MyHeritage dodaje miliony wyjątkowych rekordów historycznych z Pernambuco, Brazylii

MyHeritage dodaje miliony wyjątkowych rekordów historycznych z Pernambuco, Brazylii

Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić publikację 9,7 miliona rekordów ze stanu Pernambuco, w Brazylii z 3 kolekcji rekordów: Pernambuco Narodziny, 1800-1920, Pernambuco Małżeństwa, 1800-1960 i Pernambuco Zgony, 1820-2017. Pernambuco Narodziny i Pernambuco Małżeństwa są nowymi kolekcjami dla MyHeritage. Pernambuco Zgony został po raz pierwszy opublikowany w zeszłym roku i jest teraz zaktualizowany o miliony nowych rekordów. Kolekcje te są na wyłączność dla MyHeritage i każda z nich zawiera piękne zeskanowane obrazy oryginalnych rekordów wraz ze szczegółowym indeksem. Jeśli Twoi przodkowie lub krewni żyli w stanie Pernambuco, Brazylia w XIX i XX wieku, te kolekcje mogą zaoferować ekscytujące szczegóły na ich temat.

Stan Pernambuco stanowi skrawek lądu po wschodniej stronie Brazylii, a jego nadmorska stolica, Recife, jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych w kraju. Pernambuco jest przesiąknięte tradycją wielu kultur, które miały wpływ na ten region na przestrzeni lat. 

Pierwotnie zamieszkiwane przez rdzenne ludy posługujące się językiem Tupi-Guarani-, Pernambuco zostało skolonizowane przez Portugalczyków na początku XVI wieku w celu pozyskania cennego dla Pernambuco drewna brazylijskiego, które było wykorzystywane do produkcji europejskich barwników. W XVII wieku do Pernambuco przybyli Holendrzy i choć ich panowanie trwało tylko 24 lata, miało ono znaczący wpływ na kulturowy i etniczny skład Pernambuco. Uważa się, że wielu mieszkańców środkowego regionu, znanego jako region agreste, ma dziedzictwo holenderskie.

Kolekcje Pernambuco na MyHeritage zawierają migawki z historii Pernambuco w okresie prawdopodobnie najbardziej dramatycznych politycznych, ekonomicznych i społecznych transformacji. Rewolta Pernambuco w 1817 roku była jednym z pierwszych buntów w Brazylii, który rzucił wyzwanie portugalskiemu panowaniu. Po ogłoszeniu przez Brazylię niepodległości od Portugalii w 1822 roku, w latach trzydziestych XIX wieku w Pernambuco wybuchły dwa kolejne bunty skupione wokół wyzwań politycznych i gospodarczych. Do 1888 roku zniesiono niewolnictwo, a wraz z tym rozpoczął się rozpad wielowiekowej zależności gospodarczej Pernambuco od plantacji bawełny i cukru. Dzisiaj, nowe gałęzie przemysłu i turystyka pomogły przynieść Pernambuco nadzieję na lepsze życie.

Poniżej znajduje się więcej informacji na temat każdej z kolekcji.

Brazylia, Pernambuco Urodzenia i Chrzty, 1800-1920

W tej kolekcji znajduje się 4,9 miliona rekordów pochodzących z kościołów i archiwów miejskich stanu Pernambuco w Brazylii. Zawierają one oryginalne akty urodzenia i rejestry chrztów, jak również indeks aktów urodzenia. Zapisy obejmują lata 1800 do 1920 i zawierają imię dziecka, płeć, datę urodzenia, a często także inne ważne szczegóły, takie jak informacje o ojcu, matce i chrzcie. 

Zakres lat w tytule kolekcji reprezentuje lata objęte w większości rekordów. Jednakże, niektóre rekordy mogą pochodzić z wcześniejszych lub późniejszych lat.

Przeszukuj kolekcję Brazylia, Pernambuco Urodzenia i Chrzty, 1800-1920

Brazylia, Pernambuco, Spis ślubów, 1800-1960 

Te 1,9 miliona rekordów pochodzi z kościołów i archiwów miejskich z brazylijskiego stanu Pernambuco. Zawierają one oryginalne akty małżeństwa, jak również indeks aktów małżeństwa. Zapisy obejmują lata od 1800 do 1960 roku i zawierają nazwiska panny i pana młodego, ich datę i miejsce urodzenia, a często także nazwiska rodziców pary.

Zakres lat w tytule kolekcji reprezentuje lata objęte w większości rekordów. Jednakże, niektóre rekordy mogą pochodzić z wcześniejszych lub późniejszych lat.

Przeszukuj kolekcję Brazylia, Pernambuco Małżeństwa, 1800-1960

Brazylia, Pernambuco, Zgony, 1930-2017 (Aktualizacja)

W marcu 2020 roku dodaliśmy tę kolekcję do MyHeritage. W tym miesiącu wzbogaciliśmy ją o kolejne 2,8 mln rekordów, osiągając w tym samym liczbę 6 mln rekordów. Kolekcja obejmuje cmentarze, kościoły i archiwa miejskie ze stanu Pernambuco w Brazylii. Zawierają one oryginalne akty zgonu, jak również indeks aktów zgonu. Zapisy obejmują lata 1930 do 2017 i mogą zawierać imię i nazwisko zmarłego, płeć, datę śmierci, wiek w chwili śmierci, a często inne ważne szczegóły, takie jak informacje o zmarłym małżonku, ojcu, matce i dzieciach.

Zakres lat w tytule kolekcji reprezentuje lata objęte w większości rekordów. Niektóre zapisy mogą jednak pochodzić z lat wcześniejszych lub późniejszych.

Rekordy cmentarne pochodzą z następujących cmentarzy:

– Santo Amaro Cemetery

– Cemitério dos Ingleses

– Parque das Flores Cemetery

– Casa Amarela Cemetery

– Tejipió Cemetery

– Varzea Cemetery

Przeszukuj kolekcję Brazylia, Pernambuco Zgony, 1930-2017

Przykładowe rekordy

Kolekcja aktów urodzenia zawiera akt urodzenia brazylijskiego pisarza, Osmana Lins da Costa, znanego ze swoich powieści, opowiadań i sztuk teatralnych. Jego akt urodzenia zawiera jego datę urodzenia i datę chrztu, jak również pełne imiona ojca i matki.

Akt urodzenia Osmana Lins da Costa [Credit: MyHeritage Pernambuco Births and Baptisms, 1800-1920].

Akt urodzenia Osmana Lins da Costa [Credit: MyHeritage Pernambuco Births and Baptisms, 1800-1920].

Kolekcja małżeństw zawiera zapis Paulo Freire i jego małżeństwa z Elzą Marią Costa Oliveira. Paulo był pionierem w dziedzinie filozofii edukacji i przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju pedagogiki krytycznej poprzez swoją książkę „Pedagogika uciśnionych”, która pozostaje jedną z najbardziej popularnych książek w dziedzinie nauk społecznych. 

Akt małżeństwa zawiera daty urodzenia i miejsca zamieszkania Paulo i Elzy oraz imiona ich rodziców.

Akt małżeństwa zawiera daty urodzenia i miejsca zamieszkania Paulo i Elzy oraz imiona ich rodziców.

W kolekcji Zgonów znajduje się rekord słynnego artysty z Pernambuco, Vicente Murillo La Greca. Urodzony i wychowany w Recife, La Greca opuścił swoje rodzinne miasto w wieku 18 lat, aby studiować sztukę najpierw w Rio de Janeiro, a następnie w Rzymie, we Włoszech. W późniejszym okresie życia La Greca powrócił do Recife, aby pomóc w założeniu muzeum sztuki.

Akta zgonu La Greca zawierają datę jego śmierci, wiek w chwili śmierci i miejsce śmierci. Nasz indeks zawiera te szczegóły, a także przybliżoną datę urodzenia.

Akt zgonu Vicente Murillo La Greca [Credit:MyHeritage Pernambuco Deaths, 1930-2017].

Akt zgonu Vicente Murillo La Greca [Credit:MyHeritage Pernambuco Deaths, 1930-2017].

Podsumowanie

Kolekcje Pernambuco mogą zaoferować nowe informacje dla osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o swoich korzeniach w Brazylii. 

Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub subskrypcji kompletnej. Jeśli posiadasz już drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, w chwili kiedy wykryje podobieństwo z Twoimi krewnymi.

Życzymy wspaniałych odkryć!