MyHeritage dodaje dwie kolekcje zasobów historycznych z Austrii i Europy Wschodniej

MyHeritage dodaje dwie kolekcje zasobów historycznych z Austrii i Europy Wschodniej

Z przyjemnością informujemy o dodaniu 10,7 milionów austriackich, rzymskokatolickich rekordów kościelnych w dwóch nowych kolekcjach, których nie można znaleźć na innych komercyjnych stronach internetowych. Pierwsza z nich to indeks zasobów z różnych społeczności w Austro-Węgrzech, jak również w Europie Wschodniej, obejmujący dzisiejszą Austrię, Węgry, Czechy, Polskę i Niemcy. Drugi koncentruje się na Wiedniu, stolicy Austrii, i niektórych okolicznych obszarach. Zbiory te zawierają ważne dokumenty – chrzty, małżeństwa i pochówki – obejmujące okres 4 stuleci, od XVI do XX wieku. Zbiory te są nieocenione dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o swoim dziedzictwie z Austrii i Europy Wschodniej.

Obszary objęte tą kolekcją były rządzone przez monarchię Habsburgów, która rozpoczęła się w 1273 roku, osiągnęła swój największy rozkwit pod rządami Karola V w połowie XV wieku, a następnie podzieliła się na dwa regiony: zachodnioeuropejski i środkowo-wschodnioeuropejski, obejmujący Austrię, Węgry, Czechy i okolice. Akta w tej kolekcji pochodzą z kościołów w środkowo-wschodniej części Europy, gdzie dominującą religią był rzymski katolicyzm.

Poniżej znajduje się więcej szczegółów na temat każdej z kolekcji:

Austro-Węgry, Indeksy rzymskokatolickie, 1612-1966 

6,8 mln zasobów (rekordów) w tej kolekcji składa się z chrztu, małżeństwa i pochówku dla społeczności rzymskokatolickiej w Europie Wschodniej. Rekordy chrztu zawierają imię dziecka, datę chrztu i miejsce. Rekordy małżeńskie zawierają imię i nazwisko pary młodej, imiona rodziców panny młodej, imiona rodziców pana młodego, datę ślubu i lokalizację. Rekordy pochówku zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę pochówku i lokalizację.

Zbiór ten obejmuje dokumenty z terenów dzisiejszej Austrii (w tym historyczne tereny Dolnej Austrii, Górnej Austrii, Styrii, Tyrolu, Salzburga i Karyntii), Węgier, Czech (Czechy i Morawy), Polski i Niemiec. Zbiór ten nie obejmuje Wiednia.

Przeszukuj zbiory w kolekcji: Austro-Węgry, indeksy rzymskokatolickie, 1612-1966 

Austria, Wiedeński Indeks Akt Kościoła Katolickiego, 1585-1918

Ta kolekcja 3,8 mln zasobów zawiera indeks rzymskokatolickich chrztów, małżeństw i pochówków z miasta Wiedeń, w Austrii i niektórych okolicznych obszarów. Rekordy zawierają pełne imię i nazwisko osoby, datę i miejsce wydarzenia (chrzest, małżeństwo lub pochówek), wszelkie komentarze i różne wskaźniki dotyczące rekordów, takie jak numer księgi i strony. Miejsce zdarzenia zawiera zazwyczaj nazwę parafii oraz dzielnicę Wiednia.

Wiedeń jest podzielony na dzielnice (Bezirk), a każda z nich ma swoją nazwę i numer. Akta chrztu obejmują parafie z następujących dzielnic: 1-10, 12-13, 15-16, oraz 18-21; akta małżeństw obejmują parafie ze wszystkich dzielnic Wiednia z wyjątkiem dzielnicy 20; natomiast akta pochówków obejmują parafie z dzielnic 1-3, 9-10, oraz 21. Niektóre z aktów małżeństwa odnoszą się do obszarów poza Wiedniem w Dolnej Austrii, Górnej Austrii lub obszarów wojskowych.

Przeszukuj zbiory w kolekcji: Austria, Wiedeński Indeks Akt Kościoła Katolickiego, 1585-1918

Przykładowy zapis

Zapis pochówku światowej sławy kompozytora Wolfganga Amadeusa Mozarta można znaleźć w kolekcji Austria, Austria, Wiedeń Indeks rekordów Kościoła katolickiego, 1585-1918. Rekord zawiera datę pochówku, wiek w chwili śmierci, 36 lat i miejsce pochówku, Sankt Stephan, w Wiedniu.

Zapis z pochówku Wolfganga Amadeusza Mozarta

Zapis z pochówku Wolfganga Amadeusza Mozarta

Podsumowanie

Te dwie nowe kolekcje są ważnym zasobem dla każdej osoby, która poszukuje więcej informacji o swoich przodkach z Austrii i Europy Wschodniej.

Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub subskrypcji kompletnej. Jeśli posiadasz już drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli któreś z tych zapisów pasują do Twoich odkryć.