10 niesamowitych historii bliźniąt..

Na zbliżający się weekend mamy dla Was kilka ciekawostek. Na świecie odnotowano kilka niesamowitych przypadków bliźniaków. Dzisiaj postaramy się wskazać 10 takich przypadków! Zacznijmy od pytania: czy słyszeliście o bliźniakach, które są spod znaku bliźniąt? O tak, takie też się zdarzają… 🙂        Od 22 maja – do 20 czerwca, gości właśnie ten znak zodiaku, czyli obecnie..

1. Czarno – białe bliźniaki

Przypadek 1)

1:1 000 000 – takie właśnie są szansę na to, że urodzą się bliźniaki, ale o różnych kolorach skóry. Właśnie takie bliźniaki przyszły na świat przed 3 laty w berlińskim szpitalu. Mama bliźniaków pochodzi z Ghany, a ojciec pochodzi z Niemiec. Dwóch chłopców, Ryan ma jasna skórę, proste ciemne włosy i błękitne oczy, a Leo ciemną skórę i czarne kędzierzawe włosy. Jedno jest pewne: rodzice nie będą mieli problemów z odróżnieniem dzieci 🙂

Ryan i Leo

Ryan i Leo

Przypadek 2)

Kylie Hodgson z Wielkiej Brytanii urodziła w 2005 roku bliźnięta, jedno czarno, a drugie białoskóre. Matka i jeden ojciec dali początek życiu dwóm zupełnie różnym dzieciom z różnymi cechami fizycznymi (kolor skóry, kolor włosów, kolor oczu). Rodzice, Kylie i jej partner Remi Horder, sami mieli „mieszanych rodziców”, białe matki i czarnych ojców.

Ich bliźniaczki, Kian i Remee, tuż po urodzeniu miały niebieskie oczy, ale Remee miale włosy koloru blond, zaś Kian czarne włosy i ciemniejszą karnację skóry niż jej siostra.

Remee i Kian

Remee i Kian


2. Bliźniacze życia

Historie bliźniaków jednojajowych są bardzo często niesamowite, ale chyba żadna z nich nie jest aż tak niecodzienna jak historia identycznych bliźniaków urodzonych w Ohio, w USA. Chłopcy zostali rozdzieleni tuż po urodzeniu i zaadoptowani przez dwie różne rodziny. Nie wiedząc o sobie nawzajem, obie rodziny nadały swoim przybranym synom imię Jim. I tutaj zaczyna się seria podobieństw. Obaj dorastali nie mając pojęcia o swoim bracie-bliźniaku, obaj ukończyli szkolenie dla służb porządkowych, mają szczególne zdolności w stolarce i rysunku technicznym i każdy z nich ożenił się z kobietą o imieniu Linda. Syn jednego ma na imię James Alan, a drugiego – James Allan. Bliźniacy rozwiedli się ze swoimi żonami i ożenili ponownie z kobietami o imieniu Betty. Obaj mają psy, które wabią się Toy. Jim Lewis i Jim Springer spotkali się w końcu 9 lutego 1979 roku, po 39 latach od ich rozdzielenia.

Jim Lewis i Jim Springer

Jim Lewis i Jim Springer

3. Bliźniaczki urodziły bliźniaki tego samego dnia

W 2004 roku, 21-letnie Ashlee Spinks i jej bliźniacza siostra Andrea Springer urodziły bliźniaki tego samego dnia w Szpitalu Northside Georgia, USA. Obie matki nie używając żadnych leków na płodność były w szóstym miesiącu ciąży, gdy dowiedziały się, że obie będą miały bliźnięta płci męskiej i że obie mają przewidziany termin porodu tego samego dnia. Ten przypadek „jeden na milion” był możliwy dlatego, że również mężowie Ashlee i Andrea mieli w swoich rodzinach przypadki narodzin bliźniąt.

4. Najcięższe bliźniaki na świecie

Billy Leon McCrary (ur. 1946 – zm. 1979) i Benny Loyd McCrary (ur. 1946 – zm. 2001) znani jako bliźniaki McGuire, zostali umieszczeni w Księdze Rekordów Guinnessa jako „Najcięższe Bliźniaki na Świecie” ważące odpowiednio 328 kg i 338kg. Urodzeni w Hendersonville, w Północnej Karolinie, bliźniacy zaczęli używać ich przybranego nazwiska McGuire i zyskali sobie sławę jako dwuosobowa drużyna wrestlerów oraz jako kaskaderzy. Billy McCrary zmarł 14 lipca 1979 roku w wieku 32 lat, w wyniku wypadku motorowego podczas popisów kaskaderskich w Niagara Falls. Benny żył ponad 21 lat dłużej, aż do 26 marca 2001 roku, gdy zmarł na zawał serca.

Bliźniaki McGuire

Bliźniaki McGuire

5. Najstarsze żyjące bliźniaki świata – razem mają 210 lat!

Cao Xiaoqiao i jej siostra Cao Daqiao mają po 104 lata i są najstarszą znaną parą bliźniaczek na świecie. Para jest nierozłączna i, co godne podkreślenia, wciąż aktywna – obie starsze panie cieszą się dobrym zdrowiem. Urodzone w 1905 roku chińskie bliźniaczki zostały wpisane do Księgi rekordów Guinnessa w czerwcu 2009 roku.

Cao Xiaoqiao i Cao Daqiao, fot. Reuters

Cao Xiaoqiao i Cao Daqiao, fot. Reuters

6. Bliźniaki o największej różnicy wzrostu na świecie

Hussain Bisad z Londynu, którego wzrost wynosi 2,36m i jego siostra, mieszkająca w swojej ojczyźnie – Somalii, Khardra, która ma 1,65m wzrostu zostali uznani za parę bliźniąt o największej różnicy wzrostu. Hussain jest także posiadaczem największej dłoni wśród żyjących obecnie ludzi.

Bliźniaki: Hussain Bisad i Khardra

Bliźniaki: Hussain Bisad i Khardra

7. Bliźniaczki rozdzielone przy narodzinach w Meksyku spotkały się przez przypadek w USA.

Bliźniaczki, które zostały rozdzielone przy narodzinach 20 lat wcześniej w Meksyku nieoczekiwanie spotkały się, gdy jedna z dziewczyn podjęła studia na Uniwersytecie w Long Island. Tamara Rabi nie miała pojęcia, że Adriana Scott istnieje dopóki, dopóty inni studenci nie zaczęli mylić ich ze sobą. Dziewczynki zostały zaadoptowane przez dwie różne rodziny w Stanach Zjednoczonych. Tamara dorastała w żydowskiej rodzinie na Manhattanie w Nowym Jorku. Adriana wychowywała się w rodzinie katolickiej na Long Island. Ale dziewczynki nie wiedziały o swoim istnieniu, dopóki Tamara nie przeprowadziła się do Long Island pewnej jesieni. Ludzie, których nigdy nie widziała, traktowali ją jak dobrą znajomą. Lekkie zakłopotanie przerodziło się w zdziwienie, gdy jeden z przyjaciół powiedział Tamarze, że zna kogoś tak podobnego do niej, że mogłyby być siostrami. Adriana, bo to o nią chodziło, uczęszczała do innego Uniwersytetu, niedaleko Long Island. Po raz pierwszy skontaktowały się ze sobą przez Internet. Okazało się, że obie zostały zaadoptowane i były dokładnie tego samego wzrostu 168 cm. W końcu jedna z nich odważyła się przesłać drugiej zdjęcie. Były do siebie tak podobne, iż nie mogło być żadnych wątpliwości. Od tej pory Adriana i Tamara stały się bliskimi przyjaciółkami.

Bliźniaczki: Tamara Rabi i Adriana Scott

Bliźniaczki: Tamara Rabi i Adriana Scott

8. Bliźniaki urodzone w różnych latach

Przypadek 1)

Catalin i Valentin z Rumunii są bliźniakami, którzy urodzili się w różnych latach. Catalin przyszedł na świat w grudniu (dwa miesiące przed terminem porodu). Lekarzom udało się przyjąć poród drugiego syna, Valentina zgodnie z terminem dwa miesiące później, w lutym. Rumuńscy lekarze tłumaczą to zjawisko faktem, że matka bliźniaków doznała pewnych fizycznych malformacji, gdy sama była jeszcze embrionem i posiada dwie macice. Mniej więcej jedna na 50 tysięcy kobiet ma dwie macice, ale to był pierwszy przypadek, kiedy kobieta zaszła w ciążę w tym samym czasie w obu łonach, a narodziny jej dzieci miały miejsce dwa miesiące po sobie. Obaj bracia są zdrowi i zostali wypisani ze szpitala tego samego dnia.

Przypadek 2)

Tarrance Griffin urodził się o 23:51 31 grudnia w amerykańskiej miejscowości Rochester. Jego brat bliźniak , Tariq, przyszedł na świat 26 minut później. Co to oznacza dla dzieci i dla rodziców? To proste – bracia są bliźniakami, ale w aktach urodzenia będą mieli wpisane nie tylko różne godziny, ale też dni i lata urodzenia. Ich mama cieszy się z narodzin dzieci, jednak uważa ich różne daty urodzenia za co najmniej dziwne.

9. Jednojajowe bliźniaki podejrzanymi o popełnienie przestępstwa

Biżuteria warta 6,8 miliona dolarów została skradziona ze sklepu jubilerskiego „Kaufhaus Des Westens”. Trzej zamaskowani przestępcy w rękawiczkach zostali nagrani na taśmach wideo kamer przemysłowych, gdy ześlizgiwali się po linach w luku magazynu, oszukując tym samym wyrafinowane systemy bezpieczeństwa. Tej nocy udało im się umknąć sprawiedliwości, ale zostawili za sobą dowód: DNA, znalezione w kropelce potu na lateksowej rękawiczce porzuconej przy linie. Policja sprawdziła materiał w niemieckiej bazie przestępców i mieli jedno trafienie, a w zasadzie dwa. Komputerowa identyfikacja DNA wskazała na Hassana i Abbasa O., braci bliźniaków z Libii. Policja zatrzymała braci i oskarżyła obu o kradzież z włamaniem, przestępstwo, za które grozi do 10 lat więzienia. Ale, tuż przed procesem zostali oni wypuszczeni na wolność. Oto dlaczego oddalono oskarżenie przeciwko braciom: „Z dowodów, które są w naszym posiadaniu wynika, że przynajmniej jeden z braci brał udział w przestępstwie, ale niemożliwym jest wskazanie, który z nich dopuścił się tego czynu”. Niemieckie prawo nie pozwala na skazanie kogoś tylko dlatego, że istnieje wobec niego uzasadnione podejrzenie. Policja w dalszym ciągu przyglądała się braciom, ale nie byli w stanie ani zatrzymać ich w kraju, ani monitorować stanu ich kont bankowych.

10. Bliźniaki mające różnych ojców

Wilma i Willem Stuart to holenderska para, która bezskutecznie starała się zajść w ciążę przez szereg lat, aż wreszcie zdecydowali się na metodę in vitro. Wkrótce potem odkryli, że będą rodzicami bliźniaków. Gdy chłopcy przyszli na świat, Koen miał niebieskie oczy, ciemne włosy i różową skórę, Tuen zaś ciemne oczy, ciemne włosy i brązową skórę. Analiza DNA wskazała, że tylko Koen jest synem Willema Stuarta. Raport ze śledztwa w tej sprawie nigdy nie został ujawniony, ale najprawdopodobniej to błąd szpitala. Szpital nazwał to „pomyłką, której głęboko żałują”. Państwo Stuart zapamiętali, że podczas badań i testów niezbędnych do zapłodnienia in vitro siedziała z nimi w poczekalni pewna ciemnoskóra para. Szpital zlokalizował tego mężczyznę i badania potwierdziły, że to właśnie on jest ojcem Tuena. Biologiczny ojciec nie rościł sobie jednak praw do opieki nad Tuenem, był szczęśliwy, że Stuartowie pokochali go i pozwolił im wychowywać chłopca.

Co sądzicie o tych niesamowitych przypadkach?

źródła: .joemonster.org, niewiarygodne.pl, deser.pl, zdjęcia: joemonster.org, niewiarygodnie.pl, thesun.co.uk

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.