Odbyj podróż w przeszłość z darmowymi zasobami imigracji i podróży na MyHeritage!

Odbyj podróż w przeszłość z darmowymi zasobami imigracji i podróży na MyHeritage!

Z latem w pełni, to doskonały czas, aby dowiedzieć się o ścieżkach, którymi „wędrowali” Twoi przodkowie. MyHeritage oferuje bezpłatny dostęp do wszystkich zasobów (rekordów) imigracyjnych i podróży w dniach 24-28 czerwca 2021 roku. Poprzez poznawanie szlaków, którymi podróżowali, imigrowali, będziesz mógł poznać ich historię jeszcze głębiej!

Migracje ludności odbywały się na przestrzeni dziejów, do ostatniego stulecia lub dwóch, podróżowanie było niebezpieczne i kosztowne, podejmowane tylko z absolutnej konieczności – by uciec przed wojną, głodem lub innymi niepokojami, albo by zarobić na życie. W XIX wieku, kiedy nowe technologie sprawiły, że podróżowanie stało się znacznie szybsze i bezpieczniejsze, wyższe klasy zaczęły podróżować w celach rekreacyjnych, a ludzie, którzy w przeciwnym razie spędziliby całe życie w tej samej wiosce, w której urodzili się ich dziadkowie, zaczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszego losu. Wielu z nas jest potomkami tych odważnych poszukiwaczy przygód.

Skąd pochodzili Twoi przodkowie? Dokąd wyruszyli? To dla Ciebie doskonała okazja, aby się tego dowiedzieć!

Kategoria Imigracja & Podróż na MyHeritage obejmuje 57 kolekcji z 181 280 020 zasobami historycznymi z całego świata. Obejmują one zasoby przyjazdu pasażerów, rekordy naturalizacji, przekroczenia granicy, rekordy emigracyjne, paszporty i rekordy transportu skazańców.

Zasoby te są bardzo cenne dla genealogów, ponieważ odkrycie szczegółów na temat tego, skąd dokładnie pochodzili ich przodkowie może pomóc zrozumieć, gdzie szukać dodatkowych zapisów na temat ich dzieciństwa i ich rodzin w starym kraju. W dokumentach z tej kolekcji można znaleźć szczegóły dotyczące podróży, takie jak nazwa statku, na którym płynęli i miasto, z którego wypłynęli, oprócz szczegółów osobistych – takich jak nazwiska i zawody samych podróżników i członków ich rodzin.

Normalnie, większość z tych zasobów jest bezpłatna do przeszukiwania, ale może być w pełni dostępna tylko dla użytkowników MyHeritage z planem na dane lub planem kompletnym. Od dziś do 28 czerwca, każdy będzie mógł uzyskać do nich dostęp całkowicie za darmo.

Czy jesteś gotowy, aby odkryć dokąd migrowali i podróżowali Twoi przodkowie? Kliknij tutaj, aby rozpocząć wyszukiwanie zasobów Imigracji i Podróży na MyHeritage!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • J

    Jan

    28 czerwca, 2021

    Odbądź podróż do SJP.