9 osób, które wykonało test DNA – Niesamowite odkrycia, które odmieniły ich życie!

Czy kiedykolwiek otrzymałeś prezent, który długo, długo zapamiętałeś?

Tak było właśnie w przypadku osób, które opisujemy poniżej. Każde z nich otrzymało test DNA MyHeritage (czy to ramach projektu MyHeritage Quest, czy to w prezencie), a wyniki doprowadziły ich do życiowego odkrycia – ponownego spotkania z dawno zaginionym krewnym, odkrycie bliskiego członka rodziny, o którego istnieniu nie mieli pojęcia, czy też rozwiązanie starej rodzinnej tajemnicy.

Fernando odnalazł brata… a to był dopiero początek.

Fernando Hermansson Carabali urodził się w Kolumbii i jako dziecko został oddany do adopcji. Wychowany w Szwecji, zawsze był ciekawy swoich korzeni, a jego dobry przyjaciel podarował mu zestaw DNA. Przez jakiś czas leżał on w szufladzie… ale kiedy w końcu go wykonał, okazało się, że odnalazł przyrodniego brata mieszkającego w Holandii. I to był tylko wierzchołek góry lodowej – ale wierzcie lub nie, odkrycia na tym się nie skończyły. Fernando nie tylko znalazł więcej przyrodniego rodzeństwa i swoją rodzoną matkę, ale zainspirował swoją byłą żonę i przybranego ojca do wykonania testu. Jego była żona znalazła siostrę, a jego przybrany ojciec – który sam był adoptowany – znalazł swojego biologicznego ojca.

Wszystko to dzięki prostemu prezentowi w postaci testu DNA MyHeritage! Zamów test DNA już dziś!

Zobacz jak Fernando zjednoczył się ze swoim bratem i siostrami w poniższym filmie:

Tata Tiny znalazł brata, o którego istnieniu nie wiedział.

Tina Hampton otrzymała darmowy zestaw DNA w ramach DNA Quest, naszego projektu pro bono pomagającemu w łączeniu osób adoptowanych z ich rodzinami biologicznymi. W zeszłym roku przeżyła prawdziwy szok, gdy znalazła dwie bardzo podobne osoby mieszkające na Wyspach Owczych. Okazało się, że są to dzieci brata biologicznego ojca Tiny – brata, o którym on nawet nie wiedział, że istnieje. Otrzymali oni zestawy DNA MyHeritage jako prezenty. Dzięki temu dopasowaniu, ojciec Tiny poznał swojego nowo odnalezionego brata – było to szczególne spotkanie, biorąc pod uwagę, że ojciec Tiny zmarł 6 miesięcy później.

Tina z Ojcem

Tina z Ojcem

“To było dla mnie błogosławieństwo na tak wiele sposobów” – mówi Tina. „To taka piękna rzecz dla nas wszystkich, szczególnie dla mnie, ponieważ będąc adoptowanym nie miałam pojęcia, kim jestem przez 44 lata… Brakuje mi ojca, ale mam teraz niesamowitego wujka, który stara się wypełnić pustkę.”

Tata Jessiki odkrył tożsamość swojego dziadka

Kiedy babcia Jessiki Stanmeyer, Sanie, miała 13 lat, jej matka powiedziała jej, że ukochany mężczyzna, który ją wychował, nie jest jej prawdziwym ojcem. Sanie spędziła resztę życia zastanawiając się, czy jej matka mówiła prawdę, i po jej śmierci w 2007, Sani pozostała bez odpowiedzi na swoje pytania. 10 lat później ojciec Jessiki otrzymał w prezencie zestaw DNA, a jego wyniki etniczne zaprzeczyły opowieści matki Sanie. Jessica i jej ciotka Sharyn zabrały się do pracy, analizując jego DNA i przeszukując drzewa genealogiczne, aż w końcu dowiedziały się, kto jest ojcem Sanie.

Babcia Jessiki Stanmeyer, Sanie, jako dziecko, w rękach matki Sanie, Florence

Babcia Jessiki Stanmeyer, Sanie, jako dziecko, w rękach matki Sanie, Florence

„Jestem po prostu zszokowana, że para nowicjuszy takich jak my mogła rozwiązać tę szaloną rodzinną tajemnicę” – mówi Jessica. „Żałuję tylko, że moja babcia nie żyje, by być tego częścią”. 

Krystal odnalazła siostrę, która szukała jej przez 27 lat

Krystal Baez otrzymała na Gwiazdkę zestaw DNA i była podekscytowana, że będzie mogła dowiedzieć się więcej o swoim dziedzictwie. Nigdy nie marzyła, że znajdzie również przyrodnią siostrę, która szukała jej przez 27 lat! Była bardziej niż szczęśliwa, kiedy mogła powitać Hope w swojej zgranej rodzinie. Obejrzyjcie ich piękne spotkanie w filmie poniżej:

Rodney odnalazł pierwszego kuzyna, o którego istnieniu nie wiedział.

Najlepszy przyjaciel Jane Nicholson, Tony Wood, był adoptowany, a ona postanowiła pomóc mu znaleźć jego biologiczną rodzinę. Po wielu badaniach z niejednoznacznymi wynikami, Tony przesłał swoje dane DNA do MyHeritage i dopasował się do pierwszego kuzyna o imieniu Rodney. Rodney otrzymał zestaw MyHeritage DNA jako prezent i zrobił test, nigdy nie wyobrażając sobie, że doprowadzi go to do odkrycia pierwszego kuzyna, o którego istnieniu nigdy nie wiedział.

Tony (z lewej) ze swoją najlepszą przyjaciółką Jane, która pomogła mu rozwikłać tę rodzinną zagadkę

Tony (z lewej) ze swoją najlepszą przyjaciółką Jane, która pomogła mu rozwikłać tę rodzinną zagadkę

Al znalazł przyrodnią siostrę po 60 latach

Al Ballard dowiedział się, że został adoptowany, gdy miał 13 lat, ale jego przybrana matka powiedziała mu, że nie może znaleźć żadnych informacji o jego rodzonej matce. Uznał, że nie ma już nic do zrobienia, więc nie próbował znaleźć żadnych informacji o swojej biologicznej rodzinie przez następne 58 lat. Jednak kiedy otrzymał zestaw DNA udało mu się znaleźć swoją przyrodnią siostrę, Mary Ann.

Al i jego siostra Mary Ann

Al i jego siostra Mary Ann

“Od razu poczuliśmy tę więź,” powiedział Al. “Spędziłem 71 lat wierząc, że poznanie moich biologicznych rodziców lub rodzeństwa jest niemożliwe. Dzięki DNA, rozpocząłem tę niewiarygodną podróż. MyHeritage odmieniło moje życie.”

John odnalazł swojego rodzonego ojca po 48 latach

John Cummings został adoptowany przy urodzeniu i przez lata próbował znaleźć informacje o swojej biologicznej rodzinie, ale bez powodzenia. Prawie zrezygnował z tego, aby kiedykolwiek odkryć, kim byli jego biologiczni rodzice… i wtedy jego żona podarowała mu test DNA!

W ciągu kilku dni od otrzymania wyników, udało mu się nawiązać kontakt z biologicznym ojcem i przyrodnią siostrą.

“Bez DNA nigdy by do tego nie doszło, ponieważ nie byłem w stanie odtworzyć tego połączenia” – mówi John. „Na początku było to trochę przytłaczające, ale teraz to prawdziwa zabawa. Mogę zadawać wszystkie pytania, na które zawsze chciałem uzyskać odpowiedzi. Mogę w końcu dowiedzieć się czegoś o moim pochodzeniu. Dziękuję MyHeritage za umożliwienie mi połączenia się z moją rodziną.”

Obejrzyj wideo z ponownego spotkania z ojcem poniżej:

Diane odnalazła siostrę za Oceanem Atlantyckim

Diane Ward, która została adoptowana jako dziecko, zdecydowała się podarować sobie zestaw DNA jako prezent świąteczny… nie tylko rozwiązała tajemnicę tożsamości swojej rodzonej matki, ale również znalazła siostrę, z którą stały się bardzo bliskie.

Ich piękne ponowne spotkanie możecie obejrzeć w poniższym filmiku:

Anders odkrył, kim był jego prawdziwy dziadek

Użytkownik MyHeritage Anders Bergenek ze Szwecji podejrzewał, że jego ojciec mógł nie być biologicznie spokrewniony z człowiekiem, którego znał jako swojego dziadka. Dzięki starannym badaniom i ukierunkowanej kampanii testów DNA, był w stanie nie tylko potwierdzić to podejrzenie, ale także zidentyfikować swojego biologicznego dziadka i połączyć się z jego krewnymi – dzięki dopasowaniom, które otrzymał za pośrednictwem MyHeritage.

Anders Bergenek

Anders Bergenek

Do jakich innych niesamowitych odkryć może doprowadzić test DNA?

Nawet jeśli Twoja ukochana osoba nie szuka dawno zaginionych członków rodziny, odkrycia, które dokonują się poprzez MyHeritage DNA są skuteczne i głęboko znaczące – czy to otrzymanie zaskakującego Szacunku etnicznego, potwierdzenie pochodzenia etnicznego, czy odnalezienie i połączenie się z nowymi krewnymi.

Zestawy DNA MyHeritage są teraz w sprzedaży w niesamowitej cenie, najniższej w historii (przedłużona promocja z okazji Cyber Poniedziałku)! Zamów test DNA już teraz!