rekordów historycznych z Niemiec

MyHeritage dodaje 11 milionów rekordów historycznych z Niemiec

Mamy przyjemność ogłosić, że MyHeritage dodał 11 milionów rekordów historycznych z dwóch kolekcji zgonów, które zawierają obrazy: Niemcy, Hesja, Zgony, oraz aktualizację do Niemcy, Północna Nadrenia Westfalia Zgony 1874-1938. Kolekcja zgonów z Północnej Nadrenii-Westfalii jest dostępna wyłącznie dla MyHeritage i nie można jej znaleźć na żadnej innej komercyjnej stronie. Wraz z tą aktualizacją, całkowita liczba niemieckich rekordów historycznych na MyHeritage wynosi 187 milionów.

Poniżej znajduje się więcej szczegółów na temat każdej z tych kolekcji.

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia (Arnsberg, Detmold i Monachium), Indeks zgonów, 1874-1938

We współpracy z Landesarchiv Nordrhein Westfalen, Archiwum Państwowym Północnej Nadrenii-Westfalii, MyHeritage dodał w tym miesiącu 3,8 mln rekordów historycznych i obrazów z regionu Detmold do kolekcji zgonów Północnej Nadrenii-Westfalii. MyHeritage jest pierwszą firmą, która z pełnym wsparciem Landesarchiv, Archiwum Państwowego Nadrenii Północnej-Westfalii, indeksuje obrazy z kolekcji zgonów z Nadrenii Północnej-Westfalii – czyniąc informacje zawarte w obrazach bardziej dostępnymi i łatwymi do wyszukiwania niż kiedykolwiek wcześniej.

Kolekcja zawiera akty zgonów z licznych urzędów stanu cywilnego (Standesämter) landu Nadrenia Północna-Westfalia z lat 1874-1938. Dzięki tej aktualizacji kolekcja zawiera obecnie 11 milionów rekordów historycznych z Arnsberg, Detmold i Monachium. Przyszłe aktualizacje będą obejmować regiony Düsseldorfu i Kolonii.

Rejestry zawierają numer certyfikatu; datę rejestracji, która różni się od faktycznej daty zgonu; imię i zawód osoby zgłaszającej zgon; imię, nazwisko i/lub nazwisko panieńskie zmarłego; płeć; religię; datę, miejsce i godzinę zgonu; wiek w chwili zgonu; datę i miejsce urodzenia; miejsce zamieszkania; a często także inne ważne informacje, takie jak dane dotyczące małżonka i rodziców.

Jeśli jest to możliwe, oprócz podpisu osoby zgłaszającej zgon widnieje również podpis urzędnika stanu cywilnego. Rejestry ludności stały się obowiązkowe w całym Cesarstwie Niemieckim na początku 1876 r., ale niektóre miejscowości prowadziły rejestry wcześniej.

Przeszukuj kolekcję Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia (Arnsberg, Detmold i Münster), indeks zgonów, 1874-1938

Niemcy, Hesja, Indeks zgonów

Ta kolekcja 8 milionów rekordów zawiera akty zgonu z kilku gmin z lat 1848-1990, które znajdują się na terenie dzisiejszej Hesji, w Niemczech. Rekordy zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce urodzenia, płeć oraz datę i miejsce śmierci. Informacje o rodzicach zawierają imię, nazwisko i nazwisko panieńskie matki.

Począwszy od października 1874 r. państwo powołało urzędników rejestrujących akty zgonów wszystkich mieszkańców Prus, co obejmuje wiele z gmin znajdujących się w tym zbiorze. Akta stanu cywilnego z gmin heskich, które nie należały do Prus, rozpoczynają się już w styczniu 1876 roku. Podczas gdy kościoły nadal prowadziły tradycyjne rejestry, państwo nakazało również rejestrowanie stanu cywilnego całej ludności. Te rekordy zostały zindeksowane i udostępnione do wyszukiwania przez MyHeritage.

Przeszukaj kolekcję Niemcy, Hesja, Indeks zgonów

Przykłady

Kolekcja „Nadrenia Północna-Westfalia (Arnsberg, Detmold, i Monachium), Indeks zgonów, 1874-1938” zawiera akta Fredericka Harcorta, przemysłowca, który stał się politykiem i walczył o prawa robotników na początku rewolucji przemysłowej w Niemczech. Akta zawierają datę i miejsce jego śmierci: 6 marca 1880 r. w Hombruch Gemeinde Kirchhörde. Znajdują się tam również nazwiska jego ojca, Caspara Harkorta, matki, Henriette Elbers i żony, Augusty Mohl.

Akt zgonu Fredericka Harcorta [Credit: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia (Arnsberg, Detmold i Monachium), Zgony 1874-1938]

[Akt zgonu Fredericka Harcorta [Credit: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia (Arnsberg, Detmold i Monachium), Zgony 1874-1938]

Informacje o niemieckim architekcie, Heinrichu Christianie Jacobi, można znaleźć w kolekcji Hesse, Indeks zgonów. Akt zgonu zawiera datę i miejsce jego urodzenia, 2 lipca 1866 r., w Bad Homburg V.D.H.; oraz datę i miejsce jego śmierci, 3 marca 1946 r., w Bad Homburg Vor Der Höhe, Hesja, Niemcy. Zawiera również dane ojca Friedricha Ludwiga Christiana Jacobi, matki Henriette Elisabethe (ur. Will) i żony Henriette Louise Johanna.

Akt zgonu Heinricha Christiana Jacobi [Credit: MyHeritage Niemcy, Hesja, Zgony]

Akt zgonu Heinricha Christiana Jacobi [Credit: MyHeritage Niemcy, Hesja, Zgony]

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że zbiory poświęcone zgonom w Hesji i Północnej Nadrenii-Westfalii pozwolą odkryć Wam nowe możliwości poznania losów Waszych niemieckich przodków.

Przeszukiwanie tych zbiorów jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać je w swoim drzewie genealogicznym, wymagana jest subskrypcja na dane lub kompletna.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tej kolekcji znajdą dopasowanie do Twoich krewnych. Wtedy będziesz mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa.

Życzymy wspaniałych odkryć!