Nowość: Pobierz porównanie Twojego czarno-białego i kolorowego zdjęcia w kolażu

Nowość: Pobierz porównanie Twojego czarno-białego i kolorowego zdjęcia w kolażu

W ostatnim miesiącu wprowadziliśmy funkcję MyHeritage In Color™, która pozwala na nadawanie kolorów czarno-białym zdjęciom. Funkcja została przyjęta przez użytkowników na całym świecie z ogromnym entuzjazmem; do dnia dzisiejszego kolorów nadano ponad 2 milionom zdjęć. 

Wypróbuj funkcję MyHeritage In Color™ już teraz!

Nadawanie kolorów czarno-białym zdjęciom może być naprawdę ciekawe. Często do życia przywoływana jest przeszłość i wspomnienia o naszych bliskich, gdy widzimy ich zdjęcia w żywych kolorach. Koloryzacja pomaga w uzyskaniu szczegółów na zdjęciach historycznych, które wcześniej były pomijane, a także wzbudza zainteresowanie młodych ludzi genealogią.

W MyHeritage wierzymy, że nadawanie kolorów zdjęciom nie powinno w żaden sposób naruszyć jego przekazu. Podczas korzystania z funkcji zostaje utworzona kopia oryginalnego zdjęcia, bez nadawania zmian w oryginalnym zdjęciu. Wszystkie “pokolorowane zdjęcia” zostają oznaczone symbolem palety w lewym-dolnym rogu. To ważne dla odróżnienia autentycznego zdjęcia historycznego od symulowanej wersji kolorowej. 

Zachęcamy użytkowników, którzy dzielą się pokolorowanymi zdjęciami, aby wspominali w opisach, że dana fotografia została pokolorowana; warto również w tym samym poście podzielić się oryginalnym zdjęciem, dla porównania. W celu zapewnienia łatwego udostępniania kolażu, który zawiera porównanie zdjęcia oryginalnego – czarno-białego, z tym pokolorowanym na jednym zdjęciu, wprowadziliśmy nową funkcję pobierania – “Porównanie”

Pobieranie zdjęcia “Porównanego”

W celu pobrania porównania zdjęcia czarno-białego, i pokolorowanego, najpierw przejdź do www.myheritage.pl/incolor lub też poprzez skorzystanie z sekcji Moje zdjęcia w Twojej witrynie rodziny. Więcej instrukcji na temat kolorowania zdjęcia zostało opisanych w naszym poprzednim poście na temat MyHeritage In Color™.

Ze strony MyHeritage In Color™ 

Po załadowaniu zdjęcia i wykolorowaniu go, możesz pobrać wykolorowane zdjęcie, lub porównanie dwóch zdjęć, oryginalnego i pokolorowanego.

W tym celu, kliknij w przycisk “Pobierz”, a następnie wybierz z opcji: “Zdjęcie pokolorowane” lub “Porównanie”:

Z sekcji “Moje zdjęcia” w Witrynie rodziny 

Przejdź do sekcji “Moje zdjęcia” w witrynie rodziny: 

W lewym, dolnym rogu zobaczysz ikonkę koloryzacji zdjęcia, która pojawia się na czarno-białych zdjęciach w sekcji “Moje zdjęcia”:

Kliknij na jakiekolwiek zdjęcia, które chciałbyś pobrać. Następnie kliknij w przycisk “Pobierz”, jak pokazano poniżej: 

Teraz zdecyduj, czy chcesz pobrać zdjęcie oryginalne, pokolorowane, czy też porównanie obu zdjęć. 

Jeśli zdjęcie jest pionowe, wykonane w orientacji poziomej, wówczas zdjęcie porównawcze pokaże oryginał nad kolorowym zdjęciem, jak w poniższym przykładzie: 

Jeśli zdjęcie jest natomiast portretowe, ujęcie jest pionowe, zdjęcie oryginalne, a więc czarno-białe, pojawi się po lewej stronie: 

Zauważ: Logo MyHeritage pojawia się w prawym, dolnym rogu pokoloryzowanego zdjęcia tylko dla użytkowników, którzy nie posiadają subskrypcji MyHeritage. 

Wnioski

Nasi przodkowie żyli w świecie kolorów, i wraz z wprowadzeniem MyHeritage In Color™, możemy wkroczyć w ten świat nie poprzez czarno-białe kolory ukazane na zdjęciach, a kolory nadane przez naszą funkcję.

Wypróbuj funkcję kolorowania zdjęć na www.myheritage.pl/incolor.

Różnice w odbiorze zdjęcia czarno-białego, i kolorowego są jeszcze bardziej zauważalne dzięki funkcji kolażu, gdzie można zobaczyć zdjęcie czarno-białe i kolorowe obok siebie; to właśnie opcja “Porównania” pozwala Wam na to. 

Zachęcamy dzieleniem się kolażami zdjęć z rodziną i najbliższymi!

Życzymy przyjemnego nadawania kolorów, pozostańcie zdrowi i spokojni,

Wasz zespół MyHeritage