6959336056680161

10 niesamowitych historii bliźniąt..

Komentarze2

Na zbliżający się weekend mamy dla Was kilka ciekawostek. Na świecie odnotowano kilka niesamowitych przypadków bliźniaków. Dzisiaj postaramy się wskazać 10 takich przypadków! Zacznijmy od pytania: czy słyszeliście o bliźniakach, które są spod znaku bliźniąt? O tak, takie też się zdarzają… 🙂        Od 22 maja – do 20 czerwca, gości właśnie ten znak zodiaku, czyli obecnie..

1. Czarno – białe bliźniaki

Przypadek 1)

1:1 000 000 – takie właśnie są szansę na to, że urodzą się bliźniaki, ale o różnych kolorach skóry. Właśnie takie bliźniaki przyszły na świat przed 3 laty w berlińskim szpitalu. Mama bliźniaków pochodzi z Ghany, a ojciec pochodzi z Niemiec. Dwóch chłopców, Ryan ma jasna skórę, proste ciemne włosy i błękitne oczy, a Leo ciemną skórę i czarne kędzierzawe włosy. Jedno jest pewne: rodzice nie będą mieli problemów z odróżnieniem dzieci 🙂

Ryan i Leo

Przypadek 2)

Kylie Hodgson z Wielkiej Brytanii urodziła w 2005 roku bliźnięta, jedno czarno, a drugie białoskóre. Matka i jeden ojciec dali początek życiu dwóm zupełnie różnym dzieciom z różnymi cechami fizycznymi (kolor skóry, kolor włosów, kolor oczu). Rodzice, Kylie i jej partner Remi Horder, sami mieli „mieszanych rodziców”, białe matki i czarnych ojców.

Ich bliźniaczki, Kian i Remee, tuż po urodzeniu miały niebieskie oczy, ale Remee miale włosy koloru blond, zaś Kian czarne włosy i ciemniejszą karnację skóry niż jej siostra.

Remee i Kian


2. Bliźniacze życia

Historie bliźniaków jednojajowych są bardzo często niesamowite, ale chyba żadna z nich nie jest aż tak niecodzienna jak historia identycznych bliźniaków urodzonych w Ohio, w USA. Chłopcy zostali rozdzieleni tuż po urodzeniu i zaadoptowani przez dwie różne rodziny. Nie wiedząc o sobie nawzajem, obie rodziny nadały swoim przybranym synom imię Jim. I tutaj zaczyna się seria podobieństw. Obaj dorastali nie mając pojęcia o swoim bracie-bliźniaku, obaj ukończyli szkolenie dla służb porządkowych, mają szczególne zdolności w stolarce i rysunku technicznym i każdy z nich ożenił się z kobietą o imieniu Linda. Syn jednego ma na imię James Alan, a drugiego – James Allan. Bliźniacy rozwiedli się ze swoimi żonami i ożenili ponownie z kobietami o imieniu Betty. Obaj mają psy, które wabią się Toy. Jim Lewis i Jim Springer spotkali się w końcu 9 lutego 1979 roku, po 39 latach od ich rozdzielenia.

Jim Lewis i Jim Springer

3. Bliźniaczki urodziły bliźniaki tego samego dnia

W 2004 roku, 21-letnie Ashlee Spinks i jej bliźniacza siostra Andrea Springer urodziły bliźniaki tego samego dnia w Szpitalu Northside Georgia, USA. Obie matki nie używając żadnych leków na płodność były w szóstym miesiącu ciąży, gdy dowiedziały się, że obie będą miały bliźnięta płci męskiej i że obie mają przewidziany termin porodu tego samego dnia. Ten przypadek „jeden na milion” był możliwy dlatego, że również mężowie Ashlee i Andrea mieli w swoich rodzinach przypadki narodzin bliźniąt.

4. Najcięższe bliźniaki na świecie

Billy Leon McCrary (ur. 1946 – zm. 1979) i Benny Loyd McCrary (ur. 1946 – zm. 2001) znani jako bliźniaki McGuire, zostali umieszczeni w Księdze Rekordów Guinnessa jako „Najcięższe Bliźniaki na Świecie” ważące odpowiednio 328 kg i 338kg. Urodzeni w Hendersonville, w Północnej Karolinie, bliźniacy zaczęli używać ich przybranego nazwiska McGuire i zyskali sobie sławę jako dwuosobowa drużyna wrestlerów oraz jako kaskaderzy. Billy McCrary zmarł 14 lipca 1979 roku w wieku 32 lat, w wyniku wypadku motorowego podczas popisów kaskaderskich w Niagara Falls. Benny żył ponad 21 lat dłużej, aż do 26 marca 2001 roku, gdy zmarł na zawał serca.

Bliźniaki McGuire

5. Najstarsze żyjące bliźniaki świata – razem mają 210 lat!

Cao Xiaoqiao i jej siostra Cao Daqiao mają po 104 lata i są najstarszą znaną parą bliźniaczek na świecie. Para jest nierozłączna i, co godne podkreślenia, wciąż aktywna – obie starsze panie cieszą się dobrym zdrowiem. Urodzone w 1905 roku chińskie bliźniaczki zostały wpisane do Księgi rekordów Guinnessa w czerwcu 2009 roku.

Cao Xiaoqiao i Cao Daqiao, fot. Reuters

6. Bliźniaki o największej różnicy wzrostu na świecie

Hussain Bisad z Londynu, którego wzrost wynosi 2,36m i jego siostra, mieszkająca w swojej ojczyźnie – Somalii, Khardra, która ma 1,65m wzrostu zostali uznani za parę bliźniąt o największej różnicy wzrostu. Hussain jest także posiadaczem największej dłoni wśród żyjących obecnie ludzi.

Bliźniaki: Hussain Bisad i Khardra

7. Bliźniaczki rozdzielone przy narodzinach w Meksyku spotkały się przez przypadek w USA.

Bliźniaczki, które zostały rozdzielone przy narodzinach 20 lat wcześniej w Meksyku nieoczekiwanie spotkały się, gdy jedna z dziewczyn podjęła studia na Uniwersytecie w Long Island. Tamara Rabi nie miała pojęcia, że Adriana Scott istnieje dopóki, dopóty inni studenci nie zaczęli mylić ich ze sobą. Dziewczynki zostały zaadoptowane przez dwie różne rodziny w Stanach Zjednoczonych. Tamara dorastała w żydowskiej rodzinie na Manhattanie w Nowym Jorku. Adriana wychowywała się w rodzinie katolickiej na Long Island. Ale dziewczynki nie wiedziały o swoim istnieniu, dopóki Tamara nie przeprowadziła się do Long Island pewnej jesieni. Ludzie, których nigdy nie widziała, traktowali ją jak dobrą znajomą. Lekkie zakłopotanie przerodziło się w zdziwienie, gdy jeden z przyjaciół powiedział Tamarze, że zna kogoś tak podobnego do niej, że mogłyby być siostrami. Adriana, bo to o nią chodziło, uczęszczała do innego Uniwersytetu, niedaleko Long Island. Po raz pierwszy skontaktowały się ze sobą przez Internet. Okazało się, że obie zostały zaadoptowane i były dokładnie tego samego wzrostu 168 cm. W końcu jedna z nich odważyła się przesłać drugiej zdjęcie. Były do siebie tak podobne, iż nie mogło być żadnych wątpliwości. Od tej pory Adriana i Tamara stały się bliskimi przyjaciółkami.

Bliźniaczki: Tamara Rabi i Adriana Scott

8. Bliźniaki urodzone w różnych latach

Przypadek 1)

Catalin i Valentin z Rumunii są bliźniakami, którzy urodzili się w różnych latach. Catalin przyszedł na świat w grudniu (dwa miesiące przed terminem porodu). Lekarzom udało się przyjąć poród drugiego syna, Valentina zgodnie z terminem dwa miesiące później, w lutym. Rumuńscy lekarze tłumaczą to zjawisko faktem, że matka bliźniaków doznała pewnych fizycznych malformacji, gdy sama była jeszcze embrionem i posiada dwie macice. Mniej więcej jedna na 50 tysięcy kobiet ma dwie macice, ale to był pierwszy przypadek, kiedy kobieta zaszła w ciążę w tym samym czasie w obu łonach, a narodziny jej dzieci miały miejsce dwa miesiące po sobie. Obaj bracia są zdrowi i zostali wypisani ze szpitala tego samego dnia.

Przypadek 2)

Tarrance Griffin urodził się o 23:51 31 grudnia w amerykańskiej miejscowości Rochester. Jego brat bliźniak , Tariq, przyszedł na świat 26 minut później. Co to oznacza dla dzieci i dla rodziców? To proste – bracia są bliźniakami, ale w aktach urodzenia będą mieli wpisane nie tylko różne godziny, ale też dni i lata urodzenia. Ich mama cieszy się z narodzin dzieci, jednak uważa ich różne daty urodzenia za co najmniej dziwne.

9. Jednojajowe bliźniaki podejrzanymi o popełnienie przestępstwa

Biżuteria warta 6,8 miliona dolarów została skradziona ze sklepu jubilerskiego „Kaufhaus Des Westens”. Trzej zamaskowani przestępcy w rękawiczkach zostali nagrani na taśmach wideo kamer przemysłowych, gdy ześlizgiwali się po linach w luku magazynu, oszukując tym samym wyrafinowane systemy bezpieczeństwa. Tej nocy udało im się umknąć sprawiedliwości, ale zostawili za sobą dowód: DNA, znalezione w kropelce potu na lateksowej rękawiczce porzuconej przy linie. Policja sprawdziła materiał w niemieckiej bazie przestępców i mieli jedno trafienie, a w zasadzie dwa. Komputerowa identyfikacja DNA wskazała na Hassana i Abbasa O., braci bliźniaków z Libii. Policja zatrzymała braci i oskarżyła obu o kradzież z włamaniem, przestępstwo, za które grozi do 10 lat więzienia. Ale, tuż przed procesem zostali oni wypuszczeni na wolność. Oto dlaczego oddalono oskarżenie przeciwko braciom: „Z dowodów, które są w naszym posiadaniu wynika, że przynajmniej jeden z braci brał udział w przestępstwie, ale niemożliwym jest wskazanie, który z nich dopuścił się tego czynu”. Niemieckie prawo nie pozwala na skazanie kogoś tylko dlatego, że istnieje wobec niego uzasadnione podejrzenie. Policja w dalszym ciągu przyglądała się braciom, ale nie byli w stanie ani zatrzymać ich w kraju, ani monitorować stanu ich kont bankowych.

10. Bliźniaki mające różnych ojców

Wilma i Willem Stuart to holenderska para, która bezskutecznie starała się zajść w ciążę przez szereg lat, aż wreszcie zdecydowali się na metodę in vitro. Wkrótce potem odkryli, że będą rodzicami bliźniaków. Gdy chłopcy przyszli na świat, Koen miał niebieskie oczy, ciemne włosy i różową skórę, Tuen zaś ciemne oczy, ciemne włosy i brązową skórę. Analiza DNA wskazała, że tylko Koen jest synem Willema Stuarta. Raport ze śledztwa w tej sprawie nigdy nie został ujawniony, ale najprawdopodobniej to błąd szpitala. Szpital nazwał to „pomyłką, której głęboko żałują”. Państwo Stuart zapamiętali, że podczas badań i testów niezbędnych do zapłodnienia in vitro siedziała z nimi w poczekalni pewna ciemnoskóra para. Szpital zlokalizował tego mężczyznę i badania potwierdziły, że to właśnie on jest ojcem Tuena. Biologiczny ojciec nie rościł sobie jednak praw do opieki nad Tuenem, był szczęśliwy, że Stuartowie pokochali go i pozwolił im wychowywać chłopca.

Co sądzicie o tych niesamowitych przypadkach?

źródła: .joemonster.org, niewiarygodne.pl, deser.pl, zdjęcia: joemonster.org, niewiarygodnie.pl, thesun.co.uk

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony