MyHeritage partnerem Konkursu Eurowizji 2019

MyHeritage partnerem Konkursu Eurowizji 2019

Chcielibyśmy podzielić się z Wami ekscytującą nowiną! Serwis MyHeritage został ogłoszony przez Europejską Unię Nadawców (EBU) Partnerem Prezentycyjnym Konkursu Piosenki Eurowizji 2019! Jako główny sponsor wydarzenia, MyHeritage otrzymał szerokie uprawnienia stowarzyszeniowe i eventowe, medialne i cyfrowe w nadchodzącym konkursie piosenki.

Konkurs Piosenki Eurowizji to znany międzynarodowy konkurs muzyczny organizowany corocznie od lat 50. XX wieku, głównie wśród państw członkowskich Europejskiej Unii Nadawców. Jest to największa na świecie impreza muzyczna na żywo, niezwykle popularne wydarzenie telewizyjne, które na żywo ogląda średnio około 200 milionów ludzi w ciągu ostatnich 3 lat. Konkurs jest organizowany przez zwycięski kraj z poprzedniego roku – gdy Izrael wygrał konkurs w 2018 roku, Eurowizja 2019 odbędzie się w Tel Awiwie.

Ta współpraca z konkursem piosenki Eurowizji stała się możliwa po tym, jak MyHeritage stał się najpopularniejszą platformą do odkrywania historii rodziny i usługą DNA w Europie, po rosnącym zainteresowaniu testowaniem DNA w celu odkrycia krewnych i pochodzenia etnicznego.

Serwis MyHeritage będzie ściśle współpracować z EBU, aby tworzyć treści przez cały rok, które będą koncentrowały się wokół bogatego dziedzictwa Konkursu Piosenki Eurowizji, ukazując powiązania między zwycięzcami, uczestnikami i fanami programu.

Jon Ola Sand, kierownik wykonawczy konkursu Eurowizji w EBU, powiedział:

„Cieszymy się, że MyHeritage znalazł się na pokładzie i jest partnerem prezentującym Konkurs Piosenki Eurowizji 2019. To nowe partnerstwo to idealne dopasowanie; wspierając nasze podstawowe wartości związane z różnorodnością i integracją, łącząc różne kraje i narodowości w duchu odkrycia i kreatywności.”

Aviram Levi, dyrektor marketingu MyHeritage powiedział:

„Jako jedno z największych zgromadzeń na świecie, które celebruje kulturową różnorodność i kreatywność, podzielamy wartości konkursu. Pomaganie ludziom w umacnianiu więzi z rodzinami poprzez ustanowienie związku z ich historią rodzinną i kulturami pochodzenia, uświadamia im, że chociaż wszyscy jesteśmy wyjątkowi, jesteśmy bardziej powiązani ze sobą, niż sądzimy.”

Półfinały Konkursu Piosenki Eurowizji w 2019 roku odbędą się 14 i 16 maja 2019 roku, a Wielki Finał odbędzie się 18 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym EXPO w Tel Awiwie w Izraelu. Koncerty będą co-produkowane przez izraelskiego nadawcę publicznego KAN i EBU.