Dzień Matki: hołd naszym mamom

Dzień Matki: hołd naszym mamom

Dzień Matki zbliża się dużymi krokami. Czy jest lepszy sposób, aby podziękować naszym matkom za wszystko, co zrobiły dla nas, niż refleksja nad tymi wszystkimi wspaniałymi matkami?

Matki mają silny wpływ na nasze życie. Wielu z nas twierdzi, że „mamy wiedzą najlepiej.” Nie ważne, czy to babcie, czy też nasze ciocie lub własne matki swoją radą i mądrością pozostawiają one niezapomniane wspomnienia.

Gdy dorastałam często wysłuchiwałam historii moich babć, tych z ich dzieciństwa, kiedy przyszło im żyć jako dzieci podczas II wojny światowej i jak to było wówczas ciężko w tamtych czasach. Wyobrażałam sobie jakby to mi przyszło dziś żyć właśnie w czasach II wojny światowej i jak by wówczas potoczyły się moje losy. Nie potrafiłam jednak sobie tego nawet wyobrazić, co te biedne rodziny wówczas musiały przechodzić. Moja babcia po stronie mamy w dniu wybuchu II wojny światowej miała rozpocząć szkołę i tak się cieszyła na ten pierwszy dzień, jednakże wybuch wojny sprawił, iż nie poszła w tym dniu jak i inne dzieci do szkoły, a za to pojawił się strach o „jutro” i jak to będzie dalej. Jej opowieści jak również opowieści mojego dziadka, a nawet starszej wiekiem sąsiadki sprawiły, że będąc dzieckiem doceniałam każdy dzień w szkole z rodziną, ten spokój, rodzinną wieź i uczyłam się najlepiej jak potrafiłam, aby zawsze mieć świadectwo z czerwonym paskiem i wszystkimi możliwymi wyróżnieniami – by mieć lepszą przyszłość niż moi przodkowie, gdyż wiem jak ciężko im kiedyś przyszło żyć.

Na całym świecie matki mają ogromny wpływ na nasze życie. Miło jest zawsze pokazać, że je doceniamy za to co robią dla nas.

W najbliższą niedzielę obchodzimy Dzień Matki w Polsce i zapewne jak każdy sądzimy, że matki nie tylko w tym dniu, ale zawsze zasługują na wszystko co najlepsze.

Aby uczcić Dzień Matki, mamy do rozdania jedną subskrypcję PremiumPlus + subskrypcję na dane.

Co trzeba zrobić, aby wygrać? Wszystko, co musisz zrobić, to wyznaczyć matkę, która wywarła duży wpływ na Twoje życie, i powiedzieć nam, w 10 lub mniej słowach, dlaczego właśnie ona zasługuję na tę nagrodę. Może to być babcia, ciocia, własna matka, a nawet sąsiadka lub też inna znajoma matka, dzięki której nauczyłeś się czegoś innego.

Odpowiedzi możecie zamieszczać na Blogu lub w komentarzach na Facebooku lub Google+. Najlepsze „historie” opublikujemy w najbliższy poniedziałek w specjalnym poście.

Cieszymy się na Wasze nominacje. Powodzenia!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • ewa

  22 maja, 2013

  Tak bardzo ciężko,gdy jej nie ma, to był najlepszy człowiek jakiego znałam- Pan Bóg posyła Anioły na ziemię tylko na chwilę,tak bardzo jej brakuje,jej dobrych oczu, ciepłych rąk,przytulenia.A moje dziecko ,no cóż nie potrzebuje mnie

 • lori karey-lacroix

  22 maja, 2013

  my grandmother had the biggest impact on my life. she was born it 1902 in poland and immigrated to america when she was 24 yrs old. my grandmother’s mother passed away when my grandmother was 13 yrs old. my grandmother became responsible for taking care of her father and 2 brothers. in 1926 her father decided that my grandmother needed to come to america to be with her sisters whom she had not seen in almost 20 yrs. my grandmother made the journey to america alone and not afriad of the unknown. my grandmother taught me how to be strong, confident and unafraid of the unknown

 • kkk45i

  22 maja, 2013

  Bez wątpienia najlepszą matką była moja MAMA,Janina.

 • karosnac

  23 maja, 2013

  Mama mojej Mamy – ciepła i kochana osoba, która przygarniała wszystkie swoje wnuki pod „skrzydełko” i czule się nami opiekowała. Mam nadzieję, że również będę taką właśnie babcią dla moich wnucząt.

 • Anna Jankowska

  24 maja, 2013

  Moja mama jest dla mnie:
  – opoką, na której mogę się wesprzeć
  – poczuciem bezpieczeństwa gdzie mogę się schronić
  – jest autorytetem, który zawsze mi doradzi
  – jest spokojem, który mnie wyciszy
  – jest przyjacielem, któremu mogą powierzyć moje tajmnice
  Moim największym marzeniem jest aby moje dzieci mogły o mnie powiedzieć to samo.

 • Anna Jankowska

  28 maja, 2013

  czy konkurs został już rozstrzygnięty, czy może coś przeoczyłam?

 • Justyna

  28 maja, 2013

  Pani Anno, wyniki przedstawimy do kilku dni. Serdecznie pozdrawiam, Justyna