Otrzymałem Dopasowanie DNA! Co teraz?

Otrzymałem Dopasowanie DNA! Co teraz?

Nadszedł ten moment, w Twojej skrzynce mailowej pojawia się notyfikacja z informacją o nowym dopasowaniu DNA! Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 rzeczy, które możesz zrobić, aby wykorzystać nowo powstałe połączenie.

Skontaktuj daną osobą 

Wszyscy wiemy, że rozmowa z krewnym jest doskonałym sposobem na rozwikłanie rodzinnych zagadek, czy pozyskanie nowych informacji, tak więc skontaktowanie osoby, która pojawiła się w notyfikacji, jako nowe dopasowanie DNA – lub też osoby, która zarządza danym zestawem DNA – jest chyba najszybszym sposobem na pozyskanie informacji. Możesz również odkryć, że w międzyczasie pracowali oni nad drzewem genealogicznym, z którego informacje mogą pokrywać się z Twoim drzewem, lub mogą również wypełnić pewne luki w Twojej dotychczasowej pracy nad historią rodziny.

MyHeritage posiada bezpieczny system przesyłania wiadomości, który nie ujawnia adresów e-mail żadnego z użytkowników. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć w link „kontaktowy”, który pojawia się na karcie dopasowania na stronie Dopasowania DNA lub w powiadomieniu e-mail, które otrzymałeś o dopasowaniu. Wówczas zostaniesz przeniesiony do strony Skomponuj Wiadomość na MyHeritage, gdzie możesz napisać swoją wiadomość i wysłać ją.

Kiedy otrzymasz odpowiedź, zostaniesz powiadomiony o tym e-mailem, z informacją, że czeka na Ciebie wiadomość, ale będziesz mógł ją odczytać tylko w skrzynce odbiorczej Twojego konta MyHeritage. W ten sposób możesz zdecydować, kiedy i jak dużo informacji kontaktowych chcesz udostępnić swojemu dopasowaniu DNA.

“Zanurz się” w stronę Przejrzyj swoje dopasowanie DNA

Kolejnym sposobem na przejrzenie informacji o nowo powstałym dopasowaniu jest strona Przejrzyj Dopasowania DNA. Możesz do niej przejść za kliknięciem w “Obejrzyj podobieństwo DNA Match” na karcie zaistniałego połączenia, lub też w notyfikacji email. Ta strona daje Ci pełen opis i obraz tego, jakie informacje MyHeritage odnalazło na temat tego dopasowania, co Was łączy, oraz dając Ci wskazówki na temat Waszego pokrewieństwa, i odkrywając Więcej połączeń.

Przejrzyj ich drzewo genealogiczne 

Poniżej przycisku “Przejrzyj Dopasowanie DNA” na karcie DNA, znajduje się przycisk “Przejrzyj drzewo”. Przyciśnięcie go przeniesie Cię do drzewa genealogicznego, w którym pojawia się Twoje dopasowanie, a w którym możesz rozpoznać jakieś znajome Ci już nazwiska. 

Zauważ, że w większości drzew żyjące osoby będą oznaczone jako <prywatne>, tak więc jeśli chcesz uzyskać informacje na ich temat, będziesz musiał poprosić o dostęp do tego drzewa. Możesz to zrobić klikając w „Poproś o dostęp”.

Tagi: , ,