MyHeritage dodaje miliony ekskluzywnych aktów małżeństw z Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech

MyHeritage dodaje miliony ekskluzywnych aktów małżeństw z Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech

Informujemy o dodaniu ekskluzywnej kolekcji aktów małżeństw z Nadrenii Północnej-Westfalii z lat 1874-1899. Kolekcja ta została udostępniona przez Landesarchiv NRW i obejmuje informacje o prawie 4 milionach osób. Kolekcja zawiera doskonałe zeskanowane obrazy oryginalnych zapisów.

Przeszukaj Zbiór: Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia – związki małżeńskie w Münster, Detmold i Arnsberg, 1874-1899

MyHeritage to pierwsza firma, która w pełni zindeksowała te obrazy. Jako rezultat udostępniamy bardziej dostępne i łatwiejsze do przeszukiwania informacje niż kiedykolwiek wcześniej. Niniejsza kolekcja jest ważnym zasobem dla każdego, kto pragnie zbadać swoje korzenie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Obecnie kolekcja zawiera akty małżeństwa wyłącznie z okręgów Münster, Detmold i Arnsberg. Mamy nadzieję wkrótce rozszerzyć naszą kolekcję o akty z Kolonii i Düsseldorfu.

Rejestry cywilne są doskonałym źródłem informacji genealogicznych. Prowadzone są przez urzędy stanu cywilnego, obejmują 98% populacji i są obowiązkowe we wszystkich niemieckich krajach związkowych od 1876 roku.

Akty małżeństwa są cennymi dokumentami wydawanymi przy zawieraniu małżeństwa i stanowią oficjalny dowód jego istnienia. Sporządzony akt małżeństwa zazwyczaj zawiera informacje o małżonkach, takie jak imiona i nazwiska, daty i miejsca urodzenia, zawody i adresy. Ponadto zawiera on datę i miejsce ceremonii ślubnej, a także nazwiska i podpisy świadków. Zaświadczenie jest wydawane przez urząd stanu cywilnego, w którym małżeństwo zostało zarejestrowane. Aby małżeństwo było prawnie ważne, w Niemczech wymagane jest zawarcie małżeństwa cywilnego.

Akty małżeństwa stanowią cenne dowody w badaniach rodzinnych, pokazując powiązania między różnymi liniami rodzinnymi i przodkami. Pomagają genealogom dokumentować relacje rodzinne i badać historię rodziny.

Przykłady

W tejże kolekcji udało nam się znaleźć akt małżeństwa Carla Miele’a. W 1899 roku był on współzałożycielem firmy Miele & Cie, która w późniejszym czasie zmieniła nazwę na Miele, będącą znanym niemieckim producentem wysokiej jakości urządzeń gospodarstwa domowego.
Historical record found for Carl Christof Miele and Maria Catharina (born Zuwickern)
Firma Miele zasłynęła z innowacyjności w zakresie rozwoju produktów, wprowadzania nowych technologii i skutecznego wprowadzania produktów na rynek poprzez efektywną reklamę. Jednym z godnych uwagi osiągnięć było opracowanie pierwszej elektrycznej zmywarki do naczyń w Europie w 1929 roku.

21 kwietnia 1896 r. w Herzebrock-Clarholz w Niemczech Carl Christof Miele poślubił Marię Catharinę ( z domu Zuwickern). Świadkami ślubu byli Bernard Hagemeier i Johannes Menne.
Marriage certificate for Carl Christof Miele and Maria Catharina (born Zuwickern)
W prawym górnym rogu aktu małżeństwa znajduje się odręczna notatka głównego urzędnika sprawiedliwości, która dostarcza nam jeszcze więcej informacji. Ta notatka zawiera dodatkowe szczegóły dotyczące śmierci Marii Miele, w tym datę i lokalizację jej aktu zgonu.

Podsumowanie

Wierzymy, że ta cenna kolekcja pomoże Ci dokonać nowych odkryć w historii Twojej rodziny. Przeglądanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. W celu przeglądania rekordów lub zapisywania rekordów do drzewa genealogicznego, wymagane jest posiadanie subskrypcji na dane lub kompletnej.

Użytkownicy posiadający drzewo genealogiczne na MyHeritage otrzymają automatyczne powiadomienie, jeżeli rekord z tej kolekcji będzie pasował do informacji o ich krewnych. Wówczas możesz przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Życzymy wspaniałych odkryć!