Rozpocznij badania ze Spisem Powszechnym USA z 1950 r. z pomocą Census Helper™

Rozpocznij badania ze Spisem Powszechnym USA z 1950 r. z pomocą Census Helper™

Mamy przyjemność przedstawić Census Helper™,użyteczne i bezpłatne narzędzie, które skanuje Twoje drzewo genealogiczne, a następnie tworzy listę Twoich krewnych, którzy z dużym prawdopodobieństwem mogą być odnalezieni w spisie powszechnym USA z 1950 roku. To narzędzie jest dostępne od zaraz dla wszystkich użytkowników MyHeritage. Jeśli jeszcze nie korzystasz z MyHeritage, teraz jest idealny czas, aby się zarejestrować i przenieść swoje drzewo (poprzez import GEDCOM) i skorzystać z tego przydatnego narzędzia, które zaoszczędzi Twój czas i ukierunkuje Twoje badania.

Skorzystaj z Census Helper™ już teraz bezpłatnie

Publikacja Spisu Powszechnego z 1950 r. zbliża się wielkimi krokami i wielu genealogów czeka na nią z wielką niecierpliwością. Federalne spisy powszechne w USA są publikowane raz na dekadę, a te dane ujawnią wiele nowych informacji o krewnych mieszkających na ziemi amerykańskiej (i niektórych obywatelach amerykańskich służących za granicą) po zakończeniu II wojny światowej. Rekordy spisu powszechnego USA z 1950 r. zostaną opublikowane już niebawem przez MyHeritage i będą całkowicie bezpłatne. Proces indeksowania rozpocznie się tak szybko, jak tylko pojawią się obrazy spisu powszechnego, począwszy od 1 kwietnia 2022 roku.

W międzyczasie zalecamy przygotowanie się do wydania spisu poprzez stworzenie listy za pomocą aplikacji Census Helper™, na której można ukierunkować swoje poszukiwania. Wyposażeni w tę listę, będziecie dokładnie wiedzieli, których członków rodziny będziecie mogli odnaleźć w nowo opublikowanych rekordach spisu powszechnego z 1950 roku. Obok każdego krewnego Census Helper™ udostępnia wygodny przycisk, dzięki któremu można za jednym kliknięciem wyszukać daną osobę w spisie powszechnym. Nazwiska osób, które już zostały przebadane, zostaną wskazane, podobnie jak nazwiska, dla których w spisie znaleziono automatyczne Record Matches. Dzięki temu narzędzie Census Helper™ jest wszechstronnym narzędziem badawczym, które pozwala na wyciśnięcie ze spisu każdej cennej informacji, nic przy tym nie tracąc.

Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Jak to działa?

Kiedy po raz pierwszy uzyskujesz dostęp do Census Helper™, skanuje on Twoje drzewo genealogiczne na MyHeritage w celu zidentyfikowania wszystkich osób, które najprawdopodobniej znajdują się w Spisie Powszechnym USA 1950. Następnie zapisuje wyniki, aby umożliwić Ci bardzo szybki dostęp do nich w dowolnym momencie później. Lista wyników może być łatwo wyeksportowana do użytku poza MyHeritage.

Celem Census Helper™ jest znalezienie osób w Twoim drzewie genealogicznym, które żyły w kwietniu 1950 r. i mieszkały w USA. Ponieważ spis powszechny w 1950 r. był ogólnokrajowym badaniem, prawie każdy mieszkaniec USA w tym czasie został spisany. Oznacza to, że w spisie powszechnym z 1950 r. można znaleźć cenne informacje o tych osobach.

Aby znaleźć odpowiednich krewnych, program Census Helper™ wyklucza osoby, które nie zostały uwzględnione w spisie: albo urodziły się po kwietniu 1950 r., albo zmarły przed tym miesiącem. Jeśli w drzewie genealogicznym brakuje dat dla danej osoby, można je wywnioskować na podstawie innych krewnych. Na przykład osoba bez daty, która urodziła dziecko w 1840 r., nie pojawi się w spisie powszechnym z 1950 r. Po ustaleniu, że dana osoba żyła w 1950 r., wyszukiwane są dowody na to, że przebywała ona w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, poprzez analizę informacji o miejscu wprowadzonych dla wydarzeń życiowych w drzewie genealogicznym, takich jak narodziny, chrzest, zamieszkanie, ślub, śmierć i pochówek. W przypadku braku takich informacji wnioskuje o tym na podstawie wydarzeń dotyczących krewnych. Na przykład, jeśli rodzice danej osoby pobrali się w Stanach Zjednoczonych w 1930 r., jest całkiem prawdopodobne, że ta osoba faktycznie była w Stanach Zjednoczonych w 1950 r., nawet jeśli w drzewie genealogicznym nie ma informacji o jej urodzeniu lub miejscu zamieszkania.

Dodatkowe wskazówki używane przez Census Helper™ to dopasowania do innych kolekcji w USA – na przykład, jeśli osoba ma Record Match do kolekcji Spisu Powszechnego 1940 r w USA na MyHeritage lub do Indeksu Zgonów Social Security, zwiększa się dowód na jej obecność w USA. Chociaż taka logika może wydawać się przesadzona dla naszych amerykańskich użytkowników z większością krewnych, którzy mieszkali w USA, to jednak staje się bardzo cenna dla milionów nie amerykańskich użytkowników na MyHeritage, którzy mają niektórych krewnych w USA, ale są oni mniejszością w ich rodzinie. Poprzez Census Helper™ będzie łatwiej ich znaleźć.

Na podstawie tej analizy Census Helper™ generuje dla Ciebie listę osób, których znalezienie w spisie powszechnym w USA w 1950 r. jest najbardziej prawdopodobne.

Kliknij „Pokaż wyniki o niższej wiarygodności”, aby wyświetlić również osoby, które prawdopodobnie żyły w 1950 r., ale dla których nie znaleźliśmy dowodów, że przebywały w tym czasie w Stanach Zjednoczonych. Mimo że prawdopodobieństwo odnalezienia tych osób w Spisie Powszechnym Ludności USA z 1950 r. jest mniejsze, nadal istnieje szansa, że mogą się tam znaleźć.

Pokaż wyniki o niższym poziomie ufności w Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Pokaż wyniki o niższym poziomie ufności w Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

W dowolnym momencie można powrócić i ponownie ukryć na liście wyniki o niższym poziomie ufności.

Jeśli dostępne są informacje wskazujące, że określone osoby nie żyły w 1950 r. lub nie mieszkały w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, nie zostaną one uwzględnione na żadnej z list.

Uzyskiwanie dostępu do Census Helper™.

Jeśli masz już drzewo genealogiczne na MyHeritage, uzyskaj dostęp do Census Helper™ na swojej witrynie rodzinnej pod zakładką „Badania” (ang. „Research”) na pasku nawigacji.

Uzyskiwanie dostępu do Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Uzyskiwanie dostępu do Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Jeśli nie masz jeszcze drzewa genealogicznego na MyHeritage, możesz przesłać swoje drzewo jako plik GEDCOM poprzez poprzez tę stronę docelową. Narzędzie jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Po przesłaniu swojego drzewa zostaniesz przeniesiony na stronę Census Helper™, gdzie narzędzie natychmiast rozpocznie skanowanie Twojego drzewa.

Podczas skanowania drzewa pasek postępu będzie wskazywał, ile dodatkowego czasu potrzeba do zakończenia skanowania. Za pierwszym razem może to zająć trochę czasu, w zależności od wielkości drzewa. Gdy wyniki będą gotowe, otrzymasz wiadomość e-mail. Wyniki są zapisywane, więc gdy ponownie odwiedzisz tę stronę, raport zostanie załadowany natychmiast.

Gdy lista wyników jest gotowa, zawiera następujące pola dla każdej osoby: jej zdjęcie profilowe z drzewa genealogicznego, imię i nazwisko, pokrewieństwo z Tobą, datę urodzenia i śmierci, wiek w momencie spisu (dokładny bądź szacunkowy) oraz szczegóły znalezione przez Census Helper™, które zwiększają szanse na odnalezienie jej w spisie. Szczegóły te obejmują ich lokalizację w USA, która ułatwia odnalezienie ich w spisie powszechnym z 1950 r., w przypadku gdy w 1950 r. nadal mieszkali pod tym samym adresem lub w tym samym stanie.

Korzystanie z funkcji Census Helper™

Gdy lista wyników będzie gotowa, kliknij przycisk Wyszukaj dla każdej osoby z listy osób, które prawdopodobnie znajdą się w spisie powszechnym, aby uzyskać informacje na jej temat. W tym celu kliknij przycisk Wyszukaj. To otworzy nową zakładkę z wyszukiwaniem tej osoby we wszystkich poprzednich spisach powszechnych w USA na MyHeritage. Jak tylko kolekcja spisów powszechnych z 1950 roku będzie dostępna na MyHeritage, to właśnie tam będą prowadzone badania.

Wyszukiwanie rekordów spisu powszechnego (Kliknij, aby powiększyć)

Wyszukiwanie rekordów spisu powszechnego (Kliknij, aby powiększyć)

Po znalezieniu odpowiedniego rekordu kliknij przycisk „Wyświetl rekord”(ang. View record), aby go zobaczyć, a następnie możesz zapisać go w swoim drzewie.

Ikona z trzema kropkami po prawej stronie przycisku „Szukaj” (ang. Research) otwiera małe menu, które pozwala wyświetlić daną osobę w drzewie genealogicznym lub zobaczyć jej profil.

Dostępne opcje (Kliknij, aby powiększyć)

Dostępne opcje (Kliknij, aby powiększyć)

Kliknij na pokrewieństwie (podkreślonym przerywaną linią), aby zobaczyć swoje pokrewieństwo z daną osobą. Jest to przydatne, jeśli Twoje drzewo genealogiczne jest duże i przydałoby Ci się przypomnienie od czasu do czasu, jak jesteś spokrewniony z różnymi osobami w Twoim drzewie.

Diagram relacji (kliknij, aby powiększyć)

Diagram relacji (kliknij, aby powiększyć)

Więcej dostępnych opcji

W prawym górnym rogu znajdują się ikony umożliwiające wykonanie dodatkowych czynności.

Wyniki można pobrać do komputera w postaci arkusza kalkulacyjnego, aby móc je później wykorzystać.

Przycisk odświeżania umożliwia ponowne obliczenie listy dla danego drzewa, co jest przydatne, jeśli od ostatniego uruchomienia programu Census Helper™ dodano do drzewa wiele danych.

Przyciski Odśwież i Pobierz w aplikacji Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Przyciski Odśwież i Pobierz w aplikacji Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Jeśli masz wiele drzew genealogicznych w swojej witrynie na MyHeritage, możesz uruchomić Census Helper™ na każdym z nich. Aby to zrobić, otwórz menu rozwijane po prawej stronie ekranu i wybierz jedno z Twoich drzew genealogicznych.

Wybór innego drzewa dla narzędzia Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Wybór innego drzewa dla narzędzia Census Helper™ (Kliknij, aby powiększyć)

Działaj systematycznie

Na liście będą widoczne osoby, które zostały już wyszukane, a ich nazwiska będą lekko wyszarzone.

Dodatkowe ikony wskazują, czy znaleziono Record Match dla osoby w spisie powszechnym z 1950 r. (i czy zostało to potwierdzone) oraz czy zapisano rekord dla tej osoby z kolekcji spisu powszechnego z 1950 r. Te wskazówki pozwalają na systematyczne przeglądanie listy, nazwisko po nazwisku, aby upewnić się, że wyodrębniłeś informacje ze spisu powszechnego do swojego drzewa dla każdej osoby, która może pojawić się w spisie. Każda osoba, dla której potwierdziłeś Record Match lub zapisałeś rekord z kolekcji Spisu Powszechnego z 1950 r. do swojego drzewa, jest jedną w pełni obsłużoną pod tym względem.

Korzystanie z funkcji Census Helper™ dla innych zbiorów spisowych

Narzędzie to nosi nazwę Census Helper™, a nie 1950 Census Helper™, ponieważ jest ono ogólne i zostało stworzone do pracy z każdym ogólnokrajowym spisem powszechnym. Jego początkowa wersja obsługuje wszystkie spisy powszechne Stanów Zjednoczonych od 1790 do 1950 roku. Aby wybrać inny spis niż Spis Powszechny Stanów Zjednoczonych z 1950 r., należy użyć selektora spisów.

Wybieranie innego spisu ludności w USA z listy (Kliknij, aby powiększyć)

Wybieranie innego spisu ludności w USA z listy (Kliknij, aby powiększyć)

Na przykład, jeśli wybierzesz Spis Powszechny Stanów Zjednoczonych z 1930 r., Census Helper™ przygotuje nowy raport pokazujący wszystkie osoby w Twoim drzewie genealogicznym, które mogły pojawić się w tym spisie. Możesz następnie systematycznie przeglądać te osoby i zapisywać informacje z tego spisu w swoim drzewie lub wyeksportować listę w celu późniejszego przetworzenia.

W swoich nadchodzących aktualizacjach, Census Helper™ będzie wkrótce obsługiwał spisy powszechne w innych krajach znajdujących się na MyHeritage, takich jak Kanada, Anglia i Walia, Szkocja, Irlandia, Francja, Dania, Norwegia i więcej. Na przykład, jeśli jesteś użytkownikiem MyHeritage z duńskimi korzeniami, będziesz mógł użyć programu do znalezienia wszystkich informacji na temat Twoich krewnych, którzy prawdopodobnie pojawili się w spisie ludności Danii 1940 (unikalny zbiór znajdujący się na MyHeritage, którego nie ma na innych komercyjnych stronach). Będziesz mógł użyć go również z ciekawości, aby zobaczyć, które osoby z Twojego drzewa genealogicznego mogą pojawić się w innych ogólnokrajowych spisach powszechnych, a następnie znaleźć ich rekordy i zapisać je w Twoim drzewie. To bardzo satysfakcjonujące uczucie, być dokładnym i odnieść sukces w swoich badaniach historii rodziny.

Koszty

Korzystanie z nowego Census Helper™ jest całkowicie bezpłatne. Kiedy otrzymasz swoją listę wyników, będziesz mógł przeszukać wymienione kolekcje Spisów Powszechnych USA. Kiedy kolekcja spisów powszechnych USA z 1950 roku będzie dostępna na MyHeritage, będzie ona również całkowicie bezpłatna.

Inne kolekcje spisów powszechnych USA na MyHeritage mogą być przeszukiwane za darmo, ale aby wyświetlić ich rekordy lub zapisać je do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub kompletnej.

Podsumowanie

Zbliżające się wydanie spisu powszechnego w Stanach Zjednoczonych w 1950 r. to powód do radości. To wydarzenie, które zdarza się raz na dekadę, dostarczy wielu informacji o prawie wszystkich krewnych, którzy mieszkali w Stanach Zjednoczonych w kwietniu 1950 r.

Opracowaliśmy nowe narzędzie Census Helper™, aby pomóc genealogom w przyjęciu dokładnego podejścia do przeszukiwania kolekcji spisów powszechnych z 1950 r. (lub jakiejkolwiek innej ogólnokrajowej kolekcji spisów powszechnych na MyHeritage) w poszukiwaniu wszystkich informacji o wszystkich istotnych osobach w ich drzewie genealogicznym, które mogą być znalezione w spisie, bez straty czasu na poszukiwanie tych, którzy nie mogą być uwzględnieni.

Census Helper™ jest tak przydatny, że nawet użytkownicy, którzy normalnie nie korzystają z MyHeritage, mogą z niego skorzystać w celu wygenerowania raportu, a następnie go wyeksportować. Mamy jednak szczerą nadzieję, że w trakcie tego procesu również oni zaczną się przekonywać do cech i funkcjonalności MyHeritage!

Zarówno Census Helper™ jak i nadchodząca kolekcja 1950 U.S. Spis ludności na MyHeritage są dostarczane bezpłatnie!

Mamy nadzieję, że będziesz chętnie korzystać z Census Helper™ i z niecierpliwością czekamy na Wasze pozytywne doświadczenia związane z jego wykorzystaniem. Powodzenia!