Rodzina: Z kim chcielibyście być spokrewnieni?

Rodzina: Z kim chcielibyście być spokrewnieni?

To bardzo interesujące móc zadać ludziom pytanie, z kim chcieliby być spokrewnieni. Wiele osób odpowie wymieniając sławne osobistości lub ktoś, kogo podziwiają.

Przeszło dwa lata temu zadaliśmy polskiemu genealogowi, autorowi książki 'Poradnik genealoga amatora’ Rafałowi T. Prinke następujące pytanie: „Jakby Pan mógł wybrać jedną sławną osobę, aby znalazła się w Pana drzewie genealogicznym kogo by Pan wybrał i dlaczego?”

Usłyszeliśmy następującą odpowiedź:

Rafał Prinke: Nigdy nie miałem takich „marzeń”. Więcej radości miałbym ze znalezienia dowodów na pochodzenie ustalonych już przodków od osób, które zapewne były ich przodkami, ale nie mam źródeł na potwierdzenie tych przypuszczeń. Pochodzenie od sławnej osoby jest o tyle ciekawe, że wówczas najczęściej sporo wiadomo o jej rodzinie, przodkach i potomkach, a więc łatwiej „poszerzyć” swoje drzewo. Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że jeżeli jest to osoba bardzo odległa w czasie (np. Mieszko I czy Karol Wielki), jest wysoce prawdopodobne, że pochodzą od niej wszyscy mieszkańcy Europy i większość Amerykanów, a udowodnić to można łatwo dla setek tysięcy żyjących współcześnie osób. Znacznie bardziej ekscytujące jest chyba znalezienie ciekawego przodka, o którym nie wspominają encyklopedie, a którego my sami odkrywamy dla siebie.

Jeden z kolegów z zespołu MyHeritage zadał nam właśnie to pytanie. Między innymi usłyszał odpowiedzi: chciałabym/chciałbym być spokrewniony z Anne Frank, Jean Moulin, Williamem Jamesem Sidis czy też samym Albertem Einsteinem.

Albert Einstein

Albert Einstein

A Wy jeśli mielibyście możliwość wybrać kogoś z kim moglibyście być spokrewnienie – kogo wybralibyście i dlaczego? Z przyjemnością wysłuchamy Waszych komentarzy poniżej!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • J.Jastrzębiec Myszkowski

    16 września, 2012

    Chciałby być krewnym Napoleona I(Wielkiego) z przyczyn oczywistych!Cóż jednak nie jestem krewnym Colonna-Walewskich.