Najpopularniejsze imiona nadawane w 2013 roku to Lena i Jakub

Najpopularniejsze imiona nadawane w 2013 roku to Lena i Jakub

Jak czytamy w Wirtualnej Polsce, Lena i Jakub były najczęściej nadawanymi imionami w 2013 roku. Tak samo popularne imiona w mijającym roku to od kilkunastu lat cieszące się dużą popularnością Julie, Zuzanny oraz Maje. Natomiast wśród imion męskich dominują: Kacper, Filip oraz Szymon.

W roku 2012 r. najpopularniejszym imieniem dla chłopców był Jakub, natomiast ulubionym imieniem wśród imion dla dziewczynek przez ponad 10 lat była Julia.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stworzyło statystykę kilkudziesięciu najczęściej i najrzadziej nadawanych imion żeńskich i męskich w 2013 r. Według badań ponad 10 lat nie zmienia się lista najpopularniejszych imion, najczęściej wybieranych przez rodziców dla swoich dzieci. Z jednym wyjątkiem, gdzie w 2013 r. liderką rankingu została Lena, degradując z pierwszego miejsca imię Julia, która od 10 lat było najczęściej wybieranym imieniem żeńskim.

W kwietniu 2014 roku dołączy do mojej rodziny Piotruś, drugie dziecko mojej siostry Joanny. Cała rodzina cieszy się już niezmiernie, że Hania jego starsza siostra będzie mieć wkrótce rodzeństwo. A kto dołączył do Waszej rodziny w 2013 roku? Czy ktoś dołączy do Was w 2014?

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Jola

  10 stycznia, 2014

  W zeszłym roku rodzinka powiększyła się o wnuczkę Aleksandrę, Jej kuzyna Franka i Wojtusia oraz ich 4 koleżanki i 2 kolegów.
  W tym towarzystwie mamy imiona:Hanna, Lena, Wiktoria, Olivier,
  Aleksander. Był to wspaniały rok i zdrowe dzieciaczki.

 • ryś

  16 stycznia, 2014

  A do naszej rodziny przyszła MARYSIA 🙂