Przyrodni bracia odnajdują się dzięki testowi DNA MyHeritage. Potem odkryli, że mają siostry!

Przyrodni bracia odnajdują się dzięki testowi DNA MyHeritage. Potem odkryli, że mają siostry!

W zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy Wam krótki dodatek do historii Fernanda i Ivana – braci, którzy odnaleźli się dzięki testowi DNA – Odkrycia Fernanda – Efekt kuli śnieżnej z testem DNA. Dziś prezentujemy Wam ich pełną historię.

Latem 2021 roku, test DNA MyHeritage połączył przyrodnich braci Fernando Hermanssona Carabali’a i Ivana Andreasa, którzy przez lata szukali swoich biologicznych rodzin. Oboje byli zachwyceni odkryciem i myśleli, że ich poszukiwania zakończą się w tym miejscu… jednak wtedy odkryli, że mają więcej rodzeństwa.

Obejrzyj wideo z ich niesamowitego spotkania poniżej:

Bracia odnajdują się nawzajem

Fernando, lat 37, rozpoczął swoje życie w Kolumbii, gdzie jako niemowlę został pozostawiony w klasztorze. Zakonnice przyjęły go i opiekowały się nim przez jakiś czas, a następnie oddały go do adopcji rodzinie w Szwecji. Tam dorastał i wiódł szczęśliwe dzieciństwo ze swoją przybraną rodziną.

Odkrycia z testem DNA - Fernando jako dziecko

Fernando jako dziecko

Już jako dorosły człowiek zaczął się zastanawiać nad swoją biologiczną rodziną: kim byli, co robili, jak wyglądali. Ta ciekawość doprowadziła go do rozpoczęcia poszukiwań. Udał się w podróż do Kolumbii w nadziei, że znajdzie jakieś wskazówki lub wątki, którymi mógłby podążać, licząc wbrew nadziei na odnalezienie przynajmniej jednego członka rodziny – ale nic nie znalazł. Wrócił do domu rozczarowany i zniechęcony.

Następnie, latem 2021 roku, Fernando otrzymał zestaw DNA MyHeritage w prezencie od dobrego przyjaciela. Pozostał on w szufladzie przez kilka miesięcy, aż do chwili, gdy Fernando zdobył się na odwagę, aby go wykonać i wysłać swoją próbkę do laboratorium.

Cztery tygodnie później otrzymał wyniki, a na samej górze jego listy dopasowań DNA znajdował się mężczyzna o imieniu Ivan. Szacunkowe pokrewieństwo było określone jako „przyrodni brat”.

Ivan, lat 35, dorastał w Amsterdamie w Holandii. Urodził się również w Kolumbii i został oddany do adopcji w wieku 3 lat. On również miał szczęśliwe dzieciństwo i zaczął się interesować swoim pochodzeniem. Także on udał się do Kolumbii w poszukiwaniu wskazówek dotyczących jego biologicznej rodziny, a nawet wystąpił w holenderskim programie telewizyjnym Spoorloos, który opowiada historie ludzi poszukujących zaginionych członków rodziny. Jednak i on nic nie znalazł.

Odkrycia z testem DNA - Ivan jako dziecko

Ivan jako dziecko

Wtedy usłyszał o teście DNA MyHeritage i zrozumiał, że to może pomóc mu znaleźć biologicznych krewnych. Zamówił więc zestaw i wykonał test… i rzeczywiście, okazało się, że jest to brat przyrodni ze Szwecji.

„To był dla mnie lekki szok” – mówi Fernando. „Skontaktowałem się z Ivanem i otrzymałem szybką odpowiedź. To było fantastyczne. Ivan ma 35 lat, więc mam młodszego brata. To niewiarygodne uczucie.”

Postanowili się spotkać i odbyli emocjonalne spotkanie, które możecie obejrzeć na poniższym filmie:

“Mamy wiele podobieństw; obaj jesteśmy kreatywni, obaj jesteśmy aktorami i mamy wiele wspólnych zainteresowań – mówi Fernando.

Wątek się rozrasta

Bracia kontynuowali badania nad swoim pochodzeniem i wkrótce dokonali dodatkowych odkryć. W grudniu 2021 roku odnaleźli jeszcze dwoje przyrodniego rodzeństwa: parę sióstr, Angelę (40) i Sandrę (43), obie urodzone w Kolumbii, a obecnie mieszkające w Hiszpanii.

Całe rodzeństwo ma tego samego ojca. Siostry wiedziały, kto jest ich ojcem, ale nie utrzymywały z nim kontaktu, a on zmarł 16 lat temu. Znały się też nawzajem, ale nie miały ze sobą kontaktu, dopóki nie dorosły. Nie miały pojęcia, że mają jeszcze jakieś inne rodzeństwo i była to dla nich ogromna i wspaniała niespodzianka.

Ivan prawie nie mówi po hiszpańsku, a Sandra i Angela ledwo mówią po angielsku, ale siła ich emocji i radość z odnalezienia się nawzajem mówiły same za siebie. Fernando zdecydował się polecieć do Hiszpanii, aby jak najszybciej się z nimi spotkać, a czwórka rodzeństwa wkrótce spotkała się osobiście. Teraz są swoją nierozerwalną częścią życia.

Sandra twierdzi, że nie może teraz żyć bez swojego rodzeństwa i radzi każdemu, kto szuka biologicznych członków rodziny: „Nie poddawajcie się, szukajcie swojej rodziny. Wszystko jest możliwe!”