Fotografia: styl i moda minionych lat

Fotografia: styl i moda minionych lat

Kiedy myślimy o starych czasach, często wspominamy minione dekady poprzez style i trendy, które były wówczas obecne i powszechne.

Fot. Annalisa Hartlaub

Fot. Annalisa Hartlaub

Pamiętam kręcone włosy i kurtki jeansowe w latach 80-tych, czy włosy zaczesane do tyłu w latach 90-tych. Co jeśli żyłabym w latach 20-tych? Nosiłabym zapewne wówczas długą suknię, a we włosach pióro.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakbyś wyglądał, gdybyś żył w innej dekadzie?

Pewna 16-latka wielokrotnie zadawała sobie to pytanie, a odpowiedziała na nie w bardzo kreatywny sposób. Studentka sztuki, na Uniwersytecie Ohio, Annalisa Hartlaub, zawsze fascynowała się tym, jak moda i styl wpływały na kulturę w danej dekadzie, okresie.

W jednym projekcie Annalisa połączyła swoją pasję do mody, fotografii i sztuki. Efektem pracy była seria zdjęć, przedstawiających ją samą, wystylizowaną na każde dziesięciolecie z przeszłych stu lat. Fotografie są fenomenalne. Ponadto są one wspaniałym sposobem, aby „uwiecznić” stare czasy; zatrzymać chwilę.

Oto niektóre z jej zdjęć reprezentujące różne dekady:

Stylizacja na rok 1920:

Fot. Annalisa Hartlaub

Fot. Annalisa Hartlaub

Stylizacje na rok 1960:

Fot. Annalisa Hartlaub

Fot. Annalisa Hartlaub

Z której dekady Ty chciałbyś posiadać zdjęcie? Styl z jakich lat jest Ci najbardziej bliski? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • anetagr

    21 maja, 2014

    Ja z lat 20