Rekordy historyczne dodane w Maju 2020

Rekordy historyczne dodane w Maju 2020

W maju 2020 dodaliśmy pięć nowych kolekcji do MyHeritage: trzy ekskluzywne kolekcje z Grecji, ekskluzywny indeks zgonów z Niemiec, oraz indeks pogrzebowy z Nowej Zelandii. Wspólnie kolekcje te zawierają 7.5 miliona rekordów; co wspólnie daje 12.45 miliarda rekordów na MyHeritage.

Oto więcej szczegółów na temat kolekcji:

Kolekcja OpisIlość rekordówEkskluzywne dla MyHeritageLink
Grecja, listy wyborcze 1863-1924Indeks mężczyzn, którzy mieli prawo do głosowania w całej Grecji w latach 1863-1924.1 006 594 rekordyTAKSzukaj
Grecja, Akty Stanu Cywilnego Korfu, 1841-1932Akt urodzenia, ślubu i zgonu z wyspy Korfu, Grecja, od 1841 do 1932 roku. 646.807 rekordówTAKSzukaj
Kolekcja Małżeństw Spartańskich, 1835-1935Indeks małżeństw w Sparcie, Grecja, od 1835 do 1935 roku.179 411 rekordówTAKSzukaj
Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks zgonów, 1874-1938Indeks akt zgonów z kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia w latach 1874-1938.2 450 551 rekordówTAKSzukaj
Nowa Zelandia, Akta pogrzebowe, 1840-2008Spis akt pogrzebanych z całej Nowej Zelandii z lat 1840-2008.3 239 136 rekordówNIESzukaj

Kolekcje rekordów greckich

Trzy, ekskluzywne kolekcje greckich rekordów historycznych dodanych w miesiącu maj to: Grecja, Listy wyborcze (1863-1824), Grecja, Akta Stanu Cywilnego Korfu (1841-1932), i Małżeństwa spartańskie (1835-1935). Rekordy w tych kolekcjach są bogate w szczegóły i zawierają skany oryginalnych dokumentów. Po raz pierwszy i ekskluzywnie dla MyHeritage, indeksy te mogą być wyszukiwane zarówno w języku greckim, jak i angielskim, sprawiając że ich wyszukiwanie jest łatwe dla osób o greckich korzeniach, nie mówiących w tym języku. Wspólnie jest to 1.8 miliona rekordów historycznych; bezcennych informacji dla osób wyszukujących greckich korzenii.  Przesyłamy ogromne podziękowania Carol Petranek i Gregowi Kantosowi za ich bezcenny wkład w publikację tychże kolekcji.

Grecja, Listy wyborców 1863–1924

Ta kolekcja zawiera 1 milion rekordów i indeksów męskich, w wieku 21 lat i powyżej, którzy mieli prawo głosowania w Grecji. Lista zawiera imię i nazwisko, nazwisko, nazwisko ojca, wiek i zawód wyborcy i jest uporządkowana według prowincji, gminy i miasta lub wsi. Każdy zapis zawiera imię i nazwisko osoby w języku greckim, jak również w języku angielskim. Wiele z indeksowanych w zbiorze zawodów zostało przetłumaczonych z greckiego na angielski. Rozszerzyliśmy również wiele nadanych nazwisk, które często są skracane w oryginalnych zapisach.  Ta nowa kolekcja jest najbardziej obszernym Spisem greckich list wyborczych, obecnie dostępnych.

Od lewej, premier Grecji i marszałek polowy Alexandros Papagos, z Rene Coty, nowo wybranym prezydentem Francji, styczeń 1954 r. [National Archives and Records Administration].

Od lewej, premier Grecji i marszałek polowy Alexandros Papagos, z Rene Coty, nowo wybranym prezydentem Francji, styczeń 1954 r. [National Archives and Records Administration].

W tej kolekcji można znaleźć rejestrację wyborcy Alexandros’a Papagos’a, byłego wojskowego generała i premiera Grecji. Urodził się w 1883 w wybitnej wojskowej rodzinie, Alexandros wkrótce podążał za śladami swojego Ojca. Dołączył do greckiego wojska w 1906, i walczył w Wojnie Bałkańskiej, w II Wojnie Światowej, i greckiej Wojnie cywilnej, doprowadzając rządową armię grecką do zwycięstwa. W 1951, opuścił służbę wojskową i założył nową partię polityczną, nazwaną „The Greek Rally”. W wyborach ogólnych w 1952, jego partia otrzymała wystarczającą ilość miejsc w Parlamencie, dzięki czemu mógł uformować koalicję i zostać premierem Grecji. W rekordzie głosowania z 1924 roku, widzimy jego pełne imię i nazwisko; jego wiek w czasie rejestracji, 40, jego miejsce zameldowania to Ateny; imię Ojca, Leonardo, i zawód, oficer wojskowy.

Wpis na listę wyborców Alexandrosa Papagosa [Kredyt: MyHeritage Grecja, listy wyborcze 1863-1924]

Wpis na listę wyborców Alexandrosa Papagosa [Kredyt: MyHeritage Grecja, listy wyborcze 1863-1924]

Przeszukaj kolekcję Grecja, Listy wyborcze, 1863-1924

Grecja, Akta Stanu Cywilnego Korfu, 1841-1932

Ta ekskluzywna kolekcja zawiera zeskanowane obrazy oryginalnych dokumentów, i składa się z aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu z Korfu i dokumentuje wydarzenia życiowe wszystkich mieszkańców wyspy bez względu na ich pochodzenie etniczne lub wyznanie.

Akta urodzenia z tego zbioru mogą zawierać imię i nazwisko dziecka, datę i miejsce urodzenia, imię i wiek obojga rodziców oraz imiona i nazwiska dziadków dziecka. Akta małżeństwa z tego zbioru mogą zawierać imię i nazwisko, datę ślubu, wiek, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz imiona i nazwiska ojców pary młodej.

Akta zgonu zawierają nazwisko zmarłego, datę zgonu, wiek w chwili zgonu, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania i nazwiska rodziców.

Zbiór ten zawiera akta urodzenia dzieci z Savvas i Rosa Israel z Korfu. Savvas był żydowskim krawcem, który w czasie II wojny światowej znalazł schronienie u 3 swoich córek i młodego krewnego wśród chrześcijańskiej społeczności Erikoussa.

Savvas z żoną Rosą i dziećmi

Savvas z żoną Rosą i dziećmi

Akt urodzenia ich córki Wiktorii, widziany tutaj, wymienia jej imię i nazwisko; datę urodzenia – 27 października 1921 r.; oraz imiona ojca i matki – Savvatos i Roza Israel, a także lata ich urodzenia – odpowiednio 1876 i 1886. Dziadkowie Wiktorii są również wymienieni: jej dziadek od strony Ojca, Salomon, i dziadek od strony Mamy, Zacharias.

Akt urodzenia Victoria Israel [MyHeritage Corfu Vital Records, 1841-1932]

Akt urodzenia Victoria Israel [MyHeritage Corfu Vital Records, 1841-1932]

W ramach inicjatywy pro bono z 2015 roku, nasz Założyciel i Dyrektor Generalny Gilad Japhet odnalazł potomków Savvasa i połączył ich z potomkami rodzin Erikousan, które uratowały Savvasa i jego rodzinę. Kulminacją niezwykłej historii „Tajemnicy Erikoussy” było otrzymanie przez społeczność Erikoussy nagrody „Dom Światła” od Fundacji Raoula Wallenberga.

Przeszukaj kolekcję Grecja, Akta Stanu Cywilnego Korfu, 1841-1932

Małżeństwa w Sparcie, 1835-1935

Kolekcja ta zawiera zdjęcia z licencją małżeńską pary oraz ich wpis do rejestru małżeńskiego. Zapisy w tym zbiorze wymieniają pełne imiona panny młodej, datę ślubu, nazwiska ich ojców, miejsce urodzenia panny młodej i pana młodego, a od czasu do czasu nazwiska świadków małżeństwa. Zdjęcia w tej kolekcji zostały sfotografowane, zdigitalizowane i zindeksowane przez MyHeritage z oryginalnych dokumentów papierowych, we współpracy z Metropolią Monemvasia i Sparta.

Zbiór zawiera akt małżeństwa rodziców znanego greckiego poety, Nikiforosa Vrettakosa. Urodził się we wsi Krokees, w pobliżu Sparty, jego rodzina pochodziła z półwyspu Mani, obszaru należącego do potomków starożytnych Spartan.

W dokumencie małżeństwa rodziców Nikiforosa można znaleźć datę ich ślubu, 2 listopada 1909 roku, oraz nazwę kościoła, w którym się pobrali, Agios Nikolaos. Zapis zawiera także nazwisko ojca Nikiforosa, Konstantinosa Vretakosa, miejsce urodzenia ojca Koulountzi, oraz nazwisko dziadka od strony Ojca, Nikiforosa, Vretakosa. Wymienione są również pełne imię matki Nikiforosa, Eygeneia Panteleaki, jej miejsce urodzenia, Levetsova, oraz pełne imię i nazwisko jej ojca, Michail’a Panteleaki.

Zapis małżeństwa Konstantinosa Vretakosa i Eygeneia Panteleaki [MyHeritage Sparta Marriages Collection, 1835-1935]

Zapis małżeństwa Konstantinosa Vretakosa i Eygeneia Panteleaki [MyHeritage Sparta Marriages Collection, 1835-1935]

Przeszukaj kolekcję małżeństw w Sparcie, 1835-1935

Dowiedz się więcej o greckich kolekcjach i zobacz więcej przykładów w naszym wpisie na blogu, MyHeritage dodaje trzy historyczne kolekcje rekordów z Grecji.

Przeszukaj wszystkie trzy greckie kolekcje na MyHeritage

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks Zgonów 1874-1938

Ta ekskluzywna kolekcja 2,4 miliona rekordów pochodzi z landu Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy, od 1874 do 1938 roku. Kolekcja zawiera piękne, zeskanowane obrazy, które zostały w pełni zaindeksowane przez MyHeritage po raz pierwszy, dzięki czemu informacje są bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej. Zapisy mogą zawierać imiona i nazwiska osoby, datę i miejsce urodzenia i śmierci, wiek w chwili śmierci, miejsce zamieszkania, nazwisko współmałżonka i nazwiska rodziców.

Miliony kolejnych rekordów będą indeksowane i dodawane do tego zbioru w przyszłości, w serii planowanych aktualizacji z Landesarchiv NRW Departament Ostwestfalen-Lippe.

W tym zbiorze znajduje się akta śmierci córki niemieckiego matematyka Ernsta Kummera, Helene Kummer Cauer. W poniższym zapisie można znaleźć kluczowe szczegóły dotyczące jej życia. Jej nadane nazwisko i nazwisko panieńskie: Helene Kummer; jej miejsce urodzenia: Breslau, Polska; oraz jej ostatnie miejsce zamieszkania, Münster, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy. Płeć, data śmierci: 30 marca 1920 r., wiek w chwili śmierci: 65 lat, nazwiska ojca i matki: Ernst Eduard i Berta Kummer oraz nazwisko męża: Paul Cauer.

Rekord śmierci Helene Kummer Cauer [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1874-1938]

Rekord śmierci Helene Kummer Cauer [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1874-1938]

Dowiedz się więcej o kolekcji i zobacz więcej przykładowych rekordów w naszym ostatnim wpisie na blogu, MyHeritage dodaje eksluzywne rekordy: Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks Zgonów 1874-1938.

Przeszukuj kolekcję Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks Zgonów 1874-1938.

Nowa Zelandia, Indeks pogrzebów, 1840-2008

Ten zbiór 3,2 miliona rekordów jest indeksem rekordów pochówku z całej Nowej Zelandii. Rejestry mogą zawierać imię i nazwisko osoby zmarłej, wiek w chwili śmierci oraz rok i miejsce pochówku. Mogą również pojawić się informacje o pochodzeniu zapisów.

Zbiór ten obejmuje akta pogrzebowe 15-tego premiera Nowej Zelandii, Richarda Seddona.

Richard John Seddon, około 1905 roku [Kredyt: Biblioteka Alexandra Turnbulla]

Richard John Seddon, około 1905 roku [Kredyt: Biblioteka Alexandra Turnbulla]

W ciągu 13 lat swojego urzędowania Seddon ustanowił emerytury dla osób starszych, zaanektował Wyspy Cooka, przyczynił się do tego, że Nowa Zelandia, stała się pierwszym krajem, który przyznał kobietom prawo wyborcze w 1893 roku. W poniższym zapisie można znaleźć jego pełne imię i nazwisko, miejsce pochówku i datę śmierci, jak również źródło tych informacji.

Rekord pogrzebowy Richarda Johna Seddona [Kredyt: MyHeritage New Zealand, Index of Burials, 1840-2008]

Rekord pogrzebowy Richarda Johna Seddona [Kredyt: MyHeritage New Zealand, Index of Burials, 1840-2008]

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te cenne kolekcje oferują nowe możliwości dla badań nad historią rodziny. Wyszukiwanie tych kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać je w swoim drzewie genealogicznym, będziesz potrzebował subskrypcji Danych lub Kompletnej subskrypcji.
Jeśli masz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tych kolekcji pasują do Twoich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa.
Ciesz się nowymi kolekcjami!