Rodzeństwo oddane do adopcji odnajduje się dzięki DNA MyHeritage

Rodzeństwo oddane do adopcji odnajduje się dzięki DNA MyHeritage

Użytkownicy MyHeritage Vanesa i Emilio z Walencji, Hiszpanii, zostali zaadoptowani przy urodzeniu i spędzili lata na poszukiwaniu swoich biologicznych rodzin. Następnie, zrobili testy DNA poprzez MyHeritage i odnaleźli siebie nawzajem: jako rodzeństwo!

Czy Ty również dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage? Opowiedz nam o tym!

Poniżej znajduje się historia Vanesy i Emilio:

’Dar, który dało mi życie’

Vanesa urodziła się 27 lipca 1974 roku w walenckim szpitalu Virgen del Consuelo. 3 dni później została przywieziona do domu przez swoich rodziców adopcyjnych, którzy czekali na nią z wielkim podekscytowaniem.

Vanesa jako dziecko. Zdjęcie pokolorowane przez MyHeritage

Vanesa jako dziecko. Zdjęcie pokolorowane przez MyHeritage

Nowa rodzina zamieszkała w Castellon, gdzie Vanesa nadal mieszka. Dorastała bez wiedzy o swoim pochodzeniu – ale z niewytłumaczalnym przeczuciem, że została zaadoptowana.

Kiedy Vanesa miała 16 lat, jej przeczucie potwierdziło się: rodzice powiedzieli jej, że została zaadoptowana, i według Vanesy „całe jej życie się rozpadło”.

Lata później, kiedy urodziła swoją najstarszą córkę, była zdumiona siłą biologicznej więzi rodzinnej. „Kiedy zobaczyłam jej twarz, zobaczyłam w niej swoje odbicie” – mówi Vanesa. „Czułam, że ona jest częścią mnie, a ja częścią jej, i zrozumiałam wiele rzeczy. Nauczyłam się kochać naprawdę”.

Od momentu, gdy dowiedziała się, że jest zaadoptowana, chciała dowiedzieć się, kim jest jej biologiczna rodzina i przez wiele lat bezskutecznie próbowała ją odnaleźć. W końcu złożyła wniosek o otrzymanie darmowego zestawu DNA MyHeritage poprzez naszą inicjatywę pro bono DNA Quest, aby pomóc zaadoptowanym połączyć się z biologicznymi rodzinami.

W końcu, pod koniec września tego roku, coś się zmieniło: na jej liście pojawiło się dopasowanie DNA wskazujące na pełne pokrewieństwo rodzeństwa z bratem o imieniu Emilio.

„Dar, który dało mi życie” – mówi Vanesa.

Emilio poszukujący siostry

Emilio, podobnie jak jego siostra, urodził się w walenckim szpitalu Virgen del Consuelo w 1979 roku.

Clínica Virgen del Consuelo, Walencja, szpital, w którym urodziło się oboje rodzeństwa, ok. 1970 r.

Clínica Virgen del Consuelo, Walencja, szpital, w którym urodziło się oboje rodzeństwa, ok. 1970 r.

Kiedy miał 13 lat, zakonnica, którą uważał za ciotkę, wyjawiła mu, że został zaadoptowany. Zaczął szukać w szpitalnych archiwach, aby dowiedzieć się, kim byli jego rodzice biologiczni, ale nic nie znalazł. Kiedy wrócił do swojej „ciotki”, aby dowiedzieć się więcej, ta powiedziała mu, że nic nie znajdzie, ponieważ proces został przeprowadzony prawidłowo, a następnie powiedziała mu, że jest niewdzięczny, chcąc poznać swoje pochodzenie – słowa, które, jak sam przyznaje, wpłynęły na niego do końca życia.

Emilio w wieku kilku miesięcy

Emilio w wieku kilku miesięcy

Kontynuował poszukiwania i w końcu posłuchał rady przyjaciela, który powiedział mu, aby spróbował testu DNA MyHeritage.

Wtedy otrzymał długo oczekiwaną niespodziankę: 40,7% zgodności z Vanessą, potwierdzając, że są pełnym rodzeństwem.

Email, który otrzymał Emilio, informujący go o bliskim dopasowaniu DNA

Email, który otrzymał Emilio, informujący go o bliskim dopasowaniu DNA

„Moje przesłanie jest proste… nie trać nadziei i zrób test DNA. Ja już całkowicie straciłem nadzieję” – mówi Emilio.

Jeśli Ty również nie straciłeś nadziei i dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage, chcemy o tym usłyszeć! Wyślij nam swoją historię za pośrednictwem tego formularza lub napisz do nas na adres stories@myheritage.com.

Tagi: ,