NOWOŚĆ: Etykiety Dopasowań DNA – ulepszone!

NOWOŚĆ: Etykiety Dopasowań DNA – ulepszone!

W zeszłym miesiącu wprowadziliśmy Etykiety dla Dopasowań DNA, wygodny sposób organizowania swoich dopasowań DNA w grupy. Zapoznaj się z tym podlinkowanym wpisem na blogu (w poprzednim zdaniu), aby uzyskać informacje na temat tej nowej funkcji.

Kolorowe etykiety do klasyfikacji swoich dopasowań DNA bardzo przypadły do gustu naszym użytkownikom. Reakcja na mediach społecznościowych była entuzjastyczna i wielu użytkowników wspomniało, że z niecierpliwością czekają na następny etap: dodanie etykiet do strony Przeglądu Dopasowań, jak również do listy Wspólnych Dopasowań DNA.

Na przykład, Robin napisała, że nowa funkcja stała się bardzo pomocna w jej badaniach: „Możliwość sortowania w grupy, które sami sobie przypisujemy bardzo pomaga, dziękuję!”. Inna użytkowniczka, Carol, napisała, że nie może się doczekać nowej aktualizacji: „Uwielbiam wasze kolorowe etykiety i nie mogę się doczekać, aż pojawią się we Wspólnych Dopasowaniach. To będzie bardzo pomocne.”

Leisa z Australii również napisała, jak bardzo jest podekscytowana nową aktualizacją: „No tak, nowa aktualizacja etykiet MyHeritage jest niezwykła i sprawi użytkownikom wiele radości. Jest bardzo pomocna i sądzę, że będzie popularna zarówno wśród nowych jak i zaawansowanych użytkowników. Możliwość etykietowania Wspólnych dopasowań jest zmianą w grze. Wstrzymywałam się z korzystaniem z funkcji etykietowania, ponieważ wiedziałem, że przyjdzie kolejna jej aktualizacja i jestem teraz absolutnie gotowa, aby zacząć z nią pracę i dokonać „organizacji” i etykietowania. Gratulacje dla zespołu. Jestem naprawdę zadowolona.”

Po kilku tygodniach ciężkiej pracy, mamy przyjemność ogłosić, że etykiety Dopasowań DNA zostały dodane w dwóch miejscach: na stronie Przeglądu Dopasowań, która zawiera Wspólne Dopasowania DNA, oraz w eksporcie Dopasowań DNA.

Strona “Przeglądaj Dopasowanie DNA”

Etykiety zostały dodane na górze tej strony.

Przeglądając indywidualne dopasowanie DNA, można teraz oznaczyć je jako ulubione, dodać nowe etykiety lub dodać notatki, a wszystko to w prawym górnym rogu dopasowania.

Przypisywanie etykiet do Dopasowań DNA na stronie Przegladów Dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Przypisywanie etykiet do Dopasowań DNA na stronie Przegladów Dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Kliknięcie ikony etykiety otwiera panel menedżera etykiet po prawej stronie ekranu, gdzie można tworzyć i przypisywać nowe etykiety.

Panel menedżera etykiet (kliknij, aby powiększyć)

Panel menedżera etykiet (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli dopasowanie posiada już etykiety lub jest oznaczone jako ulubione, w prawym górnym rogu strony Przeglądu Dopasowań zostaną wyświetlone przypisane etykiety.

Zaetykietowane dopasowanie DNA (kliknij, aby powiększyć)

Zaetykietowane dopasowanie DNA (kliknij, aby powiększyć)

Kliknij dowolną z przypisanych etykiet, aby otworzyć panel menedżera etykiet, w którym możesz edytować, usuwać lub tworzyć nowe etykiety.

Mimo, iż każdemu Dopasowaniu DNA można przypisać wszystkie 30 etykiet, na stronie Przeglądu Dopasowań wyświetlanych jest do 6 etykiet. Jeżeli do tego samego Dopasowania DNA przypisanych jest więcej niż 6 etykiet, obok kropek pojawi się liczba wskazująca, ile dodatkowych etykiet posiada dane Dopasowanie.

Dopasowanie DNA z wieloma etykietami (kliknij, aby powiększyć)

Dopasowanie DNA z wieloma etykietami (kliknij, aby powiększyć)

Wspólne Dopasowania DNA

Podobieństwa DNA to osoby, które są genetycznie spokrewnione zarówno z Tobą, jak i z Twoim Dopasowaniem DNA. Posiadanie Wspólnego Dopasowania DNA z daną osobą może dostarczyć wskazówek co do tego, kim mogą być wasi wspólni przodkowie.

Etykiety zostały dodane do listy Wspólnych Dopasowań DNA.

Po przypisaniu etykiet do Twoich bliskich Dopasowań DNA, jeśli zauważysz, że wszystkie Twoje Wspólne Dopasowania DNA z konkretnym dopasowaniem posiadają określoną etykietę, będzie to wskazywać, że to dopasowanie należy do tej samej linii rodzinnej.

Oznaczone wspólne dopasowania DNA (kliknij, aby powiększyć)

Oznaczone wspólne dopasowania DNA (kliknij, aby powiększyć)

Możesz wyselekcjonować więcej wspólnych dopasowań i wykonać masowe akcje na etykietach tych dopasowań za jednym razem. Na przykład, wybierz kilka współdzielonych dopasowań i przypisz do kilku etykiet naraz, jednocześnie usuwając wcześniejsze przypisanie ich do innych etykiet. Po wybraniu Dopasowania otworzy się Panel menedżera etykiet, umożliwiając dodanie istniejącej etykiety, utworzenie nowej, usunięcie lub edycję istniejących etykiet.

Masowe etykietowanie (kliknij, aby powiększyć)

Masowe etykietowanie (kliknij, aby powiększyć)

Eksport dopasowań DNA

Na MyHeritage, możesz wyeksportować listę Dopasowań DNA dla Twojego zestawu DNA lub zestawu, którym zarządzasz. Ta lista będzie wskazywać, czy dopasowanie jest oznaczone jako ulubione i będzie zawierać listę wszystkich etykiet, które przypisałeś.

Aby wyeksportować listę swoich Dopasowań DNA, należy przejść na stronę Dopasowań DNA. Kliknij na trzy kropki po prawej stronie i wybierz „Eksportuj całą listę Dopasowań DNA”. Otrzymasz wiadomość e-mail z listą Twoich Dopasowań DNA i przypisanych im etykiet.

Eksportowanie dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Eksportowanie dopasowań DNA (kliknij, aby powiększyć)

Podsumowanie

Niezmiernie cieszymy się, że możemy przedstawić Państwu ten dodatek dla etykiet Dopasowań DNA na MyHeritage; szybko po pierwotnym wprowadzeniu tej funkcji.

Zapraszamy naszych użytkowników DNA do skorzystania z etykiet, które pomogą im w pracy z Dopasowaniami DNA. Jest to świetna okazja, aby „ruszyć do przodu” z badaniami historii rodziny – w sam raz na zbliżające się Święta.