Nowe osiągnięcie MyHeritage: 5 miliardów rekordów historycznych

Nowe osiągnięcie MyHeritage: 5 miliardów rekordów historycznych

Z przyjemnością informujemy dzisiaj o nowym, ekscytującym osiągnięciu MyHeritage: przekroczyliśmy liczbę ponad 5 miliardów rekordów historycznych.

Zbudowanie tej skarbnicy informacji historycznych zajęło MyHeritage tylko dwa lata. MyHeritage wykazało, że jest jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej międzynarodowo zróżnicowanych firm o historii rodziny na świecie.

Przeszukaj rekordy już teraz

Z tej okazji, przeszukaliśmy naszą kolekcję pod względem znanych imion i nazwisk na świecie. Oto kilka zabawnych faktów, które odkryliśmy (kliknij, aby powiększyć):

Od czasu wprowadzenia Super Search w kwietniu 2012 roku – wyszukiwarki dla rekordów historycznych, naszym głównym celem stało się zapewnienie naszym użytkownikom dostępu do danych z dokumentów historycznych z całego świata. Robimy ogromne postępy w celu osiągnięcia zamierzonego celu poprzez digitalizację, crowdsourcing, licencjonowanie i partnerstwa. Te działania, jak również liczne przejęcia w ostatnich latach, w tym przejęcie World Vital Records i Geni, pomogły nam osiągnąć liczbę 5 miliardów rekordów w tak krótkim czasie.

Rekordy pochodzą z szeroko zróżnicowanych zbiorów z wielu różnych źródeł i kilkudziesięciu krajów. Zawierają akty urodzeń, małżeństw, zgonów, imigracji, rejestry wojskowe i wiele innych danych. Jak również artykuły prasowe, fotografie i profile drzew rodzinnych. Dzięki temu rodziny mogą odkrywać swoje dziedzictwo online, jak również wnieść swoją wartość i pomóc milionom użytkowników na całym świecie.

Nasze zaawansowane technologie sprawiają, że rekordy te są nawet jeszcze bardziej przydatne.

Otrzymasz powiadomienie o każdym rekordzie z naszej bazy danych, który poprzez technologię Record Matching wskazał nam dopasowanie do osoby z Twojego drzewa rodzinnego. Poprawne dopasowania mogą zostać przez Ciebie zatwierdzone, a nowo wygenerowana informacja może być pozyskana bezpośrednio do odpowiednich profili w drzewie genealogicznym, poprzez użycie funkcji przenoszenia informacji z rekordu. Jeśli rekord zawiera informacje o przodku, o którego istnieniu nawet nie wiedziałeś, możesz sam bezpośrednio dodać tą osobę z samego rekordu do Twojego drzewa rodzinnego.

Nasza unikalna technologia Record Detective™ zapewnia, że każdy rekord prowadzi do jeszcze większej liczby rekordów – wyświetla podsumowanie dodatkowych, ewentualnych powiązań z innymi rekordami.

Jak zliczyliśmy, że posiadamy 5 miliardów

Każda kolekcja danych historycznych zawartych w Super Search zawiera dokładną liczbę rekordów. Na przykład ostatnio dodany przez nas Spis Rejestrów Publicznych USA zawiera 816 milionów rekordów. Obecna liczba 5.18 miliardów rekordów została obliczona w następujący sposób: w ustrukturyzowanych kolekcjach, takich jak ewidencja ludności, akty urodzenia i małżeństwa, każde indywidualne nazwisko jest zliczane jako jeden rekord. Na przykład, akt małżeństwa zawierający nazwisko panny młodej i pana młodego jest liczony, jako dwa rekordy. Nie tyczy się to przydomków czy pseudonimów – nie są one zliczane jako dodatkowe rekordy. W drzewach rodzinnych, każdy profil jest zliczany jako jeden rekord, nawet w przypadku, gdy jest on dostępny w więcej niż jednym języku. W zbiorach nieuporządkowanych, takich jak gazety czy roczniki, każda strona jest liczona jako jeden rekord.

Rekordy historyczne mają ogromne znaczenie dla odkryć historii rodziny. Są zwyczajnie niezbędne do tworzenia nowych połączeń i zdobywania informacji o przodkach. Sprawiają, że przeszłość rodziny nabiera właściwego charakteru i osobowości. Każdego dnia MyHeritage kontynuuje dodawanie milionów rekordów do wyszukiwarki Super Search. Ciężko pracujemy, aby wciąż dołączać więcej treści globalnych – tak, aby sprawić, by odkrywanie historii rodziny przez naszych użytkowników stawało się łatwiejsze i bardziej dostępne, niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z tym, spodziewamy się przekroczenia liczby 7 miliardów rekordów historycznych do końca tego roku.

Zapraszamy Cię do przeszukiwania naszych 5 miliardów rekordów historycznych, tak aby dokonywać nowych, ciekawych odkryć!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • lukrak

    1 maja, 2014

    Witam,
    Kiedy pojawi się więcej rekordów z Polski na polskich serwisach jest bardzo dużo skanów archiwalny, a na myheritage jest ich bardzo malutko.