CEO MyHeritage, Gilad Japhet opowiada o nadchodzących nowościach podczas Keynote Talk

CEO MyHeritage, Gilad Japhet opowiada o nadchodzących nowościach podczas Keynote Talk

Założyciel i Dyrektor Generalny MyHeritage, Gilad Japhet, podzielił się kolejnymi, ekscytującymi planami rozwoju firmy – niektóre z nich nie były nigdy wcześniej udostępnione dla opinii publicznej – informacje przekazał 23 czerwca podczas rozmowy online dla Israel Genealogy Research Association (IGRA). Mimo, iż na początku rozmowy Gilad w dużej mierze odnosił się do izraelskich rekordów historycznych i opisywał ostatnio wprowadzone funkcje do MyHeritage, w kolejnych etapach rozmowy przekazał również pierwsze informacje na temat ekscytujących, nadchodzących funkcji, które są w tym momencie rozwijane w obszarze genealogii i DNA, w MyHeritage. 

Obejrzyj przemówienie Gilad’a, które znajduje się w wideo poniżej (w języku angielskim): 

Oto najważniejsze kwestie: 

Kolekcje rekordów historycznych

Do tej pory, w tym roku MyHeritage dodał wiele nowych kolekcji (zawierających oszałamiającą sumę 1,2 miliarda) do swojej bazy rekordów historycznych. Pośród tychże rekordów znajdują się te zaindeksowane przez MyHeritage; i są one ekskluzywne dla firmy, pod względem treści lub warunków dotyczących wyszukiwania. Gilad ppodał jako przykłady amerykańskie katalogi miejskie i nowe greckie kolekcje

Przekazał również, że firma pracuje nad dodaniem wielu nowych kolekcji, nad którymi obecnie dokonują się prace, ale nie mogą zostać jeszcze ujawnione. 

Funkcje genealogii

W następnej kolejności Gilad ogłosił wprowadzenie przebudowanej wyszukiwarki rekordów historycznych MyHeritage, która zostanie już niebawem wprowadzona. Nowy interfejs ma tą samą uniwersalną funkcjonalność, jak poprzedni, jednak będzie bardziej kompaktowy i przyjazny użytkownikowi, oraz eliminuje potrzebę oddzielnych „prostych” i „zaawansowanych” formularzy wyszukiwania.

Formularz jest na tyle wąski, że będzie podążał za Tobą podczas przeglądania rekordów, ułatwiając Ci dostrajanie wyszukiwania w miarę postępów. Dostosowuje on Twoje sugestie dotyczące nowych pól do wypełnienia zgodnie z kontekstem rekordów, które oglądasz.

Gilad wspomniał również o ostatnio wprowadzonej automatyzacji “Między-języcznego” Record Matches, która znacznie ułatwia wyszukiwanie rekordów o Twoich przodkach w innych językach, jak również wprowadzonego Widoku promienistego dla drzewa genealogicznego – nowy sposób wyświetlania drzewa genealogicznego, który jest szczególnie estetyczny i zwarty; może być udostępniony jako obraz dla rodziny i przyjaciół.

Następnie opisał zbliżające się zmiany w tradycyjnym widoku rodzinnym: zaktualizowany design, który pozwoli na lepsze wykorzystanie przestrzeni, sprawiając że informacje będą wyświetlane w łatwiejszy sposób naraz, bez potrzeby przewijania lub przeciągania wykresu. Dodatkową opcją będą kwadratowe karty osobowe, które będą posiadać zdjęcie profilowe nad imieniem osoby, dzięki czemu widok będzie jeszcze bardziej efektywny pod względem wykorzystania przestrzeni. Panel wyświetlający się po lewej stronie drzewa, który oferuje przegląd profilu osoby również zostanie zaktualizowany. 

Kolejną funkcją, którą przygotowujemy jest podręczny diagram relacji, do którego będziesz miał dostęp, gdy tylko zobaczysz opis relacji. Diagram ułatwia wizualizację tego, jak dwie osoby są ze sobą powiązane, a Ty będziesz mógł go zapisać w formacie PDF do udostępnienia lub wydrukowania. MyHeritage zamierza dodać tę funkcję w przyszłości również do powiązań DNA.

Następnie, Gilad opisał niesamowity wkład do świata fotografii w genealogii, jaki udało się wnieść MyHeritage poprzez wprowadzenie funkcji MyHeritage In Color™, w lutym tego roku, jak również funkcji MyHeritage Ulepszanie zdjęć, w czerwcu. Gilad podkreślił, że te funkcje czynią MyHeritage najlepszą platformą do pracy ze starymi zdjęciami rodzinnymi, i opisał wzruszające reakcje, które firma otrzymała od użytkowników, którzy zobaczyli swoich przodków w całkiem nowym świetle. 

Funkcje DNA

Nareszcie, Gilad opowiadał o bardzo oczekiwanej aktualizacji do MyHeritage Ethnicity Estimate: Grupy genetyczne. Ta aktualizacja zapewni znacznie wyższą rozdzielczość rozkładu etnicznego DNA, możliwe, iż będzie to najdokładniejsza rozdzielczość na rynku, z 2,000-3,000 regionów geograficznych na początek i być może 5,000 w przyszłej aktualizacji.

Grupy genetyczne podzielą istniejące 42 grupy etniczne na podgrupy, w tym grupy etniczne takie jak Baskowie, Sámi i Bretończycy, a nawet zidentyfikują grupy pochodzące z danego miasta, takie jak marokańscy Żydzi z Casablanki. W chwili wprowadzenia funkcji, każda osoba, która do tej pory wykonała test DNA MyHeritage będzie miała dostęp do tych informacji, bezpłatnie. 

W późniejszym czasie, MyHeritage planuje dodanie bardziej wartościowych informacji w celu ukazania połączeń pomiędzy etnicznością i genealogią: powszechne nazwiska z danego regionu, powszechne lokalizacje pochodzenia grupy, migracje, i tak dalej. 

“Przyszłość genealogii jest świetlana”

Gilad zakończył rozmowę, podkreślając kontynuacyjne zaangażowanie MyHeritage w genealogię. Firma jest w czołówce postępu w genealogii i DNA, a Gilad obiecał, że MyHeritage ma jeszcze wiele niespodzianek dla swoich użytkowników. Zostań na bieżąco!