Przedstawiamy Family Tree Builder 8.0

Przedstawiamy Family Tree Builder 8.0

Jesteśmy podekscytowani mogąc przedstawić Wam nową wersję naszego popularnego, darmowego oprogramowania Family Tree Builder (FTB). Nowa wersja 8.0 posiada wszystkie te funkcje, które już dokładnie znasz, jednak z całkowicie „przepisanę” infrastrukturą wewnętrzną – wspiera ona szczególnie bardzo duże drzewa genealogicznego (do 500 tysięcy osób) i zapewnia lepszą wydajność.

Pobierz Family Tree Builder 8.0 bezpłatnie już teraz

Wersja 8.0 wygląda bardzo podobnie do wcześniejszej wersji 7.0, jednak z „całkiem nowym silnikiem pod maską”. Przez okres dwóch lat ciężko pracowaliśmy, aby zbudować nowe ramy oprogramowania, tak aby zapewnić najlepszą wydajność i doświadczenia dla naszych użytkowników. Wersja 8.0 obejmuje wszystkie funkcje z poprzednich wersji, takie jak synchronizacja z MyHeritage, Smart Matches™, Record Matches, sprawdzanie spójności, wykresy, mapy, raporty książkowe, i więcej. Nowa wersja jest dostępna dla systemów Windows i Mac. Wersja Mac Extension dla użytkowników Mac zostanie przedstawiona w przyszłym miesiącu.

Family Tree Builer 8.0 MyHeritage

Family Tree Builer 8.0 MyHeritage

W końcu udało nam się ukończyć wersję 8.0 beta, wraz z przetestowaniem jej przez wielu użytkowników. Odpowiedzi ze strony testerów były bardzo entuzjastyczne i z ich pomocą byliśmy w stanie ukończyć ostateczną wersję FTB 8.0.

Ta wersja jest o wiele szybsza i bardziej elastyczna: obsługuje drzewa do setek tysięcy osób, które bardzo szybko ładują się. Format pliku uległ jednak zmianie: wersja 8.0 obsługuje rozszerzenie .ftb zamiast .zed i .uzed. Wersja 8.0 jest w stanie załadować wszystkie projekty utworzone w poprzednich wersjach, może także importować GEDCOM i natywne pliki genealogiczne z innych programów (takich jak Family Tree Maker®). Jednak zauważ, że pliki projektowe utworzone w wersji 8.0 nie będą mogły zostać otworzone w wersji 7.0 lub wcześniejszych. Podczas aktualizacji do wersji 8.0 z poprzednich wersji, Family Tree Builder utrzyma kopię Twoich projektów w dawnej formie, na wszelki wypadek.

Family Tree Builder 8.0 zapewnia lepszą integralność danych. Oznacza to, że zmiany są zapisywane natychmiast i płynnie, zaraz po dokonaniu ich; nie trzeba nawet klikać na przycisk Zapisz. Tak więc szanse utraty jakichkolwiek danych w czasie pracy są bardzo znikome.

Podczas, gdy w wersji 7.0 ładowaliśmy całą bazę danych (wszystkie informacje z projektu) do pamięci, podczas otwierania projektu, tak w wersji 8.0 używamy lokalnej bazy danych i ładujemy do pamięci tylko to, co jest potrzebne w danym momencie, a nie całą bazę danych. Dzięki temu zajmowane jest mniej pamięci, a Family Tree Builder działa szybciej i efektywniej. To również zwiększa skalowalność programu, a przy tym cała cały program może obsługować znacznie większe projekty.

Zespół developerów FTB (kliknij, aby powiększyć) podczas zdobycia pierwszej nagrody w corocznym konkursie MyHeritage na najlepszy kostium. Przebrali się za drwali - wspaniałe powiązanie do ich ciężkiej pracy nad nową wersją FTB.

Zespół developerów FTB (kliknij, aby powiększyć) podczas zdobycia pierwszej nagrody w corocznym konkursie MyHeritage na najlepszy kostium. Przebrali się za drwali - wspaniałe powiązanie do ich ciężkiej pracy nad nową wersją FTB.

Nasz zespół pracujący na FTB będzie nadal ulepszał program, tak aby w przyszłości móc dodawać nowe funkcje. Będziemy stale pracować nad tym, aby nasi użytkownicy korzystający z oprogramowania na pulpit mogli w jeszcze łatwiejszy sposób budować sowje drzewa genealogiczne. Podczas, gdy funckaj synchronizacji sprawia, że mogą przenieść swoje dane do Internetu i mieć dostęp do swjego drzewa na telefonie.

Co dalej? W naszej następnej wersji planujemy dodać przydate funkcje, takie jak opcja cofania, jeszcze szybszą synchronizację z witryną internetową, Instant Discoveries ™ w Family Tree Builder i inne.

Mamy nadzieję, że z przyjemnością będziesz korzystał z naszej nowej wersji FTB. Pobierz ją już dzisiaj. Jeśli napotkałeś jakieś trudności w obsłudze, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Życzymy wspaniałej zabawy,

Zespół MyHeritage

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Rodzina Szymczyk

  15 lutego, 2016

  Ciekawe czy odzyskam moje kilkumiesięczne wpisy,zdjęcia z mojej strony rodzinnej.Jeźeli dokonuję wpisu lub dodaję zdjęcia na dole mojej strony znikaję materiały.

 • Remigiusz

  16 lutego, 2016

  W tym nowym programie jest wiele usterek.
  Ludzie mi poumierali, chociaż żyją. Jak to możliwe? W programie żyją na stronie nie żyją. Poprawię i jest na odwrót. E-maile poznikały od innych moich żyjących osób. Co to jest?

 • Włodzimierz Bartkowski

  16 lutego, 2016

  Wszystko pięknie i ślicznie. Tylko kiedy naprawicie mi podstawowe funkcje w aplikacji [typu eksport do GEDCOM, dołączanie zdjęć, porządkowanie albumów foto, ignorowanie przez wyszukiwarkę wewnętrzną zapisanych w drzewie osób, możliwość generowania wykresów i wiele innych], które zgłaszałem wielokrotnie od ponad 3 lat i tylko raz dostałem odpowiedź typu „… pracujemy nad tym”

 • Włodzimierz Bartkowski

  16 lutego, 2016

  Zainstalowałem wersję 8.0 ale niestety nie może otworzyć dotychczasowych projektów w tym przykładu [Sample]… i czemu nie jest to dla mnie zaskoczenie? 🙂

 • Włodzimierz Bartkowski

  16 lutego, 2016

  Po założeniu nowego projektu – nic nie można wpisać. Po prostu nie przyjmuje wpisów jakiejkolwiek osoby. Używam wersji deskopowej z Windows 8.1

 • Anna Zawiła

  16 lutego, 2016

  Wgrałam „8”. Jest OK, ale gdy chcę u wybranej osoby w PROFILU wpisać informacje dostaję informację , że ta osoba nie istnieje w witrynie a witryna posiada Podstawowy Plan. Projekt jest schynchronizowany a ja posiadam wersję PREMIUM PLUS

 • Paweł

  20 lutego, 2016

  Podczas próby załadowania istniejącego projektu do nowej wersji FTB występuje błąd. Spośród ponad 4000 osób ładuje się około 2700 i przerywa.

 • Anna Zawiła

  21 lutego, 2016

  Nie otrzymałam odpowiedzi ma przesłana do Państwa informację. Ponadto brak synchronizacji zdjęć z aplikacją mobilną w smartfonie

 • K

  Kasia

  7 kwietnia, 2016

  Witam serdecznie, bardzo proszę o kierowanie wszelkich zapytań w tej kwestii na support@myheritage.com Dziękuję i pozdrawiam

  • K

   Kasia

   14 kwietnia, 2016

   Witam serdecznie, przekierowałam wszystkie Państwa zapytania do naszego działu pomocy, otrzymają Państwo odpowiedzi na swoje pytania na maila, który widniał w komentarzach, dziękuję i pozdrawiam.

 • Andrzej Grzeszczuk

  9 maja, 2016

  Od 1 maja v. 8 działa prawie 🙂 bez zarzutu, ciekawe jak u Państwa którzy mieli podobne jak ja problemy przez 2,5 miesiąca?

 • Michal

  11 maja, 2016

  Czy to jakiś błąd czy zamierzone działanie – brak przycisku zapisz. Często pracuję offline w FTB.

 • Wiesiek

  12 września, 2016

  Dlaczego w wersji 8.0 nie działa tworzenie wykresu dla większej liczby pokoleń z wybranym tłem? Po zapisaniu w formacie pdf tło przykrywane jest czerwonym kolorem. Dodatkowo pojawiają się linie, które zaśmiecają cały obraz. Ponadto przy osobie, która ma kilka małżonek źle działa wybór każdej z małżonek. Wybiera akurat nie tą którą się chce. Mam wersję darmową programu darmową bez synchronizacji.

 • Wiesiek

  12 września, 2016

  napisaliście: „Podczas aktualizacji do wersji 8.0 z poprzednich wersji, Family Tree Builder utrzyma kopię Twoich projektów w dawnej formie, na wszelki wypadek” . Jak można z tego skorzystać by powrócić do wersji 7.0?

 • Wiesław

  13 września, 2016

  Jak można było wyciąć dwa ostatnie moje komentarze i pozostawić je bez odpowiedzi? To głównie pytanie do moderatora.

  • K

   Kasia

   16 września, 2016

   Witam wszystkich serdecznie i dziękuję za pytania i komentarze. Bardzo proszę o skierowanie zapytań dotyczących naszego produktu na support@myheritage.com Pozdrawiam, Katarzyna