Rekordy historyczne dodane w drugiej połowie lipca 2023 r.

Rekordy historyczne dodane w drugiej połowie lipca 2023 r.

W drugiej połowie lipca 2023 r. dodaliśmy 3,8 mln rekordów z 8 kolekcji zapisów historycznych. Kolekcje pochodzą z Finlandii i kilku stanów USA i zawierają zapisy dotyczące małżeństw, zgonów i szkół. Jeśli przeoczyłeś nasz wpis, koniecznie sprawdź nasze aktualizacje z pierwszej połowy lipca 2023 roku. Łącznie w lipcu 2023 roku dodaliśmy blisko 15 milionów zapisów historycznych.

Oto najważniejsze informacje na temat kolekcji:

KolekcjaOpis Liczba rekordówLink do kolekcji


Finlandia, Karelia, Zgony i pochówki
Indeks zapisów zgonów i pochówków z regionu Karelia w Finlandii w latach 1686-1961.1,583,818 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Indiana, studenci Central Normal CollegeIndeks studentów z Central Normal College w stanie Indiana w Stanach Zjednoczonych w latach 1877-1935.70,499 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Maine, Nekrologi i zawiadomienia o zgonachIndeks zapisów nekrologów i zawiadomień o zgonach z Maine w Stanach Zjednoczonych.366,122 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Zgony w Massachusetts, USA, Suffolk, BostonIndeks rejestrów zgonów z Bostonu, Suffolk, Massachusetts, Stany Zjednoczone od roku 1956.701,062 rekordów
Przeszukaj kolekcję teraz
Michigan, hrabstwo Saginaw PochówkiIndeks rekordów pochówku z hrabstwa Saginaw, Michigan, Stany Zjednoczone od roku 1850.84,893 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Zgony w OhioIndeks zapisów zgonów z Ohio w Stanach Zjednoczonych w latach 1904-1908, 1913-1944 i 1954-1970.700,300 dodanych rekordów z 3,700,441 rekordów w całościPrzeszukaj kolekcję teraz
Oklahoma, hrabstwo Tulsa - ogłoszenia o zgonachIndeks aktów zgonu z hrabstwa Tulsa w stanie Oklahoma w Stanach Zjednoczonych od roku 1961.120,789 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz
Pensylwania, małżeństwa w hrabstwie DelawareIndeks aktów małżeństwa z hrabstwa Delaware, Pensylwania, Stany Zjednoczone, w latach 1885-1951.271,397 rekordówPrzeszukaj kolekcję teraz

Finlandia, Karelia, Zgony i pochówki

Ta kolekcja zawiera zapisy zgonów i pochówków z regionu Karelia w Finlandii w latach 1686-1961. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, datę śmierci, datę pochówku i imię ojca zmarłego. Zapisy mogą również zawierać nazwiska dodatkowych krewnych.

Karelia to obszar w Europie Północnej o historycznym znaczeniu dla Rosji (w tym w czasach sowieckich), Finlandii i Szwecji. Obecnie jest podzielona między Finlandię i Rosję. Republika Karelii jest podmiotem federalnym Rosji utworzonym w 1991 r. z Karelskiej ASRR. Przesmyk Karelski należy do obwodu leningradzkiego. Strona fińska składa się z części regionów Karelii Południowej, Karelii Północnej i Kymenlaakso.

Przeszukaj Finlandię, Karelię Zgony i pochówki

Indiana, USA, studenci Central Normal College

Ta kolekcja zawiera rekordy studentów z Central Normal College of Indiana w Stanach Zjednoczonych w latach 1877-1935. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko studenta, miejsce zamieszkania i rok ukończenia studiów.

Central Normal College początkowo znajdował się w Ladoga w stanie Indiana, ale w 1878 roku przeniósł się do Danville w stanie Indiana, pozostając pod tą nazwą do 1946 roku. W 1947 roku przeszedł reorganizację i stał się znany jako Canterbury College, który przetrwał do 1951 roku, kiedy to zaprzestał działalności.

Przeszukaj Indiana, Central Normal College, Studenci

Maine, Nekrologi i zawiadomienia o zgonach

Ta kolekcja zawiera zapisy nekrologów i zawiadomień o śmierci z Maine w Stanach Zjednoczonych. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę publikacji nekrologu i nazwę gazety, w której opublikowano oryginalny nekrolog.

Przeszukaj Maine, Nekrologi i zawiadomienia o zgonach

Zgony w Massachusetts, USA, Suffolk, Boston

Ta kolekcja zawiera rekordy zgonów z Bostonu, Suffolk, Massachusetts, Stany Zjednoczone, począwszy od 1956 roku. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę urodzenia, datę śmierci i wiek w chwili śmierci.

Większość nekrologów znalezionych w tej kolekcji pochodzi z następujących gazet: Daily Southtown, Oak Lawn Independent, Oak Lawn Star, Southtown Economist, SouthtownStar, Oak Lawn Reporter i Southwest News Herald.

Przeszukaj Zgony w Massachusetts, Suffolk, Boston

Michigan, USA, hrabstwo Saginaw, Pochówki

Ta kolekcja zawiera rekordy pochówku z hrabstwa Saginaw, Michigan, Stany Zjednoczone od 1850 roku. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce urodzenia, datę i miejsce śmierci i pochówku, wiek w chwili śmierci oraz informacje o lokalizacji grobu na cmentarzu.

Przeszukaj pochówki w Michigan, hrabstwo Saginaw

Ohio, USA, Zgony

Ta kolekcja zawiera rekordy zgonów z Ohio w Stanach Zjednoczonych w latach 1904-1908, 1913-1944 i 1954-1970. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce zgonu oraz numer certyfikatu.

Akty zgonu stanowią jedno z kluczowych źródeł informacji o rodzinie, zwykle wydawane w ciągu kilku dni od śmierci i zawierające wiele szczegółów na temat życia danej osoby.

Przeszukaj Ohio, USA, Zgony

Oklahoma, USA, hrabstwo Tulsa – ogłoszenia o zgonach

Ta kolekcja zawiera rekordy zawiadomień o śmierci z hrabstwa Tulsa, Oklahoma, Stany Zjednoczone, począwszy od roku 1961. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę publikacji i nazwę gazety, w której opublikowano oryginalne zawiadomienie o śmierci.

Ogłoszenia o zgonach znajdujące się w tej kolekcji pochodzą z następujących gazet: Tulsa World, Tulsa Tribune

Przeszukaj Oklahoma, Hrabstwo Tulsa Powiadomienia o śmierci

Pensylwania, USA, małżeństwa w hrabstwie Delaware

Ta kolekcja zawiera akta małżeństw z hrabstwa Delaware, Pensylwania, Stany Zjednoczone, z lat 1885-1951. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej oraz datę ślubu.

Search Pensylwania, małżeństwa w hrabstwie Delaware

Przykłady

Rekord znanego baseballisty Rogera Philipa Bresnahana pojawia się w kolekcji Ohio, Zgony. Rekord zawiera datę śmierci Rogera, 4 grudnia 1944 r. i miejsce jego śmierci, Lucas, Ohio, a także numer certyfikatu.

Death Record Roger Philip Bresnahan [Credit: MyHeritage Ohio Deaths]

Akt zgonu Roger Philip Bresnahan [Źródło: MyHeritage Ohio Deaths]

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te cenne kolekcje pomogą Ci dokonać nowych odkryć w Twoich badaniach nad historią rodziny. Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby wyświetlić rekordy lub zapisać rekordy w swoim drzewie genealogicznym, będziesz potrzebować subskrypcji na dane lub kompletnej.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching automatycznie powiadomi Cię, jeśli rekordy z tych kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Ciesz się nowymi kolekcjami zapisów historycznych!