MyHeritage dodało 200 milionów zapisów historycznych w czerwcu 2024 r.

MyHeritage dodało 200 milionów zapisów historycznych w czerwcu 2024 r.

W zeszłym miesiącu, tj. w czerwcu 2024 roku do naszej bazy dodaliśmy 200 milionów zapisów historycznych z 13 kolekcji. Nowo dodane rekordy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Norwegii. Obejmują one akty urodzenia, małżeństwa i rozwody, zgony i pochówki, spisy ludności, nekrologi, chrzty i małżeństwa parafialne, albumy więźniów, akta spraw imigracyjnych cudzoziemców i wiele innych. Niektóre z kolekcji zawierają również obrazy.

Przeszukaj te zapisy, aby odkryć braujące informacje w swojej historii rodziny! Oto więcej szczegółów na temat każdej z kolekcji dodanych w czerwcu:

Australijski indeks nekrologów z OldNews.com™

Ta kolekcja zawiera rekordy nekrologów wyodrębnione z gazet opublikowanych w Australii z OldNews.com. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce urodzenia, śmierci, pogrzebu i pochówku, wiek w chwili śmierci, krewnych zmarłego, datę i miejsce opublikowania nekrologu, nazwę gazety, w której opublikowano oryginalny nekrolog, oraz fragment tekstu z gazety wspominający o nekrologu.

Niektóre zapisy mogą również zawierać informacje, takie jak miejsce zamieszkania zmarłego, zawód i przyczyna śmierci.

Przeszukaj australijski indeks nekrologów z OldNews.com™.

Kanada, Nowa Szkocja, chrzty parafialne, 1748-1930

Niniejszy zbiór zawiera parafialne rejestry chrztów z Nowej Szkocji w Kanadzie z lat 1748-1930. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę urodzenia, datę i miejsce chrztu oraz imiona rodziców.

Kanada, Nowa Szkocja, chrzty parafialne, 1748-1930

Kanada, Nowa Szkocja – małżeństwa parafialne

Niniejszy zbiór zawiera parafialne rejestry małżeństw z Nowej Szkocji w Kanadzie z lat 1728-1989. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Przeszukaj małżeństwa parafialne w Kanadzie, w Nowej Szkocji

Norwegia, Spis Ludności Oslo, 1901

Ta kolekcja zawiera zapisy spisu powszechnego z 1901 roku z Oslo w Norwegii. Rekordy zazwyczaj zawierają imiona i nazwiska, lata i miejsca urodzenia, krewnych w gospodarstwie domowym oraz informacje o miejscu zamieszkania. Dodatkowe szczegóły można znaleźć na powiązanym obrazie każdego rekordu.

Przeszukaj Norwegia, spis ludności Oslo, 1901

Norwegia, Oslo Albumy więźniów, 1880-1923

Ta kolekcja zawiera akta więźniów z Oslo w Norwegii z lat 1880-1923. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko więźnia, datę i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz wizerunek więźnia.

Norwegia, albumy więźniów z Oslo, 1880-1923

Stany Zjednoczone, akta spraw imigracyjnych cudzoziemców

Kolekcja ta zawiera akta imigracyjne cudzoziemców w Stanach Zjednoczonych, udokumentowane od 1944 roku. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko imigranta, datę i kraj urodzenia, imiona rodziców oraz datę i port wjazdu. Ponadto niektóre rekordy zawierają datę naturalizacji.

Przeszukaj Stany Zjednoczone, akta spraw imigracyjnych cudzoziemców

Indeks nekrologów w Stanach Zjednoczonych z OldNews.com™

Ta kolekcja zawiera rekordy nekrologów wyodrębnione z gazet opublikowanych w Stanach Zjednoczonych z OldNews.com. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce urodzenia, śmierci, pogrzebu i pochówku, wiek w chwili śmierci, krewnych zmarłego, datę i miejsce publikacji nekrologu, nazwę gazety, w której opublikowano oryginalny nekrolog, oraz fragment tekstu z gazety wspominający o nekrologu.

Niektóre zapisy mogą również zawierać informacje, takie jak miejsce zamieszkania zmarłego, zawód i przyczyna śmierci.

Przeszukaj indeks nekrologów w Stanach Zjednoczonych z OldNews.com™

Idaho, USA, zgony i martwe urodzenia

Ta kolekcja zawiera rekordy zgonów i martwych urodzeń z Idaho w Stanach Zjednoczonych w latach 1906-1972. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce urodzenia, wiek w chwili śmierci, datę i miejsce śmierci, imiona rodziców i informacje o ich narodzinach oraz imię i nazwisko małżonka.

Przeszukaj Idaho, USA, zgony i martwe urodzenia

Małżeństwa z Maryland, USA

W tej kolekcji znajdziemy zapisy aktów małżeństw z Maryland, w USA począwszy od 1911 roku. W zapisach znajdziemy imiona i nazwiska pary młodej, miejce urodzenia, wiek, miejsce zamieszkania, oraz miejsce i datę zawarcia ślubu.

Przeszukaj Małżeństwa z Maryland, USA

Spis powszechny stanu Massachusetts z 1865 r., USA

W tej kolekcji znajdują się zapisy Spisu Powszechnego ze stanu Massachusetts w Stanach Zjednoczonych z roku 1865. Akta zazwyczaj zawierają imię i nazwisko danej osoby, miejsce urodzenia, wiek, krewnych zamieszkujących gospodarstwo domowe oraz informacje o miejscu zamieszkania.

Przeszukaj Spis powszechny stanu Massachusetts z 1865 r., USA

Nowy Jork, USA, pochówki na wyspie Hart

W tej kolekcji znajdują się zapisy pochówków osób pochowanych na wyspie Hart, w stanie Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych, począwszy od 1872 roku. Zapisy zwykle zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce śmierci, wiek w chwili śmierci oraz datę i miejsce pochówku.

Przeszukaj Nowy Jork, USA, pochówki na wyspie Hart

Karolina Północna, USA, narodziny w hrabstwie Johnston

W tej kolekcji znajdują się akta urodzeń z hrabstwa Johnston, w stanie Karolina Północna, w Stanach Zjednoczonych, począwszy od 1914 roku. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę urodzenia i imiona rodziców.

Przeszukaj Karolina Północna, USA, narodziny w hrabstwie Johnston

Rozwody w Waszyngtonie, USA

Kolekcja ta zawiera rekordy dotyczące rozwodów z Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych od roku 1969. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona męża i żony oraz datę i miejsce ich rozwodu.

Przeszukaj Rozwody w Waszyngtonie, USA

Przykłady

W ostatnio dodanej kolekcji małżeństw z Maryland, USA do MyHeritage, można znaleźć akt małżeństwa George’a H. Ruth Jr. i Helen Woodford.

George H. Ruth Jr, lepiej znany jako „Babe” Ruth, 17 października 1914 r. poślubił Helen Woodford w Ellicott City w hrabstwie Howard w stanie Maryland. Babe Ruth to ikoniczna postać w historii amerykańskiego sportu, był zawodowym baseballistą. Jego kariera w Major League Baseball trwała 22 sezony, od 1914 do 1935 roku. Znany jako „the Bambino” i „the Sultan of Swat”, Ruth zyskał początkowo sławę jako miotacz Boston Red Sox, a później osiągnął legendarny status jako rzucający pomocnik New York Yankees. Jest powszechnie uważany za jednego z największych bohaterów sportowych w kulturze amerykańskiej i jednego z największych graczy baseballowych wszechczasów.

Szczegółowe rejestry Departamentu Zdrowia Maryland dostarczają wielu informacji, w tym kraju i miasta zawarcia małżeństwa, imion i wieku panny młodej i pana młodego, ich miejsca zamieszkania, ich rasy, daty wydania licencji, daty i miejsca ceremonii oraz osoby, która przeprowadziła ceremonię, wraz z podpisem urzędnika sądowego.

Podsumowanie

Wierzymy, że te cenne kolekcje pomogą Ci dokonać nowych odkryć w Twoich badaniach nad historią rodziny. Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. W celu przeglądania rekordów lub zapisywania rekordów do drzewa genealogicznego, będziesz potrzebować subskrypcji kompletnej, Omni lub na dane.

Użytkownicy posiadający drzewo genealogiczne na MyHeritage zostaną automatycznie powiadomieni przez naszą technologię Record Matching, jeśli rekordy z tych kolekcji będą pasować do ich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Życzymy Ci wspaniałych odkryć!