Przedstawiamy technologię Record Matching

Przedstawiamy technologię Record Matching

Mamy przyjemność przedstawić dzisiaj nową technologię – Record Matching – która automatycznie wyszukuje odpowiednie zbiory historyczne dla każdego drzewa genealogicznego na MyHeritage!

Jest to rozszerzona funkcja dla Super Wyszukiwarki, naszej globalnej wyszukiwarki historycznych danych, która została z powodzeniem wprowadzona w czerwcu br. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc udostępnić Record Matching, i uważamy, że jest to przełom, który może wnieść wartość dla prawie każdego użytkownika serwisu MyHeritage i osób nie korzystających jeszcze z MyHeritage, którzy są ciekawi swojej historii rodziny. Zapoznajcie się z poniższymi szczegóły i mamy nadzieję, że również będziecie nią zachwyceni.

Co to jest Record Matching?

Jeśli jesteś jak wielu z nas, tym który kocha genealogię, ale nie ma dużo wolnego czasu, aby w nią inwestować, pokochasz technologię Record Matching. Podczas gdy jesteś zajęty innymi sprawami – a nawet śpisz – Record Matching zrobi większość pracy za Ciebie. To działa z tyłu na nowej farmie serwerów ustanowionej przez MyHeritage, nieustannie porównując wszystkie drzewa genealogicznego na MyHeritage z ponad 4 miliardami historycznych zbiorów w Super Wyszukiwarce, szukając odpowiednich dopasowań dla Twojego drzewa. Record Match jest dokumentem istotnym dla Twojej historii rodziny, np. aktu urodzenia jednego z Twoich przodków, zdjęć nagrobka członka rodziny lub artykułu w gazecie opisującego jak Twój pradziadek spotkał i zakochał się w Twojej prababce. Record Matching są automatycznie odnajdowane i dostarczane bezpośrednio do Ciebie. Nowe odkrycia czekają na Ciebie!

Co wyróżnia Record Matching?

Record Matching to pierwsza na świecie i jedyna technologia, która odnajduje dopasowania drzewa genealogicznego w artykułach prasowych, książkach i innych udostępnionych dokumentach tekstowych, za pomocą analizy semantycznej. Na podstawie największej na świecie kolekcji gazet historycznych sięgających XVIII wieku, którą mamy na podstawie licencji, odpowiednie artykuły prasowe odnalezione za pomocą tej technologii są niezwykle cenne i rzucają światło na życie, osobowości i osiągnięć naszych przodków. Nazywamy to „dodaniem koloru do historii rodziny.”

Odbywa się to na mocy dopasowania struktury danych, takich jak rekordy urodzenia, ślubów, zgonów i spisów powszechnych. Na szczególną uwagę zasługuje zbiór zdjęć nagrobków, które mamy na podstawie licencji z FindAGrave. Jest to bardzo przydatne, aby móc otrzymać dopasowane zdjęcia nagrobka i informacje o pochówku dla danej osoby w swoim drzewie genealogicznym. A wszystko to w sposób automatyczny i bez wysiłku, i w jednej skonsolidowanej lokalizacji dostarczonej przez Record Matching.

Synonimy i fonetyka

Smart Matching jest pierwszą technologią, która tłumaczy nazwiska pomiędzy językami, aby znaleźć dokumenty dla Ciebie nawet w innym języku niż jest Twoje drzewo genealogiczne. Ta technologia jest szczególnie dobra ze względu na synonimy i fonetykę, więc można się spodziewać dopasowań tak oczywistych jak dla (Williama w danym rekordzie, a Billa w drzewie genealogicznym) lub (Aleksandra w rekordzie i Sashy w drzewie genealogicznym).

Każde dopasowanie posiada Wynik Ufności od pół gwiazdy do pięciu gwiazdek, co wskazuje na prawdopodobieństwo dopasowania co do znalezionego historycznego zbioru do powiązanej osoby w drzewie genealogicznym.

Matching Record działa okresowo, w celu objęcia nowych osób ostatnio dodanych lub edytowanych w drzewie genealogicznym, i w celu pokrycia nowych zbiorów danych historycznych, które stale dodajemy.

Jak możesz zauważyć, Record Matching to kolejne świetne narzędzie badawcze dla użytkowników MyHeritage. Jeśli Twoje drzewo genealogiczne jest na MyHeritage, będziemy stale porównać je – za darmo – z miliardami historycznych danych jakie posiadamy, tak, że będziesz mieć większą szansę, aby odkryć coś nowego bez wysiłku. Wysoki poziom dokładności tej technologii pozwoli zaoszczędzić czas, a Ty nie będziesz musiał/a nic robić oprócz wygodnego zajęcia miejsca, odpoczęcia i przeglądnięcia Record Maching jakich dostarczamy do Ciebie i korzyści jakie z nich płyną.

Jak korzystać z Record Matching?

Record Matching są kalkulowane automatycznie dla wszystkich drzew genealogicznych na MyHeritage.

Po zalogowaniu się i odwiedzeniu witryny rodziny na MyHeritage, pojawi się info na pasku bocznym z wyszczególnieniem liczby dopasowanych zbiorów znalezionych dla Ciebie. Kliknij tam, aby wejść na stronę Record Matching. Można również otworzyć tę stronę idąc do menu „Drzewo genealogiczne” w witrynie rodziny.

Record Matches w witrynie rodziny (kliknij, aby powiększyć)

Record Matches w witrynie rodziny (kliknij, aby powiększyć)

Ludzie i Kolekcje

Strona przeglądania Record Matching pozwala na ich sprawdzenie poprzez daną osobę lub kolekcję. Więc możesz zobaczyć wszystkie dopasowania, które zostały znalezione dla danej osoby w drzewie lub możesz zobaczyć wszystkie dopasowania znalezione dla wszystkich w Twoim drzewie w danej kolekcji, np. w spisie powszechnym USA z 1940 r.

Kolekcje

Record Matches według zbiorów (kliknij, aby powiększyć)

Record Matches według zbiorów (kliknij, aby powiększyć)

Kliknij niebieski przycisk, aby wyświetlić dopasowania w dowolnej kolekcji. Na przykład kliknij kolekcję „Find A Grave”, aby zobaczyć zdjęcia nagrobków zmarłych osób z Twojego drzewa genealogicznego. Nazywamy to „stroną kolekcji” i wyświetla ona wszystkie dopasowania Record Matches z jednej kolekcji. Informacje z Twojego drzewa genealogicznego są wyświetlane po lewej stronie oraz informacje uzyskane z pasującego zbioru historycznego po prawej stronie.

Sprawdzanie FindAGrave Record Matches (kliknij, aby powiększyć).

Sprawdzanie FindAGrave Record Matches (kliknij, aby powiększyć).

Kliknij dowolny przycisk „Przegląd podobieństw”, aby zobaczyć pełną dokumentację dla każdego dopasowania. Ta jest wyświetlane na stronie z rekordami.

Strona Rekordów

Na przykładzie poniższej Strony Rekordów, Record Match był ciekawym artykułem w gazecie o inżynierze kolejowym w drzewie genealogicznym. Data śmierci tej osoby była znana w drzewie genealogicznym, ale gazeta ujawnia niefortunne okoliczności jej śmierci – wybuchła szopa na węgiel! Ten szczególny  Rekord Match został znaleziony dla drzewa genealogicznego Randy Seaver’a jest (więcej na ten temat poniżej).

 Record Match - Tragiczna śmierć w wyniku eksplozji szopy z węglem (kliknij, aby powiększyć)

Record Match - Tragiczna śmierć w wyniku eksplozji szopy z węglem (kliknij, aby powiększyć)

Na przykładzie poniższej Strony Rekordów, Record Match był ciekawym artykułem w gazecie o inżynierze kolejowym w drzewie genealogicznym. Data śmierci tej osoby była znana w drzewie genealogicznym, ale gazeta ujawnia niefortunne okoliczności jej śmierci wspomnianej osoby – wybuchła szopa na węgiel! Ten szczególny Rekord Match został znaleziony dla drzewa genealogicznego Randy Seaver’a (więcej na ten temat poniżej).

Zauważ, że możesz zapisać dowolny plik artykułu i dodać do swojego drzewa genealogicznego poprzez kliknięcia na ikonę Pobierz w prawym dolnym rogu (kształt strzałki skierowanej w dół).

Osoby

Jeśli chcesz, możesz także przeglądnąć swoje Record Matches wg osób, a nie wg zbiorów. Aby to zrobić, kliknij przycisk „według osób” w prawym górnym rogu.

Record Matches wg osób (kliknij, aby powiększyć)

Record Matches wg osób (kliknij, aby powiększyć)

Kliknij niebieski przycisk, aby zobaczyć wszystkie dopasowania dowolnej osoby. Nazywamy tę stronę „stroną osób” i wyświetla ona wszystkie Record Matches dotyczące jednej osoby w Twoim drzewie genealogicznym. Informacja na temat tej osoby z Twojego drzewa genealogicznego będzie wygodnie wyświetlana po lewej stronie, dzięki czemu możesz porównać ją szybko z informacjami znajdującymi się w dokumentach historycznych.

Strona osób

Strona osoby: Record Matches pojedynczej osoby (kliknij, aby powiększyć)

Strona osoby: Record Matches pojedynczej osoby (kliknij, aby powiększyć)

W powyższym przykładzie, dana osoba ma dopasowanie w Indeksie Zgonów w USA wg Ubezpieczenia Społecznego, a druga w spisie powszechnym USA z 1940 r. Kliknij dowolne „Przegląd podobieństw”, aby zobaczyć pełną dokumentację dla każdego dopasowania. Ta jest wyświetlana na Stronie Zbiorów.

Record Match w spisie powszechnym USA z 1940 r. (kliknij, aby powiększyć)

Record Match w spisie powszechnym USA z 1940 r. (kliknij, aby powiększyć)

Pokazany zbiór powyżej to Rekord Match dla osoby z kolekcji w spisie powszechnym USA z 1940 r. Nasi użytkownicy mogą kliknąć na dane zdjęcie, aby móc je zobaczyć w pełnym rozmiarze za pomocą specjalnego narzędzia do wyświetlania.

Potwierdzenie lub odrzucenie Record Matching

Zachęcamy, aby potwierdzać lub odrzucać dopasowania, gdy już je sprawdzicie oznaczając je odpowiednio jako prawidłowe lub nieprawidłowe. Można to zrobić na Stronie Zbiorow, strony ze zbiorami i osobami. Jest to przydatne, aby oznaczyć dopasowania, które już zostały zweryfikowane w celu ułatwienia pracy nad dopasowaniami. Potwierdzone dopasowania będą posiadały zielony znacznik obok nich, i możesz później zmienić zdanie i cofnąć potwierdzenie w razie potrzeby. Nieprawidłowe dopasowania będą usunięte i staną się niewidoczne po odświeżeniu strony. Twoja opinia na temat dokładności dopasowań pomoże nam również usprawnić tę technologię. Jak widać poniżej, można ustawić opcje filtrowania, aby tymczasowo ukryć potwierdzone dopasowania, pozostawiając tylko te oczekujące (niepotwierdzone) dopasowania w widoku.

Przed potwierdzeniem prawidłowego dopasowania, lub wkrótce po, zachęcamy, aby wyodrębnić informacje z dopasowania (poprzez zeskanowanie zdjęcia, daty, wydarzenia, faktu, historii, itp.) i dodanie go do drzewa genealogicznego. Na chwile obecną należy to wykonać ręcznie w innym oknie, jako że pierwsza edycja Record Match nie zawiera kreatora zapisywania do dodawania informacji bezpośrednio z dopasowania do drzewa genealogicznego na MyHeritage. To, wraz z opcją tworzenia źródeł w drzewie genealogicznym z dopasowanym zbiorem, zostanie dodane wkrótce w pierwszej aktualizacji technologii Record Matching. Zaleca się utworzenie źródła do jakiejkolwiek części informacji, którą dodasz do swojego drzewa genealogicznego z historycznych zbiorów, tak aby inni członkowie rodziny wiedzieli później dokładnie skąd on pochodzi.

Na dole każdej listy dopasowań masz możliwość, aby potwierdzić wszystkie na raz lub też odrzuć, w przypadku jeśli chcesz zastosować tę czynność na wszystkich wyświetlanych dopasowaniach na stronie, zamiast robić to jedno po drugim.

Potwierdź lub odrzuć wszystkie dopasowania (kliknij, aby powiększyć)

Potwierdź lub odrzuć wszystkie dopasowania (kliknij, aby powiększyć)

Filtrowanie Record Matches

Na stronach wg kolekcji i osób, można kliknąć link „Opcje filtrowania”. Poniższy ekran zostanie otwarty, co pozwala kontrolować, które dopasowania powinny być wyświetlane.

Filtrowanie Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Filtrowanie Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Możesz użyć filtrowanie w celu ukrycia potwierdzonych dopasowań (tym samym pokazując, tylko te w toku, niepotwierdzone dopasowania) i zawsze możesz przywrócić wszystkie dopasowania z powrotem, zmieniając opcje filtrowania. Możesz tylko wyświetlić dopasowania do zrestrukturyzowanych rekordów (np. stanu cywilnego, spisu powszechnego), zapisów tekstowych (prasa, publikacje), lub obydwu. Możesz także sprawić, aby wyświetlały się tylko te dopasowania z minimalnym progiem ufności do wyboru.

Wynik Ufności

Record Matching jest bardzo dokładny, ale jego dokładność nie przychodzi za cenę znalezienia mniejszej ilości dopasowań (tj. tylko tych oczywistych). Record Matching ocenia prawdopodobieństwo każdego dopasowania i w jaki sposób jest odpowiednio dopasowany do osoby w drzewie genealogicznym. W procesie przypisywania sprawdzania przypisuje odpowiednią gwiazdkę dla każdego dopasowania na podstawie stopnia podobieństwa danych zawartych w rekordzie (nazwisk, dat, faktów, relacji, itp.) do informacji w drzewie genealogicznym. Przygotowaliśmy dodatkowy podsystem który zwie się „Adwokata Diabła”, który wykracza ponad dopasowania i zmniejsza wynik lub całkowicie odrzuca te informacje, które są sprzeczne w Twoim drzewie genealogicznym, aby ograniczyć błędy pierwszego rodzaju do minimum.

Ten Wynik Ufności, który jest unikalną funkcją serwisu MyHeritage jest wyświetlany obok każdego dopasowania i wynosi od pół gwiazdki do pięciu gwiazdek. Możesz sortować wyniki przez dany wynik na każdej stronie, lub też możesz filtrować dopasowania poprzez dany wynik i sprawdzać tylko dopasowania o wyższym prawdopodobieństwie lub też możesz rozszerzyć zakres na wszystkie dopasowania, prawdopodobne i te nieprawdopodobne.

Prosimy zwrócić uwagę na interesującą obserwacje: im wyższy wynik, tym mniej ciekawe może być dopasowanie! To dlatego, że wyższy wynik oznacza, że historyczny zbiór zawiera i dopasowuje wiele informacji w drzewie, a więc drzewo prawdopodobnie zawiera wiele informacji na temat tej osoby, więc nowe dopasowanie może nie dodać wielu nowych informacji. Kto wie może  okazać, się, że tak zwana „złota informacja” pojawi się w niższych wynikach, gdzie system jest mniej przekonany o trafności dopasowania, ale to nie znaczy, że dopasowanie jest mniej interesujące lub przynosi mniej informacji, a może tak na prawdę nie być wiele informacji w drzewie genealogicznym o tej osobie, co mogłoby podnieść wynik.

Dostarczanie Record Matching

Możesz odwiedzić witrynę strony w dowolnym momencie, aby sprawdzić, czy zostały odnalezione jakieś Record Matches dla Ciebie. Dodatkowo, będziemy wysyłać naszym użytkownikom cotygodniowe e-maile (w zależności od ich preferencji), jak ten pokazany poniżej. E-mail przedstawi nowe Record Matches, które zostały znalezione i zapewni możliwość przejrzenia każdego dopasowania klikając na link. Jest to podobne do e-maili, które są dostarczane o Smart Matches™. Jeśli nie ma nowych dopasowań, e-mail nie zostanie wysłany.

Przykładowy e-mail z powiadomieniami o Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Przykładowy e-mail z powiadomieniami o Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Technologia Record Matching powiększa naszą flagową technologię Smart Matching™. Smart Matches porównuje drzewa genealogiczne z innymi drzewami genealogicznymi, a Record Matching wyszukują dopasowania we wszystkich innych zbiorach historycznych (a nie w drzewach genealogicznych). Obydwie technologie pracują razem w jednym cyklu, który nieustannie popycha naprzód wiedzę użytkowników, co do ich historii rodziny.

Współpracując z innymi użytkownikami i powiększasz swoje drzewo genealogiczne za pomocą Smart Matches™, Record Matching otrzymuje więcej potencjalnych informacji, z którymi możesz znaleźć więcej historycznych zbiorów, co z kolei pociąga więcej Smart Matches™ ułatwiając odnajdowanie informacji z innych drzew genealogicznych. Na przykład, gdy potwierdzasz Smart Matches™ dla danej osoby w drzewie genealogicznym, z inną osobą w innym drzewie genealogicznym, możesz mieć pewność, że nagrodą za wszystkie Rekord Matches znalezione dla drugiej osoby automatycznie znajdzie zastosowanie z Twoim drzewem genealogicznym.

Ulepszenia już wkrótce!

Istnieje wiele ciekawych pod funkcji i ulepszeń, które nie mogły być zawarte w pierwszej wersji i będą dodawane przez nas w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Są to następujące funkcje; zapisywanie informacji z Record Matching bezpośrednio do drzew genealogicznych, tworzenie odnośników, źródeł i wyświetlanie dopasowań w czasie rzeczywistym wyników, w momencie gdy nowa osoba zostanie dodana do drzewa i zintegrowanie technologii Record Matching, do naszych stron profilowych i programu Family Tree Builder.

Ile to będzie kosztować?

Nowa funkcja Record Matching jest udostępniona za darmo dla każdego, kto ma jedno lub więcej drzew na MyHeritage.

Przeglądanie dopasowań w skrócie jest bezpłatne (niektóre informacje będą ukryte), ale oglądanie pełnych zapisów i ich zeskanowanych obrazów lub też artykułów prasowych wymaga subskrypcji danych, która jest tą samą subskrypcją do przeglądania rekordów w Super Wyszukiwarce na MyHeritage.

Użytkownicy, którzy preferują jednorazowe kredyty na konkretne dane mogą być je nabyć w celu wyświetlenia określonych rekordów w mniejszej ilości zamiast całego abonamentu. Kredyty mogą być wykorzystane do przeglądu kilka dopasowań na które jest zwrócone zainteresowanie, jednakże jeśli istnieje wiele ciekawych dopasowań subskrypcja danych jest bardziej ekonomicznym sposobem przeglądania ich wszystkich – zobacz szczegóły dotyczące subskrypcji danych i opcji kredytowych.

Obecnie oferujemy Subskrypcje na dane z 36% zniżką, która kosztuje 58 Euro za pierwszy rok, a nie w jak w normalnej cenie 90 Euro. Subskrypcja danych zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich rekordów w Super Wyszukiwarce MyHeritage i do wszystkich Record Matches.

Te Rekord Matches, które pochodzą od partnerów takich jak FindAGrave, są zawsze bezpłatne i ich przeglądanie nie wymaga żadnej opłaty. Do oglądania pełnych zapisów, użytkownicy są przekierowywani do strony FindAGrave, która jest bezpłatna.

Record Matches w akcji

Aby pokazać, jak skuteczne i interesujące może być Record Matches, oto kilka przykładów z drzewa genealogicznego znanego eksperta genealogicznego i autora bloga Genea-Musings, Randy Seaver’a. Chcielibyśmy podziękować Randy’emu za możliwość korzystania z jego drzewa w celu przedstawienia tej technologii. Prawie 4.000 Record Matches zostało znalezionych przez MyHeritage dla drzewa Randy’ego tym setki artykułów prasowych, które dodają dużo koloru do historii rodziny. Jak to Randy ładnie ujął teraz ma „dużo do zrobienia!” 🙂

Randy

Randy

Randy wiedział, że Frederick Thomas Blanchard, jego kuzyn poślubił Mary Helen Webster w 1912 roku.

Czego Randy nigdy nie widział to tego 100-letniego artykułu z gazety (patrz poniżej), który wykazał, że dr Frederick Blanchard poślubić swoją ukochaną ze szkoły; spotkali się, gdy obydwoje byli studentami. Artykuł wymienia jego osiągnięcia i wskazuje, że planem pary dla ich domu jest „przytulnie urządzony jednokondygnacyjny dom” …

Podobnie jak wszystkie Record Matches, to dopasowanie zostało odnalezione automatycznie.

Record Match: uniwersytecki romans (Kliknij, aby powiększyć)

Record Match: uniwersytecki romans (Kliknij, aby powiększyć)

Oto kolejny przykład z drzewa Randy’ego. Laura (poniżej) nie ma dzieci i nie wiele wiadomo na temat jej męża.

Randy

Randy

Dzięki automatycznym Record Matches, Randy odkrył, że była ona żoną majora, którzy zginął w katastrofie lotniczej! Artykuł wykazuje również, że mieli oni syna, który był sędzią, brakujący fakt w drzewie genealogicznym, a teraz otwiera drzwi, aby dowiedzieć się więcej o tej wcześniej nieznanej osobie w rodzinie.

Odkrycie w Record Match: żona majora, który zginął w katastrofie lotniczje (kliknij, aby powiększyć)

Odkrycie w Record Match: żona majora, który zginął w katastrofie lotniczje (kliknij, aby powiększyć)

A oto przykład nieoczekiwanego odkrycia znalezionego dla drzewa genealogicznego założyciela i dyrektor generalnego MyHeritage Gilada Japheta. W drzewie widzimy jego krewną, Gertrude Sarah Levin, która poślubiła Salomona Deitch, ale niewiele więcej o nich wiadomo.

Gilad

Gilad

Rekord Match było gazetą z Kansas z 1938 roku. Obejmuje ono ich fotografię ślubną. Panna młoda jest piękna. Podpis jest intrygujący: „Miłość nie potrzebuje słów.” Okazuje się, że małżeństwo zostało przeprowadzone w języku migowym, jako, że obydwoje byli głuchoniemi… Inny doskonały przykład na to, jak Record Matches dodaje koloru, do tego co wiemy o życiu naszych przodków i krewnych.

Record Match: Niezwykły ślub (kliknij, aby powiększyć)

Record Match: Niezwykły ślub (kliknij, aby powiększyć)

Są to tylko niektóre z tysięcy Record Matches znalezionych dla drzew genealogicznych Randy’ego i Gilada, a właściwie setek milionów Record Matches, które już znaleźliśmy dla naszych użytkowników, a które są dostępne dziś na MyHeritage.

Otrzymywanie Record Matches

Zastanawiasz się jakie Record Matches możemy znaleźć dla Ciebie? Sprawdź swoją witrynę rodziny już teraz, aby zobaczyć, jakie odkrycia czekają już dla Ciebie! Jeśli korzystasz z naszego genealogicznego programu Family Tree Builder należy opublikować swoje najnowsze drzewo genealogiczne do witryny rodziny na MyHeritage, aby móc uzyskać Record Matches.

Jeśli nie zostały znalezione Rekord Matches dla Twojego drzewa nie martw się, wszystko czego potrzebujesz to trochę cierpliwości. Matching Rekord pracuje nieprzerwanie i nowe kolekcje danych są dodawane codziennie. Będziemy dostarczać Ci wyniki automatycznie jak tylko takie się znajdą. Ponadto, szczególnie pracujemy nad dodaniem danych z kolekcji spoza krajów anglojęzycznych.

Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem MyHeritage, jesteś bardziej niż mile widziany, aby zarejestrować się za darmo na MyHeritage. Możesz zaimportować swoje drzewo genealogiczne lub zbudować nowe używając witryny z przyjaznymi narzędziami, a otrzymasz swoje dopasowania w mniej niż 24 godziny.

Mamy zaszczyt zaprosić Was na webinarium na temat Record Matches, w którym będziemy przedstawiać krok po kroku proces uzyskiwania dostępu i przeglądania wyników wyjaśniając przy tym w jaki sposób wykorzystać konkretne informacje, aby dodać członków rodziny lub szczegóły do swojego drzewa genealogicznego. Tutaj prosimy odwiedzić stronę rejestracji na webinarium.

Czekamy na Wasze opinie na temat Waszych doświadczeń związanych z Record Matches w komentarzach poniżej!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Andrzej

  19 września, 2012

  Dobre, ciekawe – ja znalazłem 9 osób z rodziny, a dane 10. odczytałem z fotografii nagrobka.

 • suaveg

  20 września, 2012

  działa dla drzew które miałem na stronie w momencie wprwadzenia record matches, ale dla drzewa ktore zaimportowalem z pliku gedcom pozniej juz nie wyszukuje.

 • Justyna

  20 września, 2012

  Dziękujemy za informacje. Jak Pan wgrał nowy GEDCOM musi Pan odczekać do 24h – aż pojawią się Record Matches (w powyższym Blogu dokładnie to opisaliśmy).

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Yanosh

  20 września, 2012

  to jest tylko dla „premium”

 • Justyna

  20 września, 2012

  Jak opisaliśmy na Blogu:

  Nowa funkcja Record Matching jest udostępniona za darmo dla każdego, kto ma jedno lub więcej drzew na MyHeritage.

  Przeglądanie dopasowań w ich skrócie jest bezpłatne (niektóre informacje będą ukryte), ale oglądanie pełnych zapisów i ich zeskanowanych obrazów lub też artykułów prasowych, które MyHeritage ma na licencji z innych źródeł wymaga subskrypcji danych, która jest tą samą subskrypcją do przeglądania rekordów w Super Wyszukiwarce na MyHeritage. Niektóre kolekcje są też darmowe takie jak FindAGrave.

  Aby w pełni korzystać z Record Matches – wymagana jest Subskrypcja na Dane, nie wersja Premium.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Jaszewski Zbigniew

  23 września, 2012

  Super sprawa. Napewno skorzystam.

 • Targanski

  23 września, 2012

  Chyba skorzystam

 • Jurek

  23 września, 2012

  muszę to sprawdzić..pozdrawiam cały zespół MyHeritage.

 • jankowscy

  23 września, 2012

  jak to dziala mozna kogos znalesc

 • Tadeusz

  24 września, 2012

  Tułasiewicz

 • Justyna

  24 września, 2012

  @ Panie Jankowscy – tak jak to zostało opisane – działa to w sposób. Wystarczy porządnie przeczytać powyższy wpis – a będzie znał Pan wszystkie szczegóły jak to działa. Jakby miał Pan jakieś konkretne zapytanie proszę dać znać.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • jerzy

  24 września, 2012

  Wszystko co zwiazane jest z automatycznym wyszukiwaniem naszych przodkow okaze sie w czasie jego uzytkowania . Dziekuje .

 • Marta J.

  26 września, 2012

  Witam. W opisie programu jest wymieniona, jako darmowa, funkcja „Find a grave”. W zakładce „zbiory” w moim przypadku dopasowania osób takiej kolekcji nie ma a więc i możliwości sprawdzenia, czy grób jest w „wykazie”. Czy nie potrafię tej funkcji znaleźć?

  Pozdrawiam.

 • Justyna

  26 września, 2012

  Witam Panią,

  dziękuje za zapytanie. Jeśli w jakimś przypadku zostanie znalezione dopasowanie z Pani drzewa dla kolekcji Find A Grave – otrzyma Pani powiadomienie – o dopasowaniu (Record Matches). Jeśli Pani chce ręcznie przeszukać kolekcje to nie ma problemu znajduje się ona w zakładce jak Pani wie Badania – i tam może Pani wybrać: W zbiorze: Śmierć, Pogrzeb, Cmentarze i Nekrologii (tam znajduje się kolekcja: Find A Grave z 48569611 danymi historycznymi).

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • gość

  29 września, 2012

  Hej chciałam się zapytać jak wysłać drzewko genealogiczne z myheritage ?
  Bardzo dziękuję za odpowiedzi 😉

 • Justyna

  1 października, 2012

  Dzień dobry,

  co ma Pani na myśli poprzez wysłanie drzewa? Może Pani wyeksportować drzewo w pliku GEDCOM w zakładce Drzewo genealogiczne – Zarządzaj drzewami. (proszę jednak pamiętać, że plik GEDCOM można otwierać tylko w programach genealogicznych typu Family Tree Builder – czy też zaimportować go do MyHeritage – i wówczas otworzyć).

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Józef

  1 października, 2012

  chciałbym wiedzieć ile to kosztuje bo nie chce mi się czytać.

 • Justyna

  1 października, 2012

  Panie Józefie – zachęcamy Pana do przeczytania postu – z niego dowie się Pan wszystkiego – po co Panu znać cenę, jak Pan nie jest zainteresowany nawet przeczytaniem co ten serwis proponuje.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Danuta Bilikiewicz

  3 października, 2012

  Dziękuję. To znakomite źródło.

 • Myczkowski Emil

  8 października, 2012

  Poszukuję Stanisława Myczkowskiego, Jana ,idokładne daty urodzin oraz śmierci .Dziadka i pradziadka,oraz ich zon.

 • julka

  8 października, 2012

  odlot

 • zetka

  8 października, 2012

  A ja nie widzę tego przycisku w pasku bocznym u mnie nadal jest
  napisane jest po wejściu w zakładkę :
  Obecnie brak Record Matches w Twojej witrynie.
  Jednakże wróć tu wkrótce gdyż kontynuujemy poszukiwania w Twoim imieniu.

 • Beata Mariola Wiktoria

  9 października, 2012

  Dlaczego jak chcę porównać podobieństwa zasugerowane na mailu to mam informację, że funkcja tylko dla konta Premium 🙁

 • karolina.osma

  9 października, 2012

  niestety tylko dla premium…a szkoda

 • heniedz

  11 października, 2012

  a mi się wszystko podoba, i obsługa w sewisie na skype kompetentna i…..i

 • Justyna

  11 października, 2012

  Pani Zetka,

  tak jak Pani pisze – dane są przetwarzane dla Pani drzewa, i jak Record Maches się pojawi zostanie Pani powiadomiona.

  Pani Beato,

  porównywanie Record Matches jest w pakiecie subskrypcji danych nie Premium. Może Pani chodzi o podobieństwa (Smart Matches)?

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • janusz

  12 października, 2012

  wszystkie,nowosci sa zapewne,ciekawe.

 • JÓZEF

  13 października, 2012

  TROCHĘ PRACOCHŁONNE I SKOMPLIKOWANE

 • marek

  14 października, 2012

  Dużo nowych danych,w tym danych smieciowych.To cena tej przeglądarki.Myslę,że warto zaryzykować,żeby poznać ciekawe informacje dotyczące przodków.

 • gosianikol13

  16 października, 2012

  To świetna sprawa

 • Henryk

  27 października, 2012

  ?

 • Roksana

  28 października, 2012

  Roksana

 • Ryszard

  28 października, 2012

  Witam dlaczego w jednym drzewie z 250 osobami mam 612 wszystkie dopasowania a w drugim z 2044 osobami mam 34 dopasowań . tych samych osób niema dopasowań Pozdrawiam

 • Piotr Kondrat

  30 października, 2012

  Opłaciłem Premium za rok a korzystać nie mogę. Dlaczego ?
  Co z moimi pieniędzmi ?
  Piotr

 • Justyna

  31 października, 2012

  Panie Piotrze,

  dziękuje za zapytanie. Opłacił Pan „Abonament na dane”, a nie Premium i oczywiście może Pan korzystać z Record Matching i Super Wyszukiwarki.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Piotr Kondrat

  31 października, 2012

  Pani Justyno
  dziękuję za odpowiedż.
  Czy mogę korzystać z badań ?
  Pozdrawiam
  Piotr

 • Justyna

  6 listopada, 2012

  Tak Panie Piotrze – może Pan, gdyż zakupił Pan abonament na dane.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • Czesław

  22 listopada, 2012

  Już długo mam drzewo genealogiczne ale do tej pory nie posiadam
  Record Matching . Kiedy mogę się spodziewać?

 • Janusz

  26 listopada, 2012

  Czy może się wypowiedzieć ktoś, kto wśród swoich przodków (zaznaczam – chodzi mi o Polaków) nie ma osób wybitnych, powszechnie historycznie znanych. Czy ktoś z was korzysta z record Matches z efektem? Odnoszę wrazenie, że Record Matches zawiera informacje o osobach powszechnie znanych, albo (to równoległe wrażenie) działa w odniesieniu do dokumentów z USA, Izraela i innych krajów anglojężycznych. Podkreslam – to tylko moje wrażenie. Byc może sie mylę. Proszę o Wasze opinie. Będą one dla mnie niezwykle cenne dla decyzji o zakupieniu (lub nie) tej funkcji.
  Pozdrawiam wszystkich
  Janusz

 • Czesław

  6 grudnia, 2012

  Jaki można napisać komentarz skoro w dalszym ciągu brak Rekord
  Matching

 • Paweł

  20 stycznia, 2013

  Pani Justyno:
  1. napisała Pani: „Aby w pełni korzystać z Record Matches – wymagana jest Subskrypcja na Dane”.
  2. „Panie Piotrze,

  dziękuje za zapytanie. Opłacił Pan „Abonament na dane”.

  Co to znaczy i jak to włączyć?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • Justyna

  23 stycznia, 2013

  Panie Pawle, aby korzystać w pełni w Subskrypcji na dane, wpisuje Pan w Super Wyszukiwarce załóżmy Jan Nowak – i pojawi się kilka opcji – jak Pan wybierze płatną kolekcję – będzie Pan przekierowany do strony – gdzie może Pan zakupić Subskrypcje na dane.

  PS. Drodzy Państwo – tego typu pytania prosimy kierować na forum lub poprzez formularz pomocy na MyHeritage.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna

 • EWA

  24 marca, 2013

  JAKI PAKIET WYBRAC ABY MOZNA WSZSTKO RZEGLADAC

 • hatesmog

  10 maja, 2013

  @EWA
  Premium powinno wystarczyć na w miarę swobodne poruszanie się po serwisie 🙂

 • Lech Masłowski

  10 września, 2013

  Dostałem cenę i technologię, a gdzie podstawy?
  Jak w ogóle zacząć? Gdzie przedstawić „wejście w drzewo”?, Czyli jak rozpocząć? Gdzie ewentualnie uiścić wymaganą kwotę?
  Co z pradziadkami i dalej wstecz? Proszę o pełniejszą informację o możliwościach programu poza jego technologicznymi możliwościami.

 • Żanna Chaliman

  13 października, 2013

  Witam,otrzymalam od Was ta wiadomosc ,ze cos takiego rusza i jest dobre i moge wzprobowac to gratis i ewentualnie oplacic ,ze sa jakies dane mojej rodziny do obejrzenia (darmowo) a nie ma nic niestety.

 • Wiśniowski Zygmunt

  22 stycznia, 2014

  Od 20.01.2014 w obrębie Osoby nie widać miejsccwości urodzenia i śmierci pozostała tylko data. Do 20-tego było i data i miejscowość. Czy coś popsułem? Co mam zrobić? Proszę o podpowiedż. Serdecznie pozdrawiam.

 • Anna Lubaszewska

  28 listopada, 2014

  witam, jest to dobry program, chętnie skorzystam, bardzo mnie ciekawi
  moja rodzina i jej pochodzenie….. pozdrawiam

 • Kazik

  22 marca, 2015

  Spróbuję

 • zpietuch@gmail.com

  19 maja, 2015

  Po awarii komputera – nie mogę odzyskać danych z mojego drzewa genealogicznego tworzonego przez lata.
  Bezskutecznie próbuje otrzymać ostatnie dane z 2012 roku (posiadałem ponad 250 wpisów) pomimo wielu powiadomień do Waszego portalu.
  Zarejestrowany byłem na –
  Moi krewni – dzidek53@aster.pl
  MyHeritage.com – zpietuch@gmail.com
  Pietuch Web Site – fater53.1489@myheritage.com

 • Halina

  25 czerwca, 2015

  Witam,
  Zanim zacznę potwierdzać Smart Matches proszę o pomoc . W drzewie, którym zarządza H. KONOPIATY, z Polski oraz w drzewie Jolanty Dygoń z Polski znajdują się moi krewni.
  W moim drzewie widzę swoje pokrewieństwo z moimi krewnymi . W drzewie ,które odpisuje p.Henryk Konopiaty i Jolanta Dygoń nie ma tego pokrewieństwa moich krewnych z nimi . Chciałabym wiedzieć kim są te osoby w stosunku do mojej rodziny i skąd pochodzą . Czy każdy może pobierać moje dane z drzewa, dane mojej rodziny ? Pozdrawiam , oczekuję na szybką odpowiedz.
  Halina

  • K

   Kasia

   25 czerwca, 2015

   @Halina proszę napisz na support@myheritage.com Dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Nikopol

  11 listopada, 2015

  Skąd te ceny, z kosmosu?! Polaków nie stać, aby wydać takie horrendalne sumy. W Polsce za tego typu usługi płaci się nie więcej jak 50 zł PLN.
  Radzę przemyśleć i przekalkulować na polskie zarobki, bo takim cwaniactwem nie zyskacie wielu klientów.

 • MojaRodzina55

  29 listopada, 2015

  Do Nikopol . Tak, dobrze mówisz bo ja sam chciałem kilka razy coś tam sprawdzić a na początku kliknołem nie wiedząc co robię no i od razu ode chciało mi się zaglądać na tą stronę. Zrobiłem sobie ” urlop „. POPIERAM.

 • longina bojanowska

  27 grudnia, 2015

  Jak dobrze móc odnaleźć dzięki Wam niektóre ważne osoby w rodzinie

 • B.Kornic

  3 stycznia, 2016

  W całości podpisuję się pod opinią „Nikopol’a”

 • Marek Pietrusiak

  13 stycznia, 2016

  Witam, pojawiły mi się record matches ale mimo pakietu premium wymaga opłacenia abonamentu. To osobna opłata czy też robię coś źle podczas potwierdzania rekordów?

 • Marek Pietrusiak

  13 stycznia, 2016

  mała poprawka – mam pakiet premium plus i mimo to przy chęci oglądnięcia czy potwierdzenia rekordu, system woła o abonament roczny